Skocz do zawartości

Gliceryna


booohal

Rekomendowane odpowiedzi

Witam,

Pytanko do osób, które z gliceryną już miały trochę do czynienia. Czy rozcieńczacie ją? W jakich proporcjach? Czy mocno traci swoje właściwości po zmieszaniu z wodą?

Właśnie nakładałem nierozcieńczoną na uszczelki i jakoś poszło. Ale na oponach już nie da rady. Trzeba było rozcieńczyć.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ja rozcieńczam 2:1 (gliceryna:woda)

 

rozcieńczoną łatwiej się moim zdaniem nanosi a zawsze można powtórzyć zabieg dla pewności - chociaż ja robię raz i nie mam problemu z uszczelkami w zimie.

 

można by się bawić w jakieś stężenia procentowe ale moim zdaniem "panie, to nie apteka" :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

chodzi o środki do gumy/uszczelki?

tutaj jedynie mam porównanie Den Braven (spray do uszczelek) i sonax w sztyfcie i gliceryna wygrywa zdecydowanie...

 

jeśli chodzi np. o 303 Aerospace Protectant - efekt (wygląd) jest ten sam,

ale tutaj nie mam za dużego doświadczenia (porównania) z innymi środkami tego typu.

może ktoś wspomoże swoją wiedzą?

 

gliceryna kosztuje w aptece pare (5?) złotych więc można pokusić się o fajne testy jak ktoś ma możliwość :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gliceryna jest niesamowicie wydajna - ja malutka buteleczka jak po kroplach do oczu (nie wiem jaka to jest pojemnosc) zrobilem komplet letnich opon (od zewnetrznej strony) i wszystkie uszczelki w 2 samochodach. Pomimo tego, ze troche ciezko sie ja nanosi to stosunek efekt/cena rekompensuje wszystko. No i bodajze srodek do gumy od Z albo SV jest na glicerynie oparty a oni raczej przypadkowo by jej nie wybrali...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

5zł? chyba troszkę przesadziłeś :D

Mam swoją buteleczkę, ale czasu na użycie brak. Z resztą nie miałbym jej z czym porównać, mam może z 2-3 środki tego 'typu'.

 

Zastanawiałem się kto odważy się wrzucić 50/50 z gliceryną w roli głównej. Mam nadzieję że rodzi się kolejny niezbyt wygodny bohater testów :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

KR54321, Kurde teraz to już musze... W sumie ojca V40 dawno nie miała nic na oponach to się coś podziała. Mogę porównać tylko do Briliance i Turtle nano-tech do opon (który notabene jest w mojej opinii jest lepszy od Briliance)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

zł? chyba troszkę przesadziłeś

 

w aptece - buteleczka jak kiedyś była (może nadal jest) woda utleniona :)

wystarcza na "ho ho" :D

 

[ Dodano: 16 Listopad 2012, 23:08 ]

http://www.domzdrowia.pl/30558,gliceryn ... -50-g.html

coś w tym klimacie

 

żona ostatnio kupiła 1l do robienia suchych bukietów na alle i cenowo oczywiście wychodzi o wiele lepiej niż apteka :good:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Z gliceryną to jest podobnie jak z innymi tego typu rzeczami tak jak smarowanie opon olejem rzepakowym czy przepracowanym samochodowym. Niezapominajcie, że to 'tylko' gliceryna.

Zaraz posypią sie wypowiedzi, że skoro gliceryna jest taka super to po co wydawać dziesiatki czy setki złotych na inne specyfiki.

Z góry ostrzegam, bo do takiej wojny argumentów zawsze blisko.

 

Ale sam też używam gliceryny do uszczelek i mi 'wystarcza' :roll:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dla mnie gliceryna ma o tyle racje bytu ze pieknie wnika w gume. Niestety nic w zyciu nie jest zbyt piekne i za 5 zl. mamy swietny efekt i odzywiona gume ale ladny wyglad trzyma sie do pierwszego powaznego deszczu. Brakuje dodatkowego skladnika, ktory tworzylby na oponie ochronna, odpychajaca brud warstwe. Na opony skladowane przez zime/lato jak znalazl, do codziennego uzywania wedle uznania - przy kazdym myciu trzeba miec czas na nalozenie a tego niestety czesto brakuje.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 5 miesięcy temu...

Glicerynę po 1 najlepiej rozrobić 1:1 bo inaczej nakładać to to masakra.

 

Po rozrobieniu guma wchłania glicerynę.

 

Na uszczelki to kiepski pomysł.

 

Ona jedynie nadaje się do konserwacji opon które leżą w oczekiwaniu na sezon. Nakładać wyłącznie pędzlem.

 

Sam czasem nakładam ją normalnie na opony tylko że szybko ona znika z opon.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.