Skocz do zawartości

Problem Honda Accord


Rekomendowane odpowiedzi

Problem dotyczy jakby zaschniętego czegoś co widać na zdjęciu.

Myłem samochód w cieniu lakier nie był nagrzany ponieważ od korekty (robiłem w garażu) do mycia trochę czasu minęło ponieważ czekałem na cień w miejscu przeznaczonym do mycia samochodu. Pasta była wycierana mikrofibrą + IPA

 

Zdjęcia maski.

 

img0558ho.jpg

img0559ju.jpg

 

Od początku:

Wykonywałem delikatną korekte lakieru pastami Menzerny a dokłądnie 2500 4000 wiadomo na koniec pracy w celu pozbycia się pyłu itp. umyłem auto

- karcher

- pianownica Pa

- pana z APC

- piana Aktywna

- szampon DJ

- rękawica

- i wytarte do sucha ręcznikiem do tego przeznaczonym Flaffy

 

Maska jest w takim stanie delikatnie dach i reszta karoserii (kropeczki się porobiły) oraz tylko przednia szyba tylko w przeważnie w miejscu gdzie pracują wycieraczki.

 

I teraz pytanie do Was Forumowicze jak się tego pozbyć a próbowałem z zerowym skutkiem:

- ponowne mycie

- clenerem (po dłuższym zabiegu jednak schodzi oraz przy max docisku maszyny a pracuję Das-6)

 

Jedynie co pomaga to powtórzenie całego zabiegu czyli korekty od początku tylko mam obawy co do lakieru bo nie ma grubej warstwy.

Proszę o jakąś radę bądź parę słów krytyki co zrobiłem źle. Wina Twardej wody ? Bądź nie potrzebnie użyłem APC + PA ale używałem przed korektą i podczas pracy nie widziałem takiego czegoś.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kiedyś miałem w swoim starym aucie podobny przypadek. Po przeglądzie auta w autoryzowanym serwisie VW w Warszawie serwisanci umyli mi auto myjką ciśnieniową z nieznana mi chemią. Oczywiście auta nie wycierali, wystawili do wyschnięcia na słońce. Skutkiem tego resztki wody wżarły się w powłokę lakierniczą i szyby. Najmocniej właśnie w miejsca gdzie pracują wycieraczki - a tam szkło było już bez tak mocnej powłoki ochronnej - zacieki, które powstały praktycznie uniemożliwiały jazdę, w nocy powodowały refleksy. Skutkiem tego musiałem wymienić szybę przednią. Z bocznych jakoś zeszło polerką. Z lakieru bez większych problemów Megsem UC pewnie dlatego, że lakier był perłowy jeszcze z tych lakierów nie wodnych). Ogólnie mówiąc masakra i kretyni z serwisu. Oczywiście wszystkiego się wyparli.

Czy przypadkiem nie miałeś nagrzanego lakieru? albo woda z kamieniem czy zanieczyszczeniami? Ostatnio sam myłem swoje drugie auto - lakier perłowy czarny, jak się okazało woda miała straszny kamień - myślałem, że tego nie doczyszczę.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jedynie co pomaga to powtórzenie całego zabiegu czyli korekty od początku tylko mam obawy co do lakieru bo nie ma grubej warstwy.

 

pracuję Das-6)

 

Menzerny 2500 4000

 

Lecisz całe auto, bez najdrobniejszej obawy o grubość powłoki... zrzucić choćby 1 um, tym co powyżej, to nie taka prosta sprawa...Do roboty Kolego :P

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No dobra dla mnie problemu nie ma 2 raz robić korektę bo już się nawet nastawiłem na to. Tylko szkoda czasu który poszły w las :)

A szyby czym domyć ? Próbowałem IPA, płynem do szyb Chemical Guys, cleanerem i nic.

gruby_RS co mógłbyś podpowiedzieć ?

Kurcze a już tak fajnie było tak jak chciałem delikatnie liznąłem lakier i po myciu ....j :/

W poniedziałęk WALKA :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ok w takim razie dzięki za pomoc.

Teraz będzie przynajmniej widać 50/50 :)

 

Chat lakier nie był nagrzany samochód stał cały czas w garażu i czekał na cień na podwórku bo wiem czym się kończy mycie na słońcu :) woda jest tu chyba sprawca :/

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zobaczymy co wyjdzie, w czwartek wrzucę małą relację. Teraz będę chyba wodą przegotowaną płukał samochód :)

Może jednak zrobię korektę 100 procent :o bo teraz chciałem tak tylko odświerzyć

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.