Skocz do zawartości

Tornador gun - pistolet czyszczący .. proszę o opinie


LukasUK

Rekomendowane odpowiedzi

  • 2 lata później...

kolego Twoje pytanie jest trochę typu "czy ma ktoś samochód? czy faktycznie da się nim jeździć?" Jest na rynku wiele urządzeń tego typu, od różnych producentów, różne modele.

 

Pokaż o jaki typ Ci chodzi, to coś więcej postaram się pomóc :)

 

Osobiście korzystam z modelu HCL-03 i bardzo sobie chwalę. Po kilku samochodach nie widać żadnego zużycia.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

nie wiem jak w K2 ale w tym co ja mam można dokupić samą tą "trąbkę" i samą rurkę ze środka, tak że nie ma tragedii jak się zużyją. Po pracy biorę wiadro z wodą i włączam tornadora trzymając dyszę w wodzie - 5 sekund i jest wyczyszczony. Samą chemię trzymam w zbiorniku tornadora i nie widzę żadnych skutków ubocznych

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...

Czuje się wezwany do tablicy bo to ja robiłem land crusiera i swoje audi, a potem granda

 

Otóż są różne tornadory. Testowałem dwa modele. Szukaj takiego co ma łożysko w trąbce jest praktycznie bezawaryjny.

Pracuje się szybko i wydajnie, dużo mniej wody idzie w auto.

Potrzeba jednak sporo spręzonego powietrza. Praca na marketowym kompresorze jest męcząca. Pożadny kompresor i ok 10 bar ciśnienia.

 

Co do chemii używałem mocno rozcieńczonego APC lub BMF z wurtha.

Chemii nie wylewałem po skończoznej robocie.

 

Jeżeli weźmiesz jednak tornadora bez łożyska to kluczem do długiej eksploatacji jest częste płukanie trąbki.

Bierzesz wiadro z czystą wodą i co kilka przejazdów trąbka do wody i odpalasz na kilka sec aby wypłukać brud

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.