Jump to content

TEST: Sonax - preparat do pielęgnacji gumy


Recommended Posts

Witam w pierwszym moim teście na Kosmetyka Aut! :)

 

Test: Sonax - preparat do pielęgnacji gumy

 

Test został przeprowadzony na gumowych dywanikach samochodowych. Preparatu użyłem już po raz czwarty, tak więc mogę co nieco o nim powiedzieć ;) W przyszłości planowany jest jeszcze test (uzupełnienie tego testu) na uszczelkach i na oponach.

 

Opis producenta:

Preparat Sonax do pielęgnacji gumy czyści i pielęgnuje wszystkie elementy gumowe i zachowuje ich elastyczność. Przedłuża żywotność gumy i odświeża kolory. Zimą zapobiega przymarzaniu uszczelek drzwiowych i gumowych uszczelek w pokrywach silnika i bagażnika. Doskonale nadaje się również do czyszczenia opon i dywaników gumowych.

Pojemność 300 ml

Cena 15,30 zł w All4auto.

http://www.all4auto.pl/sonax-srodek-pie ... -p-53.html

 

Przegieg testu:

 

Zdjęcie rzeczywiste:

obraz010w.jpg

 

Używałem już tego produktu na dywanikach po raz czwarty. Czyszczę dywaniki raz na miesiąc, tak więc nie są za bardzo brudne ;) Normalnie najpierw myję dywaniki szamponem z wodą za pomocą gąbki lub szczotki, dzisiaj etap ten został pominięty.

Dywaniki zostały odkurzone, następnie przetarte mokrą ściereczką z mikrofibry, potem został naniesiony preparat (jednokrotnie, ale czasem robię to dwukrotnie). Preparat zostawiłem do wchłonięcia, następnie wtarłem i nadmiar usunąłem ścierczką.

 

 

Brudne dywaniki:

 

obraz003rn.jpg

 

obraz006mry.jpg

 

obraz014ze.jpg

 

obraz013q.jpg

 

Niestety dywaniki na tych zdjęciach wyglądają na bardziej brudne niż są w rzeczywistości;-)

 

 

Odkurzanie dywaników:

 

obraz017y.jpg

 

 

Dywaniki po przetarciu mokrą mikrofibrą:

 

obraz025b.jpg

 

 

Dywaniki po spryskaniu preparatem:

 

obraz036dq.jpg

 

 

Efekt finalny:

 

obraz042nz.jpg

 

obraz052e.jpg

 

obraz050j.jpg

 

obraz047z.jpg

 

 

Ocena:

Myślę, że to bardzo dobry produkt do pielęgnacji dywaników. Oczywiście warunkiem jest dobrze przygotowana powierzchnia. Preparat wydobywa kolor, dywaniki są czarne, świecące (w pozytywnym znaczeniu), żywe;-), jak nowe. Niestety zdjęcia nie potrafią tego oddać :/ Guma wygląda na zakonserwowaną, bardzo odnowioną. Po prostu dywaniki wyglądają bardzo świeżo. Praktycznie 2 razy do roku kompleksowo myję dywaniki szamponem i dwukrotnie nakładam preparat. Potem raz na miesiąc (w przypadku tylnych dywaników można rzadziej) przecieram mokrą ściereczką i jednokrotnie nakładam preparat. Moje odczucie jest takie, że brud jakby trzyma się na wierzchu. Dywaniki cały czas wyglądają świeżo, guma wygląda na ,,zakonserwowaną". Guma w miejscu, gdzie dywaniki są starte/zużyte wyglada trochę matowo, ale tylko trochę;-)

Moja ocena to 10/10.

p.s. w przyszłości umieszczę opinię po zastosowaniu na uszczelkach i oponach. Na razie było za mało aplikacji/użyć aby wypowiedzieć się obiektywnie;-)

 

Zapraszam do dyskucji :)

Link to comment
Share on other sites

  • 3 weeks later...

Pierwsza rzecz to sa dywaniki oryginalne a wiec jakosc gumy jest jak najbardziej poprawna. Po drugie sa w sumie"gladkie" tzn chodzi mi o to ze nie maja karbowań jak te popularne dywaniki rynienkowe. W tych byłoby ciezko sie zabawic z tym srodkiem ,lub chociazby pozadnym ich wymyciem.

Ale ja tez mam oryginaly wiec warto sprobowac ;)

Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...

Fajny test, ja co prawda nie używam gumowych dywaników, ale polecę ten produkt znajomym :) Dobrze, że nie ślizgają się buty, bo widziałem "handlarzy", co i Plakiem spryskiwali... Masakra.

Link to comment
Share on other sites

Według wcześniejszych postanowień i ja podałem ten środek sprawdzeniu na dwóch rodzajach dywaników gumowych.

 

Zapach:

 

"Prezerwatywowy" - :| - czuć ewidentnie lateks lub coś pochodnego. Intensywny - stosować w dobrze wentylowanych pomieszczeniach.

 

 

Nakładanie:

 

Nie jest źle. Troszkę słabo sie rozpryskuje.

Nie wolno przesadzac z ilością :mrgreen:

 

Ewidentnie należy pamietać o tym, aby po odczekaniu przetrzeć gumową powierzchnie. Jesli tego nie zrobisz pozostają slady po tym srodku, który kropelkuje niczym woda po dobrym wosku.

 

 

Faktycznie, nóźki sie nie ślizgają. ;)

 

Nie polecam jednak do dywaników ze skomplikowaną fakturą, z racji na wspomniane kropelkowanie... (chyba, ze aplikacja przeprowadzona zostanie w jakiś w inny, wyszukany sposób niż "natrysk")

 

 

P.s Nakładałem na dywaniki umyte i wysuszone.

 

Pozdrawiam

Link to comment
Share on other sites

Nie polecam jednak do dywaników ze skomplikowaną fakturą, z racji na wspomniane kropelkowanie... (chyba, ze aplikacja przeprowadzona zostanie w jakiś w inny, wyszukany sposób niż "natrysk")

Myślę, że można temu zapobiec i wetrzeć/wytrzeć środek chwilę po aplikacji.

SJake, dobra robota im więcej opinii tym lepiej! ;)

Link to comment
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...

Important Information

We have placed cookies on your device to help make this website better. You can adjust your cookie settings, otherwise we'll assume you're okay to continue.