Skocz do zawartości

Turystyka


coobah

Rekomendowane odpowiedzi

  • 1 miesiąc temu...

Mam pytanie co lepsze na tygodniowy wypad z żoną i 2 znajomych.

Do wyboru mamy sycylię i costa del sol.

Wypad na tydzień, powiedzmy 4 dni leżenia plackiem na plaży i 2-3 dni na oglądanie miasta, wypożyczenie auto i pozwiedzanie wyspy w wypadku sycyli lub np podróż na Gibraltar w wypadku Hiszpani plus piękne stare miasto Ronda.

Do tej pory wakacje to były tylko samochodem(Chorwacja, Bułgaria, Polska)więc będzie to pierwsza podróż samolotem.

Bardzo bardzo ważnym czynnikiem są też koszty ale i tu i tu podobnie znajdziemy cenowo nocleg a życie pewnie kosztuje mniej więcej tyle samo w Italii i Spain.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ja byłem w Chorwacji 2 razy i za każdym razem jechałem w ciemno...

 

Ostatnim razem byłem w typowo turystycznej miejscowości Primosten. Fajna mieścina, plaża jak to u nich kamienista. Ale na każdym kroku słychać polaków. Generalnie dobre miejsce wypadowe do zwiedzania i kąpieli.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wszędzie tam gdzie masz tabliczkę Apartmani to masz pokoje, czyli praktycznie każdy dom :mrgreen: W zeszłym roku ceny w sierpniu było ok 18-25 euro od łebka, wiadomo im więcej dni i ilość osób gra na waszą korzyść i można się targować. Trzeba się też liczyć z tym że jadąc w ciemno w środku sezonu może być ciężko, ale tez zalezy jaki region, my byliśmy na półwyspie Krk w Baska, ludzi od groma i trzeba było się nadeptać żeby coś znaleźć, ale się udało :good:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam pytanie co lepsze na tygodniowy wypad z żoną i 2 znajomych.

Do wyboru mamy sycylię i costa del sol.

Wypad na tydzień, powiedzmy 4 dni leżenia plackiem na plaży i 2-3 dni na oglądanie miasta, wypożyczenie auto i pozwiedzanie wyspy w wypadku sycyli lub np podróż na Gibraltar w wypadku Hiszpani plus piękne stare miasto Ronda.

Do tej pory wakacje to były tylko samochodem(Chorwacja, Bułgaria, Polska)więc będzie to pierwsza podróż samolotem.

Bardzo bardzo ważnym czynnikiem są też koszty ale i tu i tu podobnie znajdziemy cenowo nocleg a życie pewnie kosztuje mniej więcej tyle samo w Italii i Spain.

 

Chciałem w zeszłym roku na Sycylię lecieć, ale z racji mojego wieku <24 lat wypożyczenie fiata Pandy to jakieś chore sumy były(w każdej wypożyczalni wymagali dod. ubezpieczenia +25-40 euro) więc pojechałem na 7 dni do Grecji.

 

Nie wiem skąd chcesz lecieć, ale na Sycylię najtańsze loty są z Rzeszowa ~170 zł os w 1 stronę Kraków to już koszt ~350 zł os. w 1 stronę.

 

Generalnie zanim polecisz, sprawdź dobrze godziny przylotu/odlotu i otwarcia wypożyczalni. Do tego warto też zarezerwować samochód przez internet, zawsze można porównać kilka ofert i wybrać najlepszą.

 

Więcej poradzić niestety nie mogę, gdyż tak jak pisałem lecieć chciałem i na pewno polecę tylko po pewnym wieku :)

 

Co do Chorwacji, to zależy od sezonu oraz wygody każdego.

Można zarezerwować w sieci, można jechać w Ciemno, jeśli jestes wygodny pójdziesz do pierwszego Tourist Info - powiesz, że szukasz noclegu i w ciągu 20 minut coś Ci znajdą. Jeśli chcesz sam poszukać no to chodzisz od domku do domku i na 100% coś znajdziesz. Wystarczą tylko chęci. :)

 

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Swoop, Napisz coś więcej jak możesz. Tam na miejscu szukałeś miejscówki ? Przez biuro informacji turystycznej czy chodziłeś "od drzwi do drzwi" :-]

Jakie koszta miejscówki ?

 

Ja miejscówki nie szukałem długo. Jak wiedziesz do Primosten to niedaleko ronda jest parking i jak wjechaliśmy na niego, to zapytaliśmy kolesia czy nie wie o jakimś noclegu, a ten poszedł gdzieś i tak oto znaleźliśmy nocleg tu:

 

https://maps.google.pl/maps?q=43.587263 ... 19&iwloc=A

 

Ale szukanie noclegu wygląda dokładnie tak jak w zakopcu czyli ludzie siedzą przy głównej ulicy z kartkami...

