Skocz do zawartości

Kemko Super Clean


Tworek

Rekomendowane odpowiedzi

Sponsorem testu jest :

 

kemko_logo.png

 

Od firmy Kemko otrzymałem opakowanie 500 ml preparatu Super Clean do czyszczenia felg i kołpaków, za co bardzo dziękuje. Jako że jest to typowy "kwasior", postanowiłem do dodatkowo skonfrontować z dobrze znanym Blue Gel od ValetPRO:

 

superclean_500.pngvaletpro-blue-gel-wheel-cleaner-1l.jpg

 

Kilka słów opisu producenta:


Kemko Super Clean

SUPER CLEAN jest bardzo silnym preparatem do mycia zanieczyszczonych elementów takie jak felgi stalowe oraz aluminiowe, metale lekkie oraz kołpaki. Ponadto preparat usuwa zmatowienia i osady z klocków hamulcowych; działa błyskawicznie. Produkt jest przyjazny dla środowiska.
Zastosowanie

Felgi aluminiowe oraz stalowe, kołpaki, rury itp.
Sposób użycia

Mocno wstrząsnąć pojemnik przed użyciem. Można stosować bez rozcieńczania lub przygotować roztwór (zalecane do kołpaków) do 1:3. Nanieść bezpośrednio na czyszczoną powierzchnię za pomocą spryskiwacza a następnie niezwłocznie zmyć wodą, najlepiej pod ciśnieniem. Przed użyciem zapoznać się z kartą charakterystyki.
Skład

Izopropanol 10-30%, Kwas siarkowy 96%: 20-50%

 


ValePRO Blue Gel

Zawiera inhibitory korozji
Przyjemny zapach
Formuła żelu polepsza kontakt z felgą
Rozcieńczany do 1:5

Profesjonalny, bardzo skuteczny środek do czyszczenia felg. Opracowany do usuwania nawet najbardziej uporczywego pyłu hamulcowego i najcięższych, zestarzałych zabrudzeń. Blue Gel Wheel Cleaner dzięki specjalnej formule jest znacznie bardziej skuteczny niż inne środki, zawierające wyższe ilości kwasu chlorowodorowego.

Formuła żelu sprawia, że Blue Gel Wheel Cleaner dłużej utrzymuje się na feldze, opóźnia wysychanie i w przeciwieństwie do innych środków nie jest duszący dla płuc.

Dokładnie spłucz felgi dużym strumieniem wody, aby usunął lekkie zabrudzenia. Spryskaj felgi czystym lub rozcieńczonym do 1:5 produktem. Pozostaw do zadziałania, następnie przetrzyj pędzlem z miękkim włosiem. Przepłucz dokładnie myjką ciśnieniową.

NIE STOSUJ NA NIELAKIEROWANE, SPECJALNIE WYKONANE LUB ANODOWANE FELGI. NIE POZOSTAWIAJ DO WYSCHNIĘCIA. W RAZIE WĄTPLIWOŚCI CO DO RODZAJU FELG SKONTAKTUJ SIĘ Z PRODUCENTEM.

 

Kupując Kemko Super Clean dostaniemy 500 ml preparatu do czyszczenia felg(wodnisty, lekko źółtawy), solidną butelkę o ergonomicznym kształcie, która bardzo dobrze leży w dłoni. Butelka posiada atomizer, który posiada dwie funkcje, mgiełka i strumień. Bardzo dobrze funkcjonuje, lekko chodzi i nie zacina się. Preparat możemy rozcieńczać do 1:8, czyli gotowego produktu możemy mieć od 650 ml koncentratu do prawie 4.5 litra gotowego płynu. Wąchając go prosto z butelki (koncentrat), nie jest uciążliwy, czuć chemie, ale jest OK. Inna sprawa jest już przy aplikacji. Rozpylając go atomizerem na otwartej powierzchni, jest bardzo drażniący i potrafił zabrać dech w piersiach.

 

Podobnie wygląda sprawa Blue Gel, kupujemy litr koncentratu, o dosyć gęstej konsystencji, koloru granatowego. Przy okazji otrzymujemy fajną fajną butelkę z kiepskim korkiem, w którym przynajmniej u mnie przeskakuje gwint, w sumie to w każdej butelce od VP tak się dzieje. Plus jest taki, że butelka może nam się przydać do pianownicy, którą używamy z majką ciśnieniową. Przy kupnie nie dostajemy atomizera. Produkt również można rozcieńczać do 1:5. Czyli możemy jechać koncentratem lub rozcieńczyć go otrzymując 6 litrów gotowego płynu. Praktycznie tak samo jest z zapachem, niby OK, ale przy aplikacji, ma moc choć jest delikatnie słabszy.

