Skocz do zawartości

AutoBrite Diamond Cut Polish


Gówniash

Rekomendowane odpowiedzi

W moim arsenale znalazłem tester AutoBrite Diamond Cut Polish.

 

Na buteleczce napisano:

(...) jest środkiem 3w1, poleruje, odnawia utleniony lakier oraz nadaje głębokiego połysku. Zaprojektowany do wszystkich rodzajów lakieru. Efektywny na wszystkich kolorach jasnych i ciemnych. Szybko usuwa plamy po benzynie i oleju napędowym. Zawiera silikony. Niestety na forum nikt nie zechciał się wypowiedzieć na jego temat więc sam przeprowadziłem test. Od dystrybutora dowiedziałem się, że pastę porównać można do fioletowego korka 3M.

 

Samochód testowy to BMW 1 z 2005 roku, lecz nie w oryginalnym lakierze. Całe lakierowane na nowo nie wiadomo kiedy. Oprócz standardowych swirli bardzo dużo głębokich rys po papierze 2000 - 2500, takich jak używa się do polerki, po lakierowaniu gdzie indziej niż w kabinie, do tego w paru miejscach wilgoć z głębszych warstw wyszła na zewnątrz w postaci kropek wielkości łebka od szpilki (nie to nie żywica) :P

 

Po umyciu i wyglinkowaniu (BH regular), zastałem coś takiego:

jkicvx.jpg

f8t94k.jpg

z3mql5.jpg

Czyli standard w "normalnie" używanym aucie.

 

Najpierw wg. zaleceń dystrybutora zastosowałem czarny (finishowy) pad. 2 podejścia za każdym razem rozprowadzenie 2 przejazdy na 1000 obr, potem 4-5 przejazdów na 1800 i wykończenie 2 na 1300. Efekt ... w zasadzie żadem - spójrzmy poniżej. Poza tym na zdjęciach starsznie widać pył z MF, na żywo nie było prawie nic :shock:

igdtnk.jpg

l87soh.jpg

Oczywiście nie przemywane zmywaczem/IPA.

 

Dalej wziąłem gąbkę średnio twardą APP. Procedura taka sama jak powyżej. Było już lepiej, ale wciąż słabo.

m3yc0j.jpg

a648ri.jpg

 

Na koniec biała twarda gąbka no name. Dała najlepszy efekt nie pozostawiając przy tym hologramu. Procedura taka sama jak wcześniej. To co zostało to już nie swirle, a rysy po papierach używanych wcześniej przez lakiernika.

oa96n4.jpg

 

Niestety po użyciu zmywacza silikonowego wyszło takie coś. Wniosek z tego, że pasta zawiera dużo maskujących wypełniaczy.

ekd7m5.jpg

 

Nie mniej jednak po zrobieniu całej maski bez użycia zmywacza efekt jest bardzo w porządku. Dlatego też uważam, że to dobra pasta do szybkiego odświeżania auta "na handel" czy po prostu "na szybko", bo jak wiadomo efekt będzie nietrwały po zmyciu się wypełniaczy.

Tak to wygląda w świetle dzienno - słonecznym.

cwamzp.jpg

5crgys.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.