Skocz do zawartości

PB Natural Look Dressing vs CG Natural Shine Matt Dressing


DS_Tomek

Rekomendowane odpowiedzi

Moim zdaniem do plastików wewnętrznych jest idealny. Do zewnętrznych nieco mniej.

 

Zaaplikowałem go także na plastikach zewnętrznych, a auto stało w miejscu gdzie jest droga gruntowa i bardzo się kurzy. Po kilku godzinach plastiki były pokryte cienką warstwą "ochronną" z kurzu :mrgreen:

 

Ja również jestem bardzo zadowolony z PB NL :-] Butelka NL pomału sie kończy i następny do testów bedzie właśnie Chemical Guys Natural Shine Matt Dressing i AF SPRITZ.

 

Moler do zewnętrznych polecam Trim Restorera :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak sie troszkę wtrącę z małym zapytaniem. Ogólnie chwale sobie NL za jego wykończenie i satynke ale ciężko nim uzyskać równomierny wygląd na desce np w Passacie/golfie/ Audi itp. Zawsze wychodzą mi plamy widoczne pod słońce i nie zależnie od tego jak go nakładam tzn. czy psikam na MF, aplikator czy bezpośrednio na deskę. Dodam również że po nałożnieu czekam kilka minut i przecieram dodatkowo MF.... :o

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Trudno mi się odnieść do problemów z plamami o których piszecie - nigdy nie miałem z tym problemu w przypadku tych dressingów.

 

Jedyne co przychodzi mi do głowy to słabo przygotowana powierzchnia - wtedy faktycznie dressing ciężko jest równomiernie rozprowadzić i mogą pojawić się ciemniejsze i jaśniejsze obszary.

 

Na ten moment nie mam update'u testu z bardzo prostej przyczyny - zapominałem aparatu - ale w dwóch słowach mogę powiedzieć że to co miało odparować z nałożonych dressingów już odparowało i efekt zaczyna być bardzo bliski matu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Co do nadmiernego połysku w w124 to wydaje mi się że jesli była to czarna deska (nie wiem jak pozostałe ale mają chyba deczko inne tworzywo) to z tego co zauważyłem u znajomego taty czy parę lat temu w taty w201 serii I oraz obecnie moim w201 serii II to mi się wydaje że te plastiki po prostu same z siebie mają tendencję do błyszczenia w zasadzie, fakt nigdy nie stosowałem APC ale po przemyciu delikatnym detergentem typu szare mydło i starciu wilgotną szmatką i wyschnięciu się świeciły. Chyba po prostu taki rodzaj tworzywa.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Co do nadmiernego połysku w w124 to wydaje mi się że jesli była to czarna deska (nie wiem jak pozostałe ale mają chyba deczko inne tworzywo) to z tego co zauważyłem u znajomego taty czy parę lat temu w taty w201 serii I oraz obecnie moim w201 serii II to mi się wydaje że te plastiki po prostu same z siebie mają tendencję do błyszczenia w zasadzie, fakt nigdy nie stosowałem APC ale po przemyciu delikatnym detergentem typu szare mydło i starciu wilgotną szmatką i wyschnięciu się świeciły. Chyba po prostu taki rodzaj tworzywa.

 

 

Masz 100% racji !

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak sie troszkę wtrącę z małym zapytaniem. Ogólnie chwale sobie NL za jego wykończenie i satynke ale ciężko nim uzyskać równomierny wygląd na desce np w Passacie/golfie/ Audi itp. Zawsze wychodzą mi plamy widoczne pod słońce i nie zależnie od tego jak go nakładam tzn. czy psikam na MF, aplikator czy bezpośrednio na deskę. Dodam również że po nałożnieu czekam kilka minut i przecieram dodatkowo MF.... :o

 

Niestety ale mam ten sam problem na desce zostają smugi, powierzchnia dobrze przygotowana była za każdym razem, dlatego teraz stosuje AF Spritz. NL idzie na wszystko inne i tam spisuje się rewelacyjnie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wg mnie to zależy od plastiku ponieważ jak nakładam CG Natural Shine do Tourana 2011 w którym deska jest wykonana z miękkiego plastiku to zawsze wychodzą mi takie placki a jak kładę go do Polo z deską wykonaną z chyba najtańszego twardego plastiku to pokrycie jest idealne.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 tygodnie później...
Wynik spoko, tylko ja się pytam jak można miesiąc jeździć z takim jasnym paskiem na desce :P

 

A kojarzysz może po ktorym dressingu nie widac plam po wodzie?

 

 

Musiałbyś przeczytać wątek od początku, wzbraniałem się przed tym...

 

Wszystko dla dobra nauki ;)

 

Co do śladów po wodzie - trudno mi powiedzieć, u siebie ich nie zaobserwowałem, może dlatego że rzadko jeżdzę z otwartą szybą/dachem w deszczu :-]

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Musiałbyś przeczytać wątek od początku, wzbraniałem się przed tym...

 

Wszystko dla dobra nauki ;)

Chyba poniekąd o mnie tu chodzi :D

Także ze swojej strony, dzięki Tomku za aktualizację i wytrwałość :) ( co prawda nie myślałem o (aż) miesiącu, no ale skoro tyle wytrzymałeś, to chwała Ci za to :P )

Jeżeli chodzi o sam test, to cóż... zdjęcia mówią same za siebie :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Musiałbyś przeczytać wątek od początku, wzbraniałem się przed tym...

 

Wszystko dla dobra nauki ;)

Chyba poniekąd o mnie tu chodzi :D

Także ze swojej strony, dzięki Tomku za aktualizację i wytrwałość :) ( co prawda nie myślałem o (aż) miesiącu, no ale skoro tyle wytrzymałeś, to chwała Ci za to :P )

Jeżeli chodzi o sam test, to cóż... zdjęcia mówią same za siebie :)

 

 

:)

 

W przypadku tych produktów chyba tylko o miesiącu...

 

To jeszcze sporo poleży...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 lata później...
  • 1 miesiąc temu...

NL ma jedną wadę. nie wiem jak CG. Otóż mam wsiadając do auta w mega ulewie te plastiki które są na drzwiach zrobiły się po prostu z zaciekami. NL kupiłem ze 2 lata temu i jestem z niego zadowolony bo robi niezła robotę. Czy przy CG też tak woda na niego działa?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 miesiące temu...

Octavia 1 po FL, nałożony PB NL miesiąc temu , deska rozdzielcza kolor czarny z tendencją że sama w sobie nie jest matem, tylko ma delikatny połysk, i jak ktoś porównuje PB NL do Plaka, to polecam zrobić samemu test, i jak wypada plak i jaki jest milusi w dotyku, a jak wypada PB NL gdzie nic się nie klei :kox::kox:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.