Skocz do zawartości

Chemical Guys maxi suds II


julian

Rekomendowane odpowiedzi

Ciężko zrobić test szamponu, zawsze uważałem, że pokazać można tylko auto czyste -auto brudne. Ale może się da:

 

Jeden z mocniejszych szamponów Chemical Guys trafił na godnych rywali - dwa bardzo brudne Q7. Na jednym z nich dzieje się nasz test Lusso Oro, więc jego neutralne pH powinno uchować wosk przed zmyciem.

 

Producent mówi o szamponie:

- neutralne pH

- mocno skoncentrowany

- zawiera najwięcej aktywnych cząsteczek czyszczących ze wszystkich szamponów CG

- rozpuszcza i unosi brud z powierzchni

- super-śliski

 

W skrócie:

 

473ml dostępne w cenie 37,99

pH neutralny

barwa: malinowo-pomarańczowa

zapach: wiśniowa guma balonowa ;)

 

 

Test:

 

Pacjent czysty nie był...

 

DSC_0633.jpg

DSC_0634.jpg

DSC_0635.jpg

DSC_0639.jpg

 

Produkt

 

DSC_0640.jpg

 

półtorej nakrętki na dno

 

DSC_0642.jpg

 

zalane ciepłą wodą, drugie wiadro z czystą wodą i gritem:

 

DSC_0643.jpg

 

DSC_0644.jpg

 

i po myciu:

 

DSC_0650.jpg

 

DSC_0652.jpg

 

A tu na drugim aucie:

 

DSC_0663.jpg

 

DSC_0664.jpg

 

Szampon lekko spieniony delikatnie myjką ciśnieniową

 

DSC_0665.jpg

 

Po myciu i wytarciu Sonus Drying Towel

 

DSC_0682.jpg

DSC_0685.jpg

 

Na folii też niczego dziwnego nie zostawił:

 

DSC_0687.jpg

 

 

Wnioski:

 

 

Dobrze się pieniący, śliski szampon, nie usuwający wosku. Fajnie pachnie i dobrze myje auto. Czego chcieć więcej? A, nadaje się też rozcieńczony jako poślizg do glinki.

 

 

Zalety:

 

- zapach

- śliskość

- neutralne pH

- cena!

- wydajność

- wygodny dozownik

 

Wady:

 

- nie stwierdzono. chyba, że ktoś nie lubi piany.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

zeby nie bylo ze wymyslam, cycat dystrybutora CG

Maxi Suds II - silny szampon, idealny do pianowania auta przed procesem. Nie należy go używać jako piany do "cotygodniowego" mycia na autach zabezpieczonych woskiem naturalnym, choć collinite potrafi mu się opierać, a CQuartz nic sobie z niego nie robi. Najlepsze rozwiązanie do przygotowania auta przed procesem, podczas którego auto będziemy glinkowali, używali cleanera i preparatu zabezpieczającego. Z racji na wyśmienite właściwości czyszczące znajduje też zastosowanie na autach przez długi czas nieużywanych, stojących pod drzewami (pokrytych np. spadzią). W większym stężeniu dobry do usunięcia wosku, czyli wracamy do punktu wyjścia - szampon/piana przed procesem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

snap, "kropling" został, od jednego razu nic złego się nie dzieje. Zobaczymy co będzie następnym razem. Czeka jeszcze auto zabezpieczone SFX4 i R222 100%Carnauba, może jutro uda się sprawdzić.

 

czekam na to bo wlasnie bo podobno taki bezpieczny nie jest wiec moze wszystko sie wtedy okaze ;) za test :good:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 miesiące temu...

Wiem że temat stary, ale ja miałem w zeszłym roku ten szampon i... Turtle Waxem platinium myło się lepiej.

 

I zżera wosk, nie ma co wierzyć w bajki że jest delikatny, przynajmniej u mnie nie miał litości dla Gold Classa.

A i z FK 1000p dawał radę po czasie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.