Skocz do zawartości

Co mnie dziś wkurzyło ?


Rekomendowane odpowiedzi

2 dni temu zaczęły pierwsze 3biegi ciężko wchodzić lub wcale. pojechałem do znajomego od skrzyń, wymieniliśmy poduszke pod skrzynia. z jego rabatem koszt części 75zł :/ jakaś tam poprawa jest, ale czasami 1 i 2 sie lubi przyhaczyć

 

Moim zdaniem to mogą być linki od skrzyni biegów. Jeśli haczy 1, 2 i R to właśnie linki a dokładnie luzy na nich. spotkałem się z podobnym problemem i przyczyną były wspomniane linki. Objawem powyższej usterki może być następująca sytuacja: jeśli auto jest na luzie, wciskasz sprzęgło, dajesz 1 i jest opór, ale jeśli spróbujesz jeszcze raz wbić 1 trzymając ciągle sprzęgło to powinno wejść z mniejszym oporem o ile nie bezproblemowo. Problem będzie mniejszy przy rozgrzanym silniku.

Co do poduszki pod skrzynią, jeśli by była mocno wybita to podejrzewam, że szarpałoby autem przy ruszaniu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 16,7 tys.
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Top użytkownicy w tym temacie

Top użytkownicy w tym temacie

Opublikowane grafiki

Spróbuj jeszcze zrobić tak: wciśnij sprzęgło, wrzuć 3, nie odpuszczaj sprzęgła i spróbuj wrzucić 1. Powinno łatwiej wejść. Jeśli linki maja luzy to przy rozgrzanym silniku biegi powinny wchodzić łatwiej niż na zimnym silniku (w sumie oczywista sprawa ale przy zużytych linkach pojawia się takie coś, że na zimnym po uruchomieniu silnika biegi bardzo ciężko wrzucić, o ile w ogóle się da)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

maya, tylko te auta na chwilę obecną raczej tracą niż zyskują na wartości...

Słaba ta lokata (nie mam tu na myśli ilości KM pod maskami) ;)

zapewne kupuje je sporo taniej "lekko" obtarte ;) stąd jak sprzeda jedno to przez pól roku nie musi pracować
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

motocykl doszedł do jego oferty:

 

http://moto.allegro.pl/harley-davidson- ... 02511.html

 

hmmm... dziwne jest to, aby kupić nowy, przejechać 200 km i sprzedawać....

jakoś dziwnie szybko nudzą go takie zabawki..

 

no i żeby było w temacie: wkurzyło mnie to, że ten gościu nie skosił trawy ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.