Skocz do zawartości

Co mnie dziś wkurzyło ?


Rekomendowane odpowiedzi

  • Odpowiedzi 16,7 tys.
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Top użytkownicy w tym temacie

Top użytkownicy w tym temacie

Opublikowane grafiki

Fotek nie będzie, chyba ze osobiście na spocie w WWA :evil:

 

Dziś nie wkurzylo, ale wczoraj. Wstyd mi było za to, ze jestem Polakiem.

 

Kumpel poszedł do sali konferencyjnej hotelu, rozstawili tam telebim, zebrało się z 80 Polaków i wspólnie oglądali meczyk. Mnie skusił wieczór meksykański, więc zszedlem dopiero na drugą połowę. Pusto, usiadłem i czekam. Mecz się zaczyna, parę osób przyszło i cacy. Po paru minutach wpada ostra grupa pod wezwaniem Sobieskiego. Pierwszy dzień w hotelu, świeżo po transporcie z lotniska. Oczywiście niosą tacę pełną szklanek z colą. Kobity wyjmują 2 litry Sobieskiego i zaczynają rozlewać metodą analogiczną do naszego mycia aut - na dwie szklanki. Po 15 minutach wszyscy znieczuleni, że nie widzą na oczy. Ja rozumiem, ze warto promować swoje. Ale do k***y nędzy, jadą do hotelu ultra all inclusive, gdzie mogą walić w opór, a i tak biorą swój prowiant na drogę.

 

Oczywiscie, śmieszny akcent tez musial byc. W momencie kiedy Grecja strzeliła gola, wpadły jeszcze 4 żony owych juhasów siedzących/leżących na widowni i krzyczą na całe gardło GOOOOOOL. Po czy, jeden z nich zrywa się do nich z łapami i krzyczy : gdzieeeeee k*******rwa, toć to nie nasi, siadaj w pi**u. Razem z kumplem myślałem ze nie wytrzymamy :lol:

 

W trakcie bronienia karnego przez Tytonia pakerzy siedzący za mną w przypływie euforii zamienili trzy szklanki w drobny mak, po czym skrzętnie przesunęli odruchy szkła pod krzesła...

 

Oczywiście w trakcie meczu JuhasPrzewodnik pouczał "naszych", stwierdził że Szczesny chciał się tylko pokazać. Kiedy pokazali Prezydenta rzucił cwany i błyskotliwy tekst : Komorosky k***a na zmianę! No i w tym momencie poległem. Burak ma za co nawalić ryja w obcym kraju, jedzie do jednego z lepszych hoteli ***** w Turcji i ładuje takimi tekstami, no żyć się odechciewa.

 

Poza tym w Snack Barze czy głównej restauracji teksty typu : fri browaras, lej wodka albo daj tu sztućcas nie robią na mnie wrażenia, dramat.

 

Czasem wstyd się tutaj przyznać, ze jestem z Polski. Parę dni wcześniej siedząc w lodziarni podsłuchałem rozmowę 4 angielek. Na początku gadały o jakichś bzdetach, ale potem poruszyły tematy narodowości. Stwierdziły, ze lubią słuchać mowy polskiej, ale ludzie im już nie odpowiadają. A że skłonni do robienia brud, a że złodzieje, a że nachlajmordy.

 

Na wakacjach jestem, a na takie długie wywody mi się zebrało :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

meganka mnie wkurzyła. wskoczyłem na nowo otwartą obwodnice/dk14bis/s14, sam nie wiem co to w końcu jest. jako, że otwarty jest kilkukilometrowy odcinek to mijałem 4auta, to chciałem wyciągnąć maksymalna prędkość. silnik 1.6 16V poleciał tylko 180km/h i dalej już nie chciał :/ może gdybym miał jeszcze z 3-4km drogi to by sie rozbujał do 190 :/ na YT są filmy gdzie lata 205km/h. może uszkodzone koło zmiennych faz rozrządu ma na to wpływ :o

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

weglus, pewnie ma jakiś wpływ, sprawne przestawia wałek o zadany kąt, a niesprawne nie dość że hałasuje może nie przestawiać o zadany kąt, przez co silnik jest słabszy. Ciśnienie w kołach, hamulce, łożyska rozumiem że ok? Też mają ogromny wpływ na v max.

 

Moje byłe Clio 2 ph2 1.4 16V dobijało do 200, ale ważyło 980kg.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

DDominikk, ciśnienie mam zwiększone o 0.2bara względem podanego przez producenta. hamulce i łożyska tez ok. koła 205/50/17 mogą mieć też wpływ. jak go kupiłem i wracałem autostradą na zimówkach o szerokości 195 to 140-170 szło dużo łatwiej niż teraz.

a koło hałasuje i osłabia auto jak jest zimny silnik. później sie ożywia. chociaż może ożywiać sie o 50%mniej niż na dobrym kole. za pare tygodni będe je wymieniał to sprawdze

EDIT: na forum megane przeczytałem, że koło zmiennych faz dodaje 13KM. więc teoretycznie jeżeli jest uszkodzone tak, że nie zmienia faz to silnik ma 100KM. wtedy te 180km/h to może i naprawde jest dla niego maksimum.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

weglus, w takim razie bym się nie przejmował, zmienisz koło i będzie lepiej ;)

 

Koła też robią swoje, w obecnym aucie mam 205/55/16 zima i 225/40/18 lato, różnica na zimowych tak jakbym zrobił chipa :D Prędkość max wzrasta o 5-10 km/h

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.