Jump to content

odbarwiony kokpit


excellero

Recommended Posts

Witam.

Na kokpicie miałem kilka jaśniejszych plam, które postanowiłem przeczyścić.

Chyba niezbyt szczęśliwie użyłem do tego IPA na bawełnianej szmatce.

Nie tarłem, tylko delikatnie przesunąłem szmatkę po desce (wcześniej robiłem próbę w niewidocznym miejscu i wszystko było OK).

Niestety misja nie powiodła się i na desce zostało odbarwienie. Dodam, że przy przesuwaniu czystej mikrofibry po desce w miejscu odbarwienia następuje zwiększony opór. Deska jest miękka.

Macie pomysł na usunięcie tego odbarwienia?

IMAG0325.jpg.f0d9ef7326ff1eb0aa3d1890e73f40a5.jpg

Link to comment
Share on other sites

Plastik w tym miejscu jest pewnie bardziej wysuszony. Po nałożeniu dressingu ten obszar może nieco nabrać koloru i mniej się rzucać w oczy ale całkiem tego nie zniwelujesz (bez lakierowania) raczej.

Link to comment
Share on other sites

Jak przecierasz wilgotną mikrofibrą to jaśniejsze miejsce na chwilę zrównuje się z resztą kokpitu?

Tak

 

[ Dodano: 14 Wrzesień 2012, 00:45 ]

excellero, Co to za auto ?

SAAB 9-5

 

Jak tylko dojdą preparaty, zrobię tak jak piszecie i zdam relację z efektów.

Link to comment
Share on other sites

Mi kiedyś się coś takiego przydarzyło i okazało się, że plastik był trochę wysuszony i osad w porach został. Myłem kilka razy samą wodą, później przykryłem dressingiem. Odbarwienie po czasie znikło.

 

Różnica taka, że u mnie odbarwienie wystąpiło po APC - u Ciebie po IPA. U mnie też nie było zmiany struktury tworzywa.

Link to comment
Share on other sites

Ostatnio podobnie miałem z deską w Nissanie Almera, tylko lekko przetarłem APC Nielsena w stężeniu ok. 1:25 i też została jaśniejsza plama na czarnym elemencie kokpitu w miejscu poduszki pasażera. Na szczęście zaraz szybko przetarłem tylko wilgotną mikrofibrą ale dopiero po 2 tygodniach systematycznego przecierania zeszło i nic nie widać. Ale to było delikatne rozjaśnienie elementu i wiem, że lepiej nie eksperymentować z nadmiernym czyszczeniem kokpitu. Teraz tylko woda i nakładam Nielsen Finesse, który oprócz pielęgnacji także czyści lub PB NL.

Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...
  • 6 months later...

Ja miałem problem z odbarwianiem na boczkach drzwi, nie wiem czym ponieważ sam tego nie zrobiłem. Próbowałem wszystkiego nic nie pomagało aż zakupiłem w desperacji magiczną gąbkę SONAX i pojechałem po całości plastyku, później na to PB NL i jeszcze podgrzewałem suszarką. Teraz tylko w mocnym słońcu coś tam można dojrzeć :D

 

IPA wypala plastyk (matowieje) i niczym później tego nie usuniesz w 100% można jedynie spróbować delikatnie spolerować pod warunkiem że kolor za mocno nie wyblakł. Miałem Vectrę czyściłem pozostałościowi kleju na szybie płatkiem kosmetycznym ze spirytusem i mi ten spadł na deskę i już było pozamiatane. Mogłem zamaskować tylko tym g... PLAKiem maksymalnie natłuszczając :wallbash:

 

Moja rada kup na szrocie albo Allegro jakiś element z tego samego plastyku i testuj wszystkie dostępne środki i sposoby. Czyszcząc przed każdą próbą APC :kox:

Link to comment
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...

Important Information

We have placed cookies on your device to help make this website better. You can adjust your cookie settings, otherwise we'll assume you're okay to continue.