Skocz do zawartości

Poorboy na czerwonym VW


kanar

Rekomendowane odpowiedzi

poniewaz poprzedni wosk prawie mi zszedl z auta a mialem troche czasu to w sobote zaplikowalem na maske i przednie blotniki zestaw black hole + naty's blue. auto zostalo dokladnie umyte i przygotowane, potem wstawione do ogrzewanego garazu. Efekt? Jestem bardzo zadowolony, pomimo tego ze black hole mocno wyciagnal rysy zamaskowane wczesniej przez inne produkty. Pisalem wczesniej, ze bede uzywal srp dopoki nie zrobie pelnej korekty.. no coz, odwoluje to co pisalem ;)

 

 

nattysblue008.th.jpg

 

 

galeria zdjec, niestety w deszczu apart wymiekl, nie dalo rady uchwycic kolor albo ja jestem taki marny fotograf., zdjecia sa z aplikacji sobotniej a reszta z dzisiaj.

 

http://img403.imageshack.us/gal.php?g=blackhole.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

dzieki.

 

zapomnialem napisac, ze dosyc mocno trzeba sie namachac z clenarem bh, ja uzywalem duzego pada z mikrofibry i produkt na nim stawia dosc duzy opor. Probowalem tez gabkowym z megsa, ale gorzej sie pracowalo i szlo wiecej produktu. pad mikrofibrowy jak nasiaknal produktem to potem wystarczylo juz tylko kropla na wybrany panel nad ktorym pracowalem.

Zastanawia mnie czy mozna by tu uzyc maszyny tak jak w przypadku hd?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wygląda baardzo ładnie :)

 

Ale tak gwoli ścisłości pewnie wyjde na czepialskiego ;) PB Black Hole to nie cleaner a Glaze

 

Co do twojego pytania czy można go aplikować za pomocą , Można :) na miękkim padzie np czarny 3m lub niebieski i niskie obroty .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

PB Black Hole to nie cleaner a Glaze

 

 

Bardzo dobrze ,że o tym napisałeś bo miałem o to zapytać. Czym się różni jedno od drugiego.

Ja to rozumiem tak Glaze ma za zadanie odżywienie lakieru oraz wydobycie głębi.

Cleaner ma oczyścić lakier od całego syfu przyspojonego do niego i przygotować powierzchnię pod LSP. Cleaner może zawierać w sobie odżywki. Mam rację?

 

 

I na koniec może ktoś czystą odpowiedzialnością powiedzieć czy SRP jest cleanerem? Moim zdaniem jest AIO.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

spoko, czlowiek sie cale zycie uczy. w nastepny weekend zaloze na cale auto, plus jeszcze pomecze troche maske UC.

 

edit:

 

srp nawet na etykiecie ma napisane, ze jest woskiem... mysle, ze jest takim troche AIO.

Black hole mimo, ze jest jak kolega okreslil, glazem to na moich oczach wyciagal z lakieru wypelnienie i doskonale przygotowal powierzchnie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wosk aplikuje sie i zdejmuje baardzo latwo, wrecz banalanie. Black hole najlepiej nakladac (wg mnie) padem z mikrofibry, troche ciezko idzie ale najlepszy efekt jest gdy padem wypracujemy produkt az do prawie calkowitego znikniecia (zawsze pozostawal mi jakis cieniutki film ktory sie zdejmowalo latwo mikrofibra). Wypracowac bh jest dosyc ciezko, ale efekt jak sam widzisz ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja też jestem na kupnie PB BH, ale od razu kupiłem finishowego pada.

 

Z tego co mi się wydaje, to BH jest taką ostatnią politurą przed woskiem.

Chyba metys mi tłumaczył, że kolejność jest taka: cleaner - politura - wosk/sealant.

I właśnie cały czas zachodzę w głowę, że cleaner też ma oczyścić chemicznie (są też ścierne cleanery), więc wosk po politurze tak naprawdę nie idzie na oczyszczoną powierzchnię. Może założe osobny wątek z tym pytaniem, będę wtedy mógł wklejać funkcję pomógł, a taki fajny gość z fajnej bryczki bije sie o złotą patelnie, to niech mu chociaż ta brązowa przypadnie :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 tygodnie później...
Tez przymierzam się na wiosnę do naty's blue. mam czerwone auto i widze , że to bedzie dobry wybór. Powiedz jeszcze jak wydajnościa, łatwościa aplikacji i ścierania

 

Tak przy okazji Panowie podpowiem tylko, że ciekawy też jest natty red.

