Skocz do zawartości

Turystyka


coobah

Rekomendowane odpowiedzi

gruby_RS, byłem raz w Karwii w 2001 roku :mrgreen: Ogólnie wtedy nie było praktycznie żadnych zabudowań, ale plaża :shock: Długa, idealna, czysta, mięsista :mrgreen: Teraz pewnie bym nie poznał, ale wtedy wrażenia mega pozytywne.

 

Wróciliśmy ze smutnymi minami, zdarzył się mały unfall na aucie, ktoś przyładował w bok i się nie pofatygował żeby zostawić jakiekolwiek info, ale... 8-)8-)8-)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

koło września prawdopodobnie do Tajlandi. Dużo ludzi zachwala

 

Mam kolegę, który jest "kawalerem" po 40-ce. Nie wiem jak opisać to najbardziej dżentelmeńsko ale spróbuję - kolega jest amatorem każdej nadarzajacej się okazji jak tylko zauważy, że interlokutor płci przeciwnej wysyła do niego pozytywne sygnały do pogłebienia znajomości. 8-)

 

Przeczytałem to co napisałem i doszedłem do wniosku, że cały powyższy ciąg myślowy nie oddaje dynamiki działania opisywanego kolegi, więc, aby nadać wypowiedzi dynamizm i pazur napiszę, że kolega "młóci wszystko co wpadnie pod...."rękę", chirurg napisałby pewnie, że pod nóż....w każdym razie wszyscy wiedzą jaki rzeczownik wpisać po "co wpadnie pod...".

 

Ad meritum. Kolega wybrał sie tam (do Tajlandii, w tym na wyspę puket, sorry Phuket :evil: ) na 3 tygodnie - kupił tylko bilet lotniczy w jedną i drugą stronę, wiedział mniej więcej co chce zobaczyć i po drodze, zwiedzał sobie różne przybytki z których Tajlandia słynie. W końcu, odznaczając na liście pozycje "zwiedzone" :mrgreen: trafił do przybytku, który taksówkarz reklamował jako "the best in the region" - zachęcony kazał wieść się do tego kur*idołka wiedziony nadzieją przeżycia podróży życia niczym w Kac Vegas czy innym głupawym filmie z tego gatunku. Rzeczywiście - panie okazały się bardzo piękne - "jakbym był na pokazie Victoria Secret" stwierdził kumpel w późniejszej relacji.

 

Zapewne wszyscy domyślają się jaki jest dalszy ciąg tego wywodu :evil: Z kronikarskiego obowiązku dopiszę, że kolega stwierdził , że "ni ch*ja"dosłownie i w przenośni nie spodziewał się, że po tym jak wszystkie Aniołki Wiktorii biegając jedynie w gatkach z falującym biustem w rozmiarach B/C po zdjęciu bielizny okażą się obleśnymi trańsikami w sprytnych peniso-majtkach ukrywającymi ich przyrodzenia. Kolega aż się wzdrygnął jak przypomniał sobie, że "jeszcze kilka minut wcześniej ten jaszczur masował mi plecy a chwilę później tak mnie załatwił - takiego cwaniaka." :evil:

 

Co do samego kraju - bardzo fajny kierunek - najdrożej wychodzą bilety lotnicze. Jedzenie, zakwaterowanie, w porównaniu z europejskimi cenami - za darmo. Przeloty samolotami wewnątrz kraju - również tanie jak barszcz. Fajny, egzotyczny kierunek za dobre pieniadze - tylko sprawdź od którego miesiaca zaczyna się pora deszczowa bo z tego co pamiętam jakoś tak właśnie od września/pażdziernika a szkoda lecieć taki kawał, żeby odnotować tak jak Forrest Gump, że są różne rodzaje deszczy: pionowe, poziome, padające z dołu i pod kątem :evil:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

kita33, maszyna losująca wybrała Pobierowo :D

W tamtym roku byłem i polecam :good: Możesz sobie tu podjechać zobaczyć, moze Ci się spodoba http://meteor-turystyka.pl/pokoje-fala, ... .html#foto . W centrum, bardzo blisko do morza, cena do zbicia.

