Skocz do zawartości

K2 QUANTUM


darfe

Rekomendowane odpowiedzi

czy ten Quantum to aby napewno budżetówka

Cenowo wychodzi jak jakiś tester - płacisz ok. 25 pln i masz ze 3 aplikacje ;) - chociaż faktycznie wychodzi drogo (tu znów nieśmiertelny #476 wychodzi jak za darmo :-] )

 

Test uważam mimo wszystko za miarodajny bo mało kto, kupując w markecie jakieś mazidło samochodowe, szuka dedykowanego cleanera. Zazwyczaj takie woski kładzione są na umyte na bezdotyku i przetarte jakąś szmatą auto (czyli na brud).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Oczywiście 18 dni to nie koniec testu. Woski będą leżały do upadłego:) K2 cenowo wychodzi tak jak #111, ale plus za to, że jest w mniejszym opakowaniu i na pierwszy raz można kupić coś za mniejsze pieniądze. Również dostępność jest lepsza, bo np collinita czy #111 w markecie nie uświadczymy, a K2 już tak:) Test jest tak jak napisał whateverek - dla ludzi, którzy nie przykładają, aż takie wielkiej wagi do cleanerów i całej otoczki w pielęgnacji auta, a mimo wszystko chcą mieć w miarę zadbany i zabezpieczony samochód.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Myśle, ze ludzie kupujący woski w marketach nie maja zbytnio pojęcia jak je nakładać i na jeden samochod pojdzie 3/4 butelki Quantum :-] wiec pojemnosc raczej nie jest in plus ;)

 

Tutaj raczej wiekszosc zabezpiecza lakier zgodnie ze sztuką czyli cleaner-->wosk ,aby efektywnie i dlugo na nim leżały.Tych co nie przywiazuja uwagi jest duzo mniej.Takze w tym wypadku quantum raczej pod zadnym wzgledem niewypadnie lepiej niz ,Colli i #111.

 

Nooo ale poczekajmy do zakonczenia testu:)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Na błotniku jest odprysk albo nawet dwa lub trzy:) To między machą, a zderzakiem to sam nie wiem :dontknow: Będę musiał iść jutro zobaczyć. Wosk na pewno nie, bo nie było by takiej możliwość. Brak lakieru tez raczej bym wykluczył. Obstawiam pozostałości jakiejś pasty jak testowałem polerowanie FG500 z QD i za dużo się prysnęło:)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kolejna aktualizacja. Woski są już na masce 32 dni. 2 dni temu samochód myty szamponem R&S. Na bezdotyku tylko ostatni program. Dla przypomnienia, od lewej: Turtle Wax , K2, Colli i 111. Dodatkowo na błotniki 2 dni temu położyłem Aquawax od DG.

 

 

ffb12fce1bffd92a.jpg

 

Turtle Wax protective extra gloss

49ad4c6308602cb0.jpg

 

K2 Quantum

e2cfd3b59570f445.jpg

 

Colli #476

b6a28f7d1d2e6717.jpg

 

Duragloss #111

8a255aa3a3fc81b5.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 tygodnie później...

56 dni po aplikacji. Prawa część maski raz przetarta QD OPTIMUM INSTANT DETAILER natomiast lewa część i błotniki przetarte K2 SPECTRUM (ponoć to bardziej QD niż wosk w spayu). Następnie dwa razy na bezdotyku 1 program z jakimś superhiperturbo zmiękczającym opryskiem i płukanie ostatnim. Filmik pokazuje odprowadzanie na aucie po wyschnietym deszczu (jeszcze nie umyty). Będąc na myjni doszedłem do wniosku, że na przednim zderzaku uchowało się samo K2 quantum bez żadnych wspomagaczy.

 

 

Jak widać trochę chyba popsułem test przecierając maskę K2 spectrum (mi to jednak bardziej podchodzi pod wosk w sprayu niż QD).... zdecydowanie poprawiło się odprowadzanie wody i w sumie teraz są niemiarodajne wyniki..... Oczywiście zdam relacje jak to wyglada po czasie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...
  • 7 lat później...

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.