Jump to content

Malowanie felg lakierem bezbarwnym - pytanie.


animalx
 Share

Recommended Posts

Witam.

Niedawno zakupiłem komplet felg OZ Superturismo 17" w kolorze biały - po renowacji. Niby wszystko ok, jednak jest małe 'ale'. Felgi pomalowane są proszkowo, a na to położona jest warstwa (lub kilka warstw) lakieru bezbarwnego, ale tylko od strony zewnętrznej. Od strony tarczy bezbarwnego już niestety nie ma.

Czy istnieje możliwość pomalowania felg tylko od strony wewnętrznej lakierem bezbarwnym, czy trzeba od razu malować całość? Zależy mi na zabezpieczeniu felgi od środka przed osadem z kolcków, bo podejrzewam, że w obecnej sytuacji bardzo ciężko go będzie domyć, a na białej feldze będzie wyglądał okropnie. Znajomy polecił mi pomalowanie tego samemu Motipem bezbarwnym, ale wydaje mi się, że długo to nie wytrzyma.

Nie mam doświadczenia w tym temacie dlatego proszę Was o zdanie.

Pozdrawiam.

Link to comment
Share on other sites

możesz samą wewnętrzną stronę prysnąć klarem (masz pewnie na nich taki pasek przetłoczony przy krawędzi ramion) więc do niego mógłbyś okleić taśmą i po uprzednim zmatowaniu powierzchni pokryć lakierem bezbarwnym. Zalecałbym jednak pistoletem lakierniczym normalnym lakierem bezbarwnym z utwardzaczem. Trwalszy niż spray.

Link to comment
Share on other sites

Sprawa wygląda w ten sposób, że już ktoś odcisnął swoje brudne paluchy, i od przodu wszystko ładnie schodzi po przetarciu ręką, a od środka niestety - trzeba trochę to poszorować, żeby zeszło. Teraz to nie problem, ale sprawa się skomplikuje przy założeniu felg na auto :)

Wygląda to mniej więcej tak (polecam włączyć HD):

http://youtu.be/Bm4yH4gXrkk

 

I jeszcze jedno pytanie. Czy felgi pomaluje mi także lakiernik samochodowy, czy musi to być osoba zajmująca się tylko i wyłącznie felgami?

Znacie kogoś z okolic Gliwic, który by się podjął takiego czegoś? Ew. ile orientacyjnie taka zabawa może kosztować?

Link to comment
Share on other sites

do bezbarwnego dodaj ok 5% plastyfikatora. nie będzie odprysków i lakier będzie dłużej sie trzymał. plastyfikator kupisz w mieszalni na setki. tylko nie nalej go za dużo bo lakier bedzie długo sechł i zrobi się gumowaty

Link to comment
Share on other sites

  • 1 month later...
  • 2 weeks later...
  • 2 weeks later...

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
 Share

×
×
  • Create New...

Important Information

We have placed cookies on your device to help make this website better. You can adjust your cookie settings, otherwise we'll assume you're okay to continue.