Skocz do zawartości

odbarwiony kokpit


excellero

Rekomendowane odpowiedzi

Witam.

Na kokpicie miałem kilka jaśniejszych plam, które postanowiłem przeczyścić.

Chyba niezbyt szczęśliwie użyłem do tego IPA na bawełnianej szmatce.

Nie tarłem, tylko delikatnie przesunąłem szmatkę po desce (wcześniej robiłem próbę w niewidocznym miejscu i wszystko było OK).

Niestety misja nie powiodła się i na desce zostało odbarwienie. Dodam, że przy przesuwaniu czystej mikrofibry po desce w miejscu odbarwienia następuje zwiększony opór. Deska jest miękka.

Macie pomysł na usunięcie tego odbarwienia?

IMAG0325.jpg.f0d9ef7326ff1eb0aa3d1890e73f40a5.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak przecierasz wilgotną mikrofibrą to jaśniejsze miejsce na chwilę zrównuje się z resztą kokpitu?

Tak

 

[ Dodano: 14 Wrzesień 2012, 00:45 ]

excellero, Co to za auto ?

SAAB 9-5

 

Jak tylko dojdą preparaty, zrobię tak jak piszecie i zdam relację z efektów.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mi kiedyś się coś takiego przydarzyło i okazało się, że plastik był trochę wysuszony i osad w porach został. Myłem kilka razy samą wodą, później przykryłem dressingiem. Odbarwienie po czasie znikło.

 

Różnica taka, że u mnie odbarwienie wystąpiło po APC - u Ciebie po IPA. U mnie też nie było zmiany struktury tworzywa.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ostatnio podobnie miałem z deską w Nissanie Almera, tylko lekko przetarłem APC Nielsena w stężeniu ok. 1:25 i też została jaśniejsza plama na czarnym elemencie kokpitu w miejscu poduszki pasażera. Na szczęście zaraz szybko przetarłem tylko wilgotną mikrofibrą ale dopiero po 2 tygodniach systematycznego przecierania zeszło i nic nie widać. Ale to było delikatne rozjaśnienie elementu i wiem, że lepiej nie eksperymentować z nadmiernym czyszczeniem kokpitu. Teraz tylko woda i nakładam Nielsen Finesse, który oprócz pielęgnacji także czyści lub PB NL.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...
  • 6 miesięcy temu...

Ja miałem problem z odbarwianiem na boczkach drzwi, nie wiem czym ponieważ sam tego nie zrobiłem. Próbowałem wszystkiego nic nie pomagało aż zakupiłem w desperacji magiczną gąbkę SONAX i pojechałem po całości plastyku, później na to PB NL i jeszcze podgrzewałem suszarką. Teraz tylko w mocnym słońcu coś tam można dojrzeć :D

 

IPA wypala plastyk (matowieje) i niczym później tego nie usuniesz w 100% można jedynie spróbować delikatnie spolerować pod warunkiem że kolor za mocno nie wyblakł. Miałem Vectrę czyściłem pozostałościowi kleju na szybie płatkiem kosmetycznym ze spirytusem i mi ten spadł na deskę i już było pozamiatane. Mogłem zamaskować tylko tym g... PLAKiem maksymalnie natłuszczając :wallbash:

 

Moja rada kup na szrocie albo Allegro jakiś element z tego samego plastyku i testuj wszystkie dostępne środki i sposoby. Czyszcząc przed każdą próbą APC :kox:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.