 

Do rzeczy, felgi na których testowałem te preparaty, to felgi nie czyszczone od 2 sezonów, i przygotowywałem je z Barmanem do sezonu zimowego, preparat kwasowy to jeden z etapów jakie one przeszły, ale w to nie wnikajmy.

 

Do testu wykorzystaliśmy dwie felgi które jeździły na przodzie, z racji większych złogów brudu, na początek Kemko Super Clean :

 

 

IMG_0998.JPG?gl=PL

 

IMG_0999.JPG?gl=PL

 

IMG_1000.JPG?gl=PL

 

IMG_1001.JPG?gl=PL

 

IMG_1002.JPG?gl=PL

 

IMG_1003.JPG?gl=PL

 

Aplikacji, pędzlowanie i płukanie:

 

IMG_1010.JPG?gl=PL

 

IMG_1009.JPG?gl=PL

 

IMG_1014.JPG?gl=PL

 

IMG_1015.JPG?gl=PL

 

IMG_1016.JPG?gl=PL

 

Dobrym przykładem jest to zdjęcie, że kwas nie usuwa zabrudzeń metalicznych, (w akcji AutoBrite Purple Rain) :

 

IMG_1018.JPG?gl=PL

 

IMG_1019.JPG?gl=PL

 

Kolej na ValetPRO Blue Gel :

 

 

IMG_1020.JPG?gl=PL

 

IMG_1021.JPG?gl=PL

 

IMG_1032.JPG?gl=PL

 

IMG_1031.JPG?gl=PL

 

IMG_1033.JPG?gl=PL

 

Po użyciu Blue Gel :

 

IMG_1030.JPG?gl=PL

 

IMG_1028.JPG?gl=PL

 

IMG_1029.JPG?gl=PL

 

IMG_1037.JPG?gl=PL

 

IMG_1038.JPG?gl=PL

 

IMG_1041.JPG?gl=PL

 

Jak widać, Blue Gel nie poradził sobie w 100 % ze złogami brudu, więc dostały kolejną porcję Kemko Super Clean

 

IMG_1042.JPG?gl=PL

 

IMG_1043.JPG?gl=PL

 

IMG_1044.JPG?gl=PL

 

 

Nie ukrywam, że nie byłem przekonany co do firmy Kemko, firma która głównie zajmuje się zapachami, wypuściła coś co felg ? Miałem nadzieje, że Blue Gel będzie lepszy, ale nic przetestowałem i zmieniłem swoją opinie. Kemko Super Clean to godny zawodnik dla Blue Gel, śmierdzi niemiłosiernie, przy pracy z nim, ale odwala kawał dobrej roboty. Jego moc sprawia, że na czyszczenie felg schodzą śmieszne ilości. W etapie czyszczenie felg jako STEP I idealnie się sprawdza. Każdemu polecam, świetny produkt.

 

Dzięki za uwagę. :good:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

damianTDCi, zapomniałem dodać, tak oda stosowane jako koncentrat, inaczej nie porównanie nie miało by sensu ... wiem, wiem, etykieta pokazuje 1:2, faktycznie jest tam koncentrat.

 

sebek0720, zabezpieczenie, zabezpieczeniem, przy zakręcaniu korka gwint przeskakuje co sprawia, że z butelki po przechyleniu cieknie. :song:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

bartekmk, Kemko Super Clean w sprzedaży występuje w opakowaniu 500ml i 5l. Cena dużego opakowania 45 zł - rabat .

 

Czekamy na pozostałe testy.

 

Cena za duże opakowanie naprawdę atrakcyjna ;) Trzeba będzie pomyśleć o nowym zawodniku do felg :good:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam, chciałem również przedstawić swój test.

 

Niestety, nie byłem w stanie zrobić porównania z P21S Power Gel, ponieważ ktoś (najprawdopodobniej ja :/ ) nie dokręcił nakrętki i całość opakowania 200ml znalazła się na dnie pojemnika z kosmetykami :C

 

Pozostało mi zrobić porównanie Kemko Super Clean do ValetPro Blue Gel.

 

 

Większość informacji została już napisana przez kolegę Tworka, a ja się pod tym w 100% podpisuję.

 

 

Test i zdjęcia :

 

Obiektem testu są felgi które obecnie mam na samochodzie, nie myte przez ok 2 tyg.

