Skocz do zawartości

Owady na lakierze zabezpieczonym woskiem bez szans!


Rekomendowane odpowiedzi

  • Administrator

Niedawno odwiedziłem kolegę, który pomorze w Teście Wosków na kawie.

 

Ponad 550 kilometrów w jedną stronę pokonałem w 4 godziny.

 

No więc przeciętna moja była niezła, ale i maska „japońskiej strzały” odpowiednio wyglądała:

tysiące much, komarów i innych owadów które koniecznie chciały się uwiecznić na masce. :evil:

(niestety nie zrobiłem zdjęcia)

 

Kolega (Hansi @Bodensee) widząc to wyciągnął szlauch, spryskał szamponem z neutralnym PH

 

tt1002.jpg

 

tt1003.jpg

 

 

spłukał wodą

 

tt1006.jpg

 

tt1007.jpg

 

przetarł ręcznikiem z mikrofibry i autko znów lśniło. :roll:

Pomijając akcję z ręcznikiem, mycie odbyło się BEZDOTYKOWO :!:

 

Owady „Kamikadze” spłynęły w mgnieniu oka z maski jak „z patelni pokrytej teflonem”, a Hansi @Bodensee i ja mieliśmy więcej czasu na kawę. ;)

 

A wszystko to, za zasługą wosku na lakierze.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Szczerze nie pamiętam kiedy ostatni raz używałem środków do walki z owadami na lakierze . Dobrze nawoskowane auto to nawed woda pod ciśnieniem ładnie zmyje owady .

 

PS.

daihatsu copen świetne auto :) Znajomy ostatnio za nabył takiego , strasznie to małe :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dokładnie taki sam efekt jest przy nawoskowanych alusach - brud spływa od samej wody i szamponu, nie potrzeba nawet spray'u. Nie lubię woskować przednich zderzaków, ale na letni sezon warto się postarać ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

"Sandały – rodzaj otwartego obuwia składającego się z podeszwy i rzemyków, które opierają się na przedniej oraz tylnej części stopy [...]"

 

"Klapek charakteryzuje się odkrytą piętą i (często) palcami stóp. Klapki trzymają się stóp jedynie za pomocą paska (o różnej szerokości) umiejscowionego pomiędzy palcami a śródstopiem."

 

To są zdecydowanie klapki :lol::mrgreen:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 miesiące temu...

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.