 

Różnica jest taka, że na jaśniejszych kolorach (np czerwony) trudniej jest osiągnąć efekt głębi, natomiast efekt mokrego lakieru rozbraja (na korzyść natty red). Dodatkowo natty red jest jeszcze przyjemniejszy w aplikacji

 

no ale temat głębia vs wet look to już rzecz gustu...

 

Natty red od świąt dostępny u oficjalnego dystrybutora w PL ;) jak i z resztą pełna gama produktów PB

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

szlacht, krypto poleciała;) ale z całą resztą się zgadzam.

choć i tak na aucie Krzyśka efekt wyszedł bardzo fajny, myślę, że gdyby jeszcze chwilę posiedzieć nad przygotowaniem powierzchni, to byłby wręcz szoł-carowo fajny;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

szlacht, krypto poleciała;) ale z całą resztą się zgadzam.

choć i tak na aucie Krzyśka efekt wyszedł bardzo fajny, myślę, że gdyby jeszcze chwilę posiedzieć nad przygotowaniem powierzchni, to byłby wręcz szoł-carowo fajny;)

 

julian, w pewnym sensie tak, tyle ze nie przechwalam produktu, nie linkuje nie daję cen - pisze to świadomie bo miałem już pytania, kiedy odnosiłem się do Red'a, że przecież nie ma go w Polsce. Jak moderatorzy zarządzą to z edituje to :)

 

A wracjąc do tematu - efekt osiągniety przez Krzyśka elegancki (chociaż na fotach to nie to co na żywo - w sensie nie cieszy oka aż tak :) ) Patrząc tak na fotę stwierdzam - co carnauba to carnauba - sealanty owszem , ok, jednak jak dla mnie za ostry efekt wizualny (oczywiście rzecz gustu...)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...

Trochę czasu minęło, trochę się pozmieniało ;)

 

Tak wygląda auto po okresie 2,5 miesiąca. Było kilka myc ręcznych przeze mnie i na myjni (było pianowanie) i w ostatnia sobotę było mycie piana o ph14 + woda o temp 50 stopni, bo auto było naprawdę mocno brudne. Cos tam jeszcze siedzi na lakierze, jak na warunki użytkowania to jest nieżle według mnie, auto jeździlo non stop po mieście + kilka krótkich tras, jeżdzone codziennie.

59442a5a8e32c_P1010005(Medium).JPG.217443ca2949161f56124a890ccab785.JPG

59442a5a9646a_P1010006(Medium).JPG.a9fc846ced75dc76eacb733011d853c7.JPG

59442a5a999fb_P1010007(Medium).JPG.38a80c4a005a59215c9f2d9c03c6a91d.JPG

59442a5aa3c03_P1010008(Medium).JPG.e5069da830cdf0f56364bd11043ed707.JPG

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Z tego co ja zauważyłem to kropelkowanie po rozpuszczonym śniegu nie ma nic wspólnego z woskiem. Patrze po autach znajomych w pracy które nie mają żadnego zabezpieczenia , a wręcz są brudne i kropelki po śniegu tworzą się nie raz nawet bardzo ładne.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

lool ;)

 

specjalnie dla was chłopaki poszedłem umyć maskę, warunki trochę polowe, opryskiwacz marny do takich celów ale coś tam wyszło. widać, że coś tam siedzi, ale się kończy, wiadoma sprawa.

 

[ Dodano: 16 Luty 2010, 13:48 ]

wszystkie foty w dużej podziałce:

 

http://img688.imageshack.us/gal.php?g=p1010005d.jpg

59442a5aa7abb_P1010009(Medium).JPG.9f8c051c7b7243929893ee607253a207.JPG

59442a5aaadbc_P1010010(Medium).JPG.4952590adddabd78931736c8b3e802b8.JPG

59442a5b2dd05_P1010011(Medium).JPG.01db3e32ef5da12cd0f9daae49107737.JPG

59442a5b3b09a_P1010012(Medium).JPG.ddea8c9671dd8e2c7377a9d75906ab1b.JPG

59442a5b3f2e0_P1010013(Medium).JPG.28eb9eae279d12c509f730c07a82196b.JPG

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Evo, ja słyszałem, ze Daimondbrite chroni nawet przed duża ilościa gotówki w portfelu. On chroni od wszystkiego. Dodatkowo dają na niego gwarancje. Jutro zawoże do chłopaków z DOL moja kochankę, może się nie zestarzeje po korekcie i aplikacji Daimondbrite...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 miesiące temu...

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.