Skocz do zawartości

Mycie na 2 wiadra


hornet

Rekomendowane odpowiedzi

SM, dzięki za polecenie Google. Trafiłem na to forum i z tego chciałem skorzystać. Akurat w tym wątku (który właśnie jest w FAQ), nie wynikało to tak jasno, jak Ty to wytłumaczyłeś oczko wyżej. Za co bardzo Ci dziękuję. Nie wykluczam też, że coś przegapiłem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 tygodnie później...
  • Odpowiedzi 55
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Top użytkownicy w tym temacie

Top użytkownicy w tym temacie

No no,przyznam,ze i ja jako początkowy od tych skrótów to aż zzieleninałem i połowy to nie czaje.

A wracając do mycia to ja właśnie robie tak,ze biore wiaderko z gorącą wodą i szamponem i przykrywką :D ze sobą,wjeżdżam na stanowisko(orlen,jeszcze nigdy nikt się nie czepił,ze ktoś miał swoje środki) ! wrzucam zeton - 3zł=3 min baaardzo fajnego Ćisnienia,opłukuję autko z brudu,w międzyczasie dywaniki,myje sobie elegancko i dokładnie no i spłukuję pianę i wycieranko,a pod garażem wosk :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 miesiące temu...

Hmm....a czy jesteście pewni srodków, które stosują na myjniach bezosługowych ? Staram się takie OMIJAĆ szerokim łukiem..... Powiem tak: mój znajomy pracował na myjni tego typu. Treść mojego dialogu z nim była mniej więcej taka:

 

-...tylko nie używaj programu X.../

A dalczego?

-Bo nigdy nie wiadomo czym myjesz :dontknow:

Jak to :?:

-No bo czasem jak nie mam szamponu to wlewam LUDWIKA albo cokolwiek... :!::acute:

Więcej nie chce wiedzieć... :wallbash:

 

Komentarz raczej zbędny :dontknow:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nalezy wiedzieć gdzie jeździć, gdzie myć...

 

Moj znajomy posiada taką myjnie z serii ERLHE. 2 stanowiska.

Dokładnie mi zreferował co do czego, w jakich proporcjach i jak myć się właściwie.

On takze oszczędza na chemii, ale używa według zaleceń markowego proszku, płynów, lecz ustawia dozownik na minimum.

Proszek - program pierwszy jest dosyć agresywny. Wosku nie zmyje - raczej.

HydroWosk - program 3 z ciepła wodą jak to wosk w płynie - na krotko ;)

Nalezy zawsze dokładnie płukