Skocz do zawartości

Problem z wycieraczkami


Bieniek

Rekomendowane odpowiedzi

Mam mega problem.

Na szybie resztki rain-x.

PO wyjeździe na mróz, który nie musi być duży,wycieraczki podskakują i strasznie skrzypią przesuwając się po szybie.

Gumy maja kolo roku,ale bardzo dobrze zbieraja z szyby.

Gdy jest na plusie nie ma tego problemu.

Jak zaradzic?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja teraz przetestowałem swój patent otóż:

1 Myjemy wycieraczki APC w gorącej wodzie,

2 Dokładnie suszymy

3 Kupujemy preparat do uszczelek na zimę (spray)

4 Dokładnie psikamy na pióra, aż będzie ściekać

5 zostawiamy na 2h następnie ponawiamy psikanie

6 czyścimy z nadmiaru i jazda na samochód :)

Efekt jest taki, że wycieraczki mazały oraz skakały jak głupie po szybie, teraz po 5 tyg jazdy są nadal jak nowe oraz dużo miększe.

 

Mówimy o wycieraczkach Tzw Bananach :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak nie masz wycieraczek typu babany podjedz do sklepu i kup same gumki, ja kupowałem 2 dni temu firma Alca robi takie gotowe wkłady 8zł dwie sztuki nie skacze nie skrzypi i zbiera tak jak powinno ile podziałają zobaczymy :idea:

http://allegro.pl/gumki-gumy-do-wyciera ... 40545.html

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

U mnie skaczą też już próbowałem wszystkiego i na dodatek po środku nic nie zbiera

 

To zobacz pod jakim kątem jest wycieraczka w stosunku do powierzchni szyby...

 

Miałem taki problem, wymieniłem ze 3 pióra i dalej to samo.. aż mi kolega na warsztacie podpowiedział, żebym podgiął ramie tak, żeby pióro było ustawione pod odpowiednim katem do szyby.. (jak jest przegięte to wycieraczka skacze i nie zbiera)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

U mnie skaczą też już próbowałem wszystkiego i na dodatek po środku nic nie zbiera

 

To zobacz pod jakim kątem jest wycieraczka w stosunku do powierzchni szyby...

 

Kolega ma rację, sprawdź kąt przylegania, ale też sprawdź czy silniczek wycieraczek w miarę płynnie i lekko pracuje, i czy podszybie - tam gdzie jest mechanizm ramion wycieraczek - nie jest zawalone syfem, liśćmi itp.

 

Miałem podobne objawy jak u Ciebie, niestety trzeba było wymienić mechanizm wycieraczek, po prostu wycieraczki szły coraz ciężej, aż się tulejki na cięgnach wyrobiły i dup....

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Niedawno u mnie też pojawił się problem z przeskakującymi i skrzypiącymi wycieraczkami. Wymieniłem ponad roczne Valeo (banan na multiclipie) mimo,że jeszcze nieźle zbierały. Kupiłem Bosh i przez kilka dni było w porządku. Niestety wycieraczki zaczęły znowu przeskakiwać i skrzypieć.

 

Myślę nad sposobem, który podał kolega wega67 . Słyszałem jednak, że nie powinno się wycierać niczym wycieraczek, ponieważ są one pokryte warstwą grafitu i czyszcząc, ścieramy go. Niemniej spróbuję tego sposobu i zobaczę czy coś się zmieniło.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

manio49, za Twoją radą przygiąłem ramiona i jest lepiej. Zmieniłem też płyn na nieco droższy i dolałem do niego gliceryny. Nie skrzypią ani nie przeskakują, ale muszę jeszcze je trochę docisnąć, ponieważ w niektórych miejscach nie zbierają za dobrze.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...
  • 4 tygodnie później...
witam, ja mam problem na szybie przedniej , a to taki ,że mam 4 paski od ruchów wycieraczki lewej.Paski są odzielone miedzy sobą może co jakieś 10cm i są dość widoczne, po zwykłym myciu nic nie dało.. a w nocy widać to strasznie..

 

o jakich paskach ty rozmawiasz? :o

może jakaś fota?

 

Rozumiem, że szybę myłeś, ale pióro też wyczyściłeś?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

witam, ja mam problem na szybie przedniej , a to taki ,że mam 4 paski od ruchów wycieraczki lewej.Paski są odzielone miedzy sobą może co jakieś 10cm i są dość widoczne, po zwykłym myciu nic nie dało.. a w nocy widać to strasznie..

 

yyyy..... :idea:

Jakie paski ? Dokładnie to opisz, czy Ci przeskakują i zostawiają co 10cm pasek - w efekcie przeskoku, a może masz pęknięte pióro i Ci zostawia pasek ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.