Skocz do zawartości

3M Tyre Restorer - mini test


PN

Rekomendowane odpowiedzi

Czołem,

 

Jakiś czas temu na rynku pojawiła się gama kosmetyków samochodowych firmowanych przez 3M. Julian napisał kilka bardzo pozytywnych recenzji zarówno o Wheel Cleanerze jak i szamponie. I w ten sposób i do mnie trafiła para Wheel Cleaner oraz Tyre Restorer. Ponieważ o cleanerze było już pisane, więc nie ma co dublować opinii, jednak pomyślałem sobie, że może Was zainteresować mój praktyczny mini-test i kilka wrażeń ze stosowania 3M Tyre Restorer (zdjęcia dosyć słabe, ale chyba oddają główną treść recenzji ;) ).

 

 

test3mtyrerestorer9.th.jpg

 

Nakładanie środka odbyło się w ciepły słoneczny dzień, po dokładnym umyciu (wyszorowaniu) opon APC i umyciu szamponem Lusso Autobathe i wysuszeniu. 3M Tyre Restorer był nanoszony za pomocą dedykowanego aplikatora gąbkowego do dressingów (aplikator dobrze nasączany dressingiem). Mleczna, wodnista konsystencja zdradzała, że jest to środek bazowany na roztworze wodnym. Aplikacja była łatwa i bezproblemowa. Nawet wredne mini-przetłoczenia na boku Continentala zostały dobrze pokryte i mieniły się ciekawym wzorkiem. Wydaje się, że środek jest dosyć wydajny – nie zauważyłem istotnego ubytku z butelki po dokładnym pokryciu wszystkich kół.

 

Efekty po aplikacji przedstawiał się następująco:

 

 

test3mtyrerestorer4.th.jpg test3mtyrerestorer8.th.jpg test3mtyrerestorer7.th.jpg test3mtyrerestorer6.th.jpg

 

Żywa czerń, w kierunku intensywnego efektu, jednak bez nadmiernego, błyszczącego połysku. Zdecydowanie wyrazistszy niż środki określane jako matowe (np. PERL czy, z tego co widziałem Raceglaze) ale jednak nie tak tłusto-połyskliwy jak np. High Gloss czy Hot Shine Meguiarsa.

 

Po nałożeniu auto przez dziesięć dni (nakładane we czwartek, sprawdzane w kolejną niedzielę) było w codziennej eksploatacji - jazdy po mieście, jedna podróż w trasę, ok 100 km, w sumie jakieś 450 km. W większości podczas trwania mini-testu była dobra, sucha pogoda. Jeden dzień był deszczowy - padało cały dzień. Samochód jeździł codziennie.

 

A tak przedstawiały się koła po tych dziesięciu dniach:

 

test3mtyrerestorer2.th.jpg test3mtyrerestorer3.th.jpg

 

Co ciekawe, na zdjęciach opony wyszły bardziej intensywne niż były w rzeczywistości (na drugim zdjęciu lepiej widać "packi" głębszej czerni jakie zachowały się w delikatnych przetłoczeniach opon). Środek niestety sporo oddał z koloru - intensywna czerń właściwie wszędzie odpuściła i opony w zasadniczej większości powróciły do swojego "oponowego" koloru - bladej szaroczarnej gumy. Co jednak ciekawe, Tyre Restorer nadal znakomicie zachował właściwości hydrofobiczne. Pomimo iż opony nie zachwycały wyglądem, woda praktycznie od nich się odbijała. Przy myciu auta nadal był niezwykle intensywny efekt kropelkowania na oponie i odpychania wody. W praktycznym wymiarze dawało to dosyć ciekawy rezultat - opony, choć wyglądały zwyczajnie nadal były chronione przed zabrudzeniami - wyjątkowo mało przyjęły brudu i nie było specjalnej konieczności jakiegoś szczególnego ich pucowania.

 

Podsumowując: 3M Tyre Restorer zostawił mnie trochę zdezorientowanego - z jednej strony bardzo dobre właściwości zabezpieczające oponę (intensywna hydrofobia), bardzo łatwa aplikacja, bardzo duża wydajność, efekt wizualny po nałożeniu dobry. Z drugiej strony jednak relatywnie spora nietrwałość utrzymywania tego czarnego "look'u" trochę rozczarowująca. Wydaje się, że jest to bardzo dobry środek dla każdego pasjonata, który często dba o swoje auto. Na szczęście teraz, w lecie można sobie pozwolić na cotygodniowe pełne mycie i odświeżenie opon. 3M Tyre Restorer spisze się tu znakomicie, przy okazji dając świetne zabezpieczenie gumie opony.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.