 

Po drugiej stronie ulicy wylądowałem akurat :D Więc jeszcze bliżej do morza :mrgreen:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

pLaYmAn, Jeśli dobrze pamiętam to 68 euro, tyle właśnie płaciłem w lipcu ale 11', hotel 4 gwiazdki, klimatyzacja, basen, bezpłatny parking (na ulicy), śniadanie i oczywiście sauna :) Nic korzystnego nie mogę polecić w Sztokholmie, bo z reguły brałem nocny rejs i wysypiałem się w promowej kabinie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Rodzice jadą samochodem do włoch i chciałbym wykupić im Asistance do auta (11 lat jak ma to znaczenie) i ubezpieczenie od kosztów leczenia itp. Poleci ktoś coś ? Zainteresowała mnie elvia i allianz ale może ktoś ma jakies doświadczenie ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

elvia

Z ich OWU:

holowanie pojazdu – przysługuje w sytuacji, w której nie jest możliwe usprawnienie pojazdu na miejscu zdarzenia. Holowanie pojazdu przez pilota Ubezpieczyciela odbywa się do najbliższego warsztatu naprawczego, parkingu, garażu lub innego serwisu uzgodnionego przez Ubezpieczyciela z Ubezpieczonym, nie dalej jednak niż na odległość 50 kilometrów od miejsca zdarzenia, do kwoty nie przekraczającej równowartości 650 PLN

Z Włoch to te 50 km mogą sobie w .upe wsadzić, sprawdź oferte HDI Europa 1000+ sam szukam jakiejś oferty i to chyba jedna z bardziej sensownych.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

pakiet premium

Marne pocieszenie, bo co to jest 200 km jak jesteś we Włoszech, Austrii czy Francji :/

2)holowanie i parking:

a) jeżeli naprawa pojazdu na miejscu zdarzenia jest niemożliwa Ubezpieczyciel organizuje i pokrywa koszty transportu (holowania) pojazdu oraz Ubezpieczonego z miejsca zdarzenia,

b) transport (holowanie) pojazdu odbywa się do dowolnego miejsca wskazanego przez kierowcę, z zastrzeżeniem określonych poniżej limitów dla poszczególnych wariantów:

- Basic OC na odległość do 50km od miejsca zdarzenia,

- Basic AC na odległość do 50km od miejsca zdarzenia,

- Standard na odległość do 100km od miejsca zdarzenia,

- Premium na odległość do 200km od miejsca zdarzenia,

c) jeżeli, na wniosek Ubezpieczonego, pojazd jest transportowany (holowany) na odległość przekraczającą limity określone w punkcie b), koszty transportu (holowania)

pojazdu powyżej tych limitów pokrywa Ubezpieczony według aktualnego cennika operatora

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 5 tygodni później...

http://www.faleza.pl/ - W miejscowości Jastrzębia Góra, byłem mega zadowolony, a jedzonko wyśmienite ;)

Skoro jesteśmy w Jastrzębiej to ja polecam jeszcze hotel Astor

http://www.astorhotel.pl/index.html

- jedzenie wyśmienite i mnóstwo go, zajęcia dla dzieci podczas każdego dnia, mozliwość zostawienia z animatorkami na krótki czas, ogółem warunki super,

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witajcie :)

 

Jako że został mi tydzień urlopu postanowiłem z moją lubą podbić jeszcze Kraków,w związku z czym zwracam się z zapytaniem do osób mogących polecić jakiś fajny hotel/pensjonat w centrum (żeby było blisko do wszystkiego co można zwiedzić) planowany wyjazd to 14-15 Sierpień 3 osoby dorosłe no i koniecznie musi być parking ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...
  • 3 tygodnie później...

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.