Przez ten czas zrobione ok. 1000km.

 

 

 

dsc0119tmf.jpg

dsc0113kc.jpg

dsc0114zm.jpg

dsc0115tq.jpg

 

Wygodna Aplikacja za pomocą atomizera lekko pieniącego (nie wiem czy to poprawnie po polsku ale firefox nie podkreślił na czerwono ;) ).

 

Zapach niestety drażniący, nie da się go raczej używać w zamkniętym pomieszczeniu ponieważ strasznie dusi przy mocniejszym zaciągnięciu się ;)

 

dsc0120gw.jpg

dsc0121yl.jpg

dsc0122om.jpg

 

Następnie produkt został rozprowadzony pędzlem :

 

dsc0123kt.jpg

 

Oraz spłukany myjką ciśnieniową Black&Decker:

 

dsc0124ey.jpg

 

Efekty?

Jak dla mnie zadowalające :)

 

dsc0125fu.jpg

dsc0126.JPG

dsc0124ey.jpg

 

 

 

Teraz dla porównania czas na BlueGel rozcieńczony w stosunku 1:1

 

dsc0127fx.jpg

dsc0117zy.jpg

dsc0118ww.jpg

 

Jak widać na zdjęciach poniżej, środek mniej się pieni, mimo zastosowania atomizera z butelki środka Kemko Super Clean, przez co szybciej spływa:

 

dsc0128rw.jpg

dsc0129zk.jpg

dsc0130gh.jpg

dsc0131es.jpg

 

Tak samo jak w przypadku Kemko Super Clean został rozprowadzony pędzlem:

 

dsc0132sh.jpg

 

Oraz spłukany myjką ciśnieniową:

 

dsc0133zo.jpg

 

 

Efekty?

Troszkę gorsze niż w przypadku Kemko Super Clean, być może dlatego, że nie zastosowałem BlueGel bez rozcieńczenia.

 

dsc0134oc.jpg

dsc0135il.jpg

dsc0133zo.jpg

Porównanie po wyschnięciu felg:

KEMKO SUPER CLEAN:

 

dsc0145jj.jpg

 

VALETPRO BLUE GEL 1:1 :

 

dsc0146wa.jpg

 

Podsumowanie:

 

 

Sceptycznie podchodziłem do środka Kemko Super Clean, jednak zostałem bardzo pozytywnie zaskoczony, środek bardzo dobrze domył brud który zastał na podsuniętych mu przeze mnie felgach, odważę się napisać, że lepiej niż BlueGel 1:1 ;)

Jak za taką cenę otrzymujemy bardzo dobry środek, o niebo lepszy od marketowego Autoland Attack do felg, który jest w podobnym przedziale cenowym.

 

Pozdrawiam, dziękuję za możliwość przeprowadzenia testu oraz przepraszam za brak porównania do P21S PowerGel.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam, miałem przyjemność w końcu przetestować Super Clean od KEMKO.

Do testu posłużyły mi kołpaki busa z mocno zapieczonym brudem, aż miejscami złote :D

zdjcie2280.jpg

 

Dobra, to do roboty.

zdjcie2282h.jpg

 

Jak na produkt o pH kwasowym to nawet fajnie się pieni.

Tak to wygląda po minucie od naniesienia produktu.

zdjcie2283.jpg

 

Kołpaków w ogóle nie dotykałem, został tylko spłukane myjką ciśnieniową.

zdjcie2285w.jpg

 

zdjcie2286.jpg

 

Tak to wygląda po spłukaniu.

zdjcie2288.jpg

 

Efekt końcowy bardzo zadowalający :good:, widać że coś tam miejscami zostało ale przypominam że myte były bezdotykowo.

Jak dla mnie produkt bd. szczególnie biorąc jeszcze pod uwagę cenę produktu, polecam !

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 7 miesięcy temu...
  • 1 rok później...

QD quick shine, czy jakos tak, pozostawia sliska powierzchnie, troche dziwnie sie dociera ale do odswiezenia auta z lekkiego kurzu jest ok. Kropelkowania, odpychania wody nie zauwazylem. We wroclawiu jest dostepny za 10zl 750ml wiec jak za ta cene jest spoko ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tworek Powinni ci nadać rangę tester roku ;)

 

Zastanawia mnie tylko bezpieczeństwo produktu z uwagi na wysoką zawartość kwasu.

Jak odczucia pod kątem bezpieczeństwa? Silne kwasy i alu potrafią się czasem nie dogadać :-]

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.