 

Mieliśmy wynajęte mieszkanie gdzie był duży salon połączony z kuchnią (pełne wyposażenie) zaraz obok była spora łazienka a dalej sypialnia z dużym łóżkiem. Całość była od strony północnej toteż zupełnie nie była nam potrzebna klimatyzacja

 

Koszty? Mniej więcej musisz liczyć się z kwotą do 1500 zł za 7 dni noclegu + drugie tyle na paliwo (my sporo jeździliśmy) + 1000 na jedzenie ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam pytanie co lepsze na tygodniowy wypad z żoną i 2 znajomych.

Do wyboru mamy sycylię i costa del sol.

Wypad na tydzień, powiedzmy 4 dni leżenia plackiem na plaży i 2-3 dni na oglądanie miasta, wypożyczenie auto i pozwiedzanie wyspy w wypadku sycyli lub np podróż na Gibraltar w wypadku Hiszpani plus piękne stare miasto Ronda.

Do tej pory wakacje to były tylko samochodem(Chorwacja, Bułgaria, Polska)więc będzie to pierwsza podróż samolotem.

Bardzo bardzo ważnym czynnikiem są też koszty ale i tu i tu podobnie znajdziemy cenowo nocleg a życie pewnie kosztuje mniej więcej tyle samo w Italii i Spain.

 

Chciałem w zeszłym roku na Sycylię lecieć, ale z racji mojego wieku <24 lat wypożyczenie fiata Pandy to jakieś chore sumy były(w każdej wypożyczalni wymagali dod. ubezpieczenia +25-40 euro) więc pojechałem na 7 dni do Grecji.

 

Nie wiem skąd chcesz lecieć, ale na Sycylię najtańsze loty są z Rzeszowa ~170 zł os w 1 stronę Kraków to już koszt ~350 zł os. w 1 stronę.

 

Generalnie zanim polecisz, sprawdź dobrze godziny przylotu/odlotu i otwarcia wypożyczalni. Do tego warto też zarezerwować samochód przez internet, zawsze można porównać kilka ofert i wybrać najlepszą.

 

Więcej poradzić niestety nie mogę, gdyż tak jak pisałem lecieć chciałem i na pewno polecę tylko po pewnym wieku :)

 

Co do Chorwacji, to zależy od sezonu oraz wygody każdego.

Można zarezerwować w sieci, można jechać w Ciemno, jeśli jestes wygodny pójdziesz do pierwszego Tourist Info - powiesz, że szukasz noclegu i w ciągu 20 minut coś Ci znajdą. Jeśli chcesz sam poszukać no to chodzisz od domku do domku i na 100% coś znajdziesz. Wystarczą tylko chęci. :)

 

Pozdrawiam

 

Spoko z Krakowa Rayanairem są na Sycylie do Trapani na czerwiec po 200zł bilety, mniej więcej tyle samo i na Hiszpanie i Sycylię, chciałbym tylko te dwa kierunki porównać od ludzi bardziej doświadczonych.

Plusy tego i tego i wtedy coś wybiorę mozę :o

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

jarekrk, Co do Hiszpanii to mam doświadczenie z Alicante, (są loty bezpośrednie z Krakowa). Mam tam bardzo dobrego znajomego i czasem go odwiedzam bo od marca też mam lot bezpośrednio z Wrocławia :). Z doświadczeń to lot tam i z powrotem + wielka torba (torba wielka bo mam takie hobby któremu Hiszpania bardzo sprzyja) zamawiany około grudnia to około 350zł. Co do wypożyczalni aut to polecam Record, wynajęcie Partnera/Berlingo, (zalet jako auto wakacyjne przy 4 osobach nie będę przedstawiał) w moim przypadku wypadało mniej niż 100zł na głowę przy 4 osobach za tydzień. W Alicante jest port więc można się przepłynąć na Ibizę, kilka przyjemnych klubów też mógłbym polecić, więcej atrakcji nie znam bo nie jeżdżę tam na zwiedzanie :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

czy ktoś korzystał z Wizz Tours? Planujemy wyjazd w kwietniu na weekend do Rzymu. Ceny lot+ hotel wyglądają niewiarygodnie atrakcyjnie. :dontknow: Może ktoś z Was ma jakieś doświadczenie w tym pakiecie?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 miesiące temu...
  • 4 tygodnie później...
  • 2 tygodnie później...

Polecam apartamenty w Karpaczu z firmy Batur.

 

Teraz z dziewczyną byliśmy w tym:

http://e-turysta.net/apartamenty-batur- ... 62655.html

 

A w lutym w tym:

http://batur.pl/prymulka/

 

Koszt 90-100zł/doba za 2 osoby :good:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Panowie i panie orientujecie się ile kosztuje przejazd z Warszawy do Uniejowa autostradą A2? Warto jechać 200 km żeby pomoczyc się w tamtejszych basenach?

Termy warte uwagi tyle ze zawsze mega oblężenie :(

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.