Skocz do zawartości

Sonax Xtreme Briliant Shine Detailer


Evo

Rekomendowane odpowiedzi

Normalne tylko , że Sonax to nie wosk no chyba , że ja czegoś nie wiem.

Nie wnikam w to, ale element po Briliant Shine Detailer zachowuje się jak po wosku, no może oprócz śliskość i dlatego auto się mniej brudzi.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przeczytałem cały temat ale nie wiem czy aż tak dobrze.

 

Otóż nie zauważyłem testu odnośnie do Megsa Ultimate Quik Detailer. Czy jest lepszy Sonax czy gorszy.

No tak, 37 stron dyskusji i trudno wyciągnąć wnioski z przykładów koleżeństwa ...

Ja na pewno Sonax'a przetestuję na moim czerwonym metaliku :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Draco, same mi się wnioski nasunęły, że Sonax (podobno) robi niezłą robotę ale że mam na stanie Megs'a to warto się zapytać.

 

kubik, gdy go kupowałem to człowiek miał mało wiedzy.

 

W takim układzie zaopatrzę się w Sonaxa i zrobię próbę na "gołym" lakierze wraz z Megsem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

kubik, megs wcale nie jest taki słaby, u mnie na samochodzie bez żadnego wosku, po spryskaniu megsem przez 3 tygodnie miałem przyzwoite kropelki i odprowadzanie wody, na samym początku wręcz bardzo dobre ;) Jestem na kupnie sonaxa, więc jak tylko dojdzie zrobię maskę 50/50 ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Oczywiście że QD megs'a nie jest zły , ładny zapach , szybko odparowuje , zero problemów z docieraniem latem . Jednemu będzie odpowiadać innemu nie .

Szał na sonaxa przypadł na okres , gdzie w większości przypadków ludziom " zimowe " woski padają i chcieliby przedłużyć ich żywot , OK to zrozumiałe . Ja osobiście wiosną i latem na pewno będę stosował swoje ulubione , ładnie ( dla mnie ) pachnące QD , gdzie bardziej stawiam na "look" niż trwałość .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Obiecane zdjęcie maski Seicento po 2 tygodniach w niesprzyjających warunkach (Citrus Bling vs. Sonax) - generalnie nie zauważyłem różnic w łapaniu brudu miedzy tymi QD (Sonax miał pecha i dostał mocniej ale linia podziału biegnie na szerokości logo /////).

 

dscf6598b.jpg

 

Sonax jest trwały i ładnie inguje, Citrus Bling inguje bardziej jak wosk pod nim i jego trwałość w porównaniu do rywala jest "wiosenno-letnia" ale moim zdaniem jest bardziej przyjazny dla użytkownika podczas aplikacji.

Moje podsumowanie:

- Citrus Bling jest także niedocenionym środkiem, a potrafi dużo, nie tylko jako QD (zresztą był test Evo, ale został w nim dodatkiem do szamponu i tak mu zostało :P )

- Sonax to Sonax i napisano o nim już wystarczająco wiele 8-)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Moje spostrzeżenia tak jak u Tworka, sonax strasznie łapie kurz :zly:

 

:song:

 

Super... Dzisiaj kupiłem 2 litry... Jeszcze nie używałem, ale już teraz idę się przeprosić z Z Detailem :evil:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.