Jump to content

CarPro Cquartz DLUX vs Gtechniq C4 Permanent Trim Restorer


rickson

Recommended Posts

Temat rozwojowy, z biegiem czasu będą aktualizacje.

Jest to mój pierwszy test na forum więc nie spodziewajcie się profi zdjęć i opisów ;)

 

6248521d.jpg

 

Zaczynamy od opisów ze stron dystrybutorów.

 

CarPro Cquartz DLUX

 

CarPro Cquartz DLUX 30ml kit pack to produkt dedykowany do zabezpieczenia tworzyw i felg. Bazuje na dobrze znanej i sprawdzonej powłoce kwarcowej, jednak dzięki zmienionej formule uzyskuje świetne rezultaty na zupełnie innych powierzchniach. Idealny za nielakierowane zderzaki, zapewnia trwałość nieporównywalną z PERL. Aplikacja bardzo podobna do CQuartz nakładanego na lakier. Powierzchnia musi być bardzo czysta i bardzo dobrze odtłuszczona. Preparat nakładamy na powierzchnię za pomocą dołączonego aplikatora. Po 10-30minutach ścieramy nadmiar produktu. Auto może być użytkowane po 3godzinach, jednak pełną trwałość powłoka uzyskuje po 24 godzinach. Bez wątpienia jest to najbardziej zaawansowany technologicznie sposób zabezpieczenia tworzyw dostępny na rynku!

 

Gtechniq C4 Permanent Trim Restorer

 

Nano kompozytowa ochrona elementów z tworzyw sztucznych. Ochrona przed promieniowaniem UV. Unikalne wiązania chemiczne, kowalencyjne tworzą trwałą powłokę przedłużającą żywotność i nadającą pożądany wygląd. Zszarzałe i zmatowiałe czarne elementy plastikowe będą wyglądały jak nowe. Jedna aplikacja wytrzymuje nawet do dwóch lat.

C4 wykorzystuje wiązania chemiczne kowalencyjne, aby stać się cząsteczką tworzywa sztucznego. Chroni je przed szkodliwym działaniem czynników zewnętrznych zachowując oryginalny wygląd.

 

Oznacza to, że C4 jest nie podważalnie trwałą powłoką ochronną. Preparat C4 po nałożeniu tworzy bardzo cienką (~30nm) niewidoczną dla oka powłokę, która nie tylko oddziałuje odświeżająco na tworzywa sztuczne, ale także przywiera, odświeża i chroni przed codziennym otoczeniem. C4 nie wypłowieje, ani nie pozostawi smug. Czas trwania aż do dwóch lat po jednej aplikacji.

 

 

Pierwszym obiektem testowym będzie plastikowe krzesełko. Co ważne, cały rok stoi na balkonie, słońce praktycznie od rana do wieczora. W czasie testu postawie je na skraju balkonu żeby padający deszcz mógł dodać swoje 3 grosze.

61d5b2de.jpg

05d9b676.jpg

 

po umyciu APC oraz dwukrotnym przetarciu IPA

92dcc050.jpg

d343e24e.jpg

 

Opakowanie:

w obu przypadkach szklane buteleczki z plastikową nakrętką. W komplecie z DLUXem otrzymujemy formatkę z gąbki i ściereczki do aplikacji, wszystko zapakowane w znaną z CQUARTZ torebkę strunową. C4 kupiłem na forum - gołe, być może w komplecie ze sklepu są "płatki kosmetyczne".

 

Aplikacja:

do tego użyłem płatków kosmetycznych

na krześle lepiej szło mi z C4, był bardziej wodnisty, jedno przechylenie butelki na płatek kosmetyczny i cały obszar testowy zrobiony, było sporo czasu na zebranie nadmiaru. DLUX natomiast bardzo szybko się krystalizował i natychmiast po nałożeniu trzeba było zebrać nadmiar.Następnym razem spróbuję z oryginalnym aplikatorem. Co widać na zdjęciach, C4 wniknął pod taśmę papierową, DLUX nie. DLUX posiada skraplacz w butelce co pozwala na większą kontrolę zużywanej ilości.

 

Wygląd po aplikacji:

póki co nie widzę większej różnicy, kobieta zielona w sprawach KA stwierdziła że produkt CarPro wygląda lepiej, a po chwili dodała że w sumie to wyglądają tak samo. Może na zdjęciach będzie lepiej widać.

 

Kropelkowanie, ochrona przed UV:

jutro będą filmy i zdjęcia z "lania wody"

 

 

teraz zdjęcia, lewa DLUX - prawa Gtechniq

136ad2c6.jpg

 

beba3ac0.jpg

 

e61b2b38.jpg

 

9467aa76.jpg

 

349e478f.jpg

 

3ddda06e.jpg

 

po 10 minutach na słońcu przetarte mikrofibrą

 

6368270e.jpg

 

3b5a21b4.jpg

 

Podsumowania na razie nie będzie, za to raz na jakiś czas będzie update oraz porównania tych produktów na plastikach samochodowych i innych tworzywach sztucznych.

Wszelkie uwagi, sugestie i pytania mile widziane.

Pozdrawiam

Link to comment
Share on other sites

  • Replies 75
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

W naszych testach DLUX napewno utrzymuje się od kiedy został wprowadzony na rynek. Myty już około 15X mocnym APC, często zostawianym do wyschnięcia. Nadal jest w stanie idealnym, możemy wstawić aktualny filmik 50/50. C4 również znamy z testów - ale nie psujmy sobie zabawy

Link to comment
Share on other sites

Spokojnie - test dopiero się zaczął, mam nadzieję że do końca roku oba środki spokojnie poleżą.

W przyszłym tygodniu aplikacja na osobówkę kolegi, a później na mojego busa- przynajmniej na kilka elementów.

Link to comment
Share on other sites

Jeżeli chodzi o krzesło to bez zmian. Wczoraj wieczorem padało ale deszcz zacinał w inną stronę więc nie było czego filmować.

Jak będzie ładna pogoda to jutro busa ogarnę i porobię foty. Auto stoi pod chmurką więc trzeba pilnować żeby obydwa preparaty miały dobre waruki do schnięcia.

A kolega, ktorego auto mialem robic w tym tyg pojechał nad morze, bo wpadł mu darmowy nocleg na kilka dni.

 

Na astrze Dlux leży już 4 miesiące i jest ok. Kropelki może już nie te, ale kolor i zrzut wody pierwsza klasa.

Link to comment
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...

Important Information

We have placed cookies on your device to help make this website better. You can adjust your cookie settings, otherwise we'll assume you're okay to continue.