Skocz do zawartości

Parę pytań...


The Shade

Rekomendowane odpowiedzi

Tak wygląda maska po 2h walki :) pozapychało mi 3 pady i 1 futro.

Mam jeszcze takie pytanie:

Jak jadę średnim zestawem czyli pomarańczowa gąbka od Lare i menzerna 2500 to na początku pasta ładnie się rozprowadza a po chwili maszyna zaczyna wyć, lakier się bardzo mocno nagrzewa, pasta zastyga i się roluje. Próbowałem zwiększać prędkość, zmniejszać, zmniejszać docisk spryskiwać wodą i za bardzo nic nie pomaga. Czemu się tak dzieje? Da się jakoś temu przeciwdziałać ?

 

 

f4.JPG

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No zlituj się ktoś i napisz czy spotkaliście się z takim problemem?

chodzi o to że (u mnie tak się dzieje przy pomarańczowym padzie od lare i menzernie 2500 )

polerka zaczyna skakać tak, że nie idzie robić normalnych przejazdów a jak się maszynę dociśnie to lakier bardzo się grzeje a pasta się roluje i wyskakuje spod pada.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak wygląda maska po 2h walki :) pozapychało mi 3 pady i 1 futro.

 

pomarańczowa gąbka od Lare i menzerna 2500 to na początku pasta ładnie się rozprowadza a po chwili maszyna zaczyna wyć, lakier się bardzo mocno nagrzewa, pasta zastyga i się roluje

 

IMO to za dużo pasty dajesz

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

za dużo pasty, tak jak Paweł napisał... a może - to co mi pierwsze przyszło na myśl - trafiłeś na "sticky paint"?

 

spróbuj dorzucić troszkę tłustszej, finishowej pasty :o

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

IMO to za dużo pasty dajesz
za dużo pasty, tak jak Paweł napisał

 

+1, tak jak przedmówcy napisali, ale dodatkowo jak na moje, może być jeszcze do tego zapchany pad - nie wchłaniający ewentualnego nadmiaru pasty i cząsteczek ciętego lakieru.

 

Ja co kilka przejazdów płuczę pada bieżącą wodą i "wiruję" na najwyższych obrotach polerki przez ok 1-2 minuty. We wiadrze oczywiście... ;)

 

Naprawdę ułatwia to życie, spróbuj :good:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 tygodnie później...

Witam serdecznie!

 

Ostatnio kupiłem w showcarshine "CAR PRO ORANGE PEEL REMOVAL PAD - DENIM 135MM"

 

 

 

pt.jpg

pp.jpg

 

po 2,5h walki z pomarańczową skórką udało mi się osiągnąć taki efekt. Czy da się wyciągnąć coś z tego więcej ?

 

fot1.jpg

fot2.jpg

 

 

pad po tym zabiegu i 1 praniu wygląda tak

fot4.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zobacz miernikiem ile masz lakieru to się dowiesz czy możesz jeszcze się bawić w zdzieranie mory czy będzie już to niebezpieczne. Teoretycznie da się zrobić lustro a tutaj tego nie widać chciaż zbyt dużej mory już nie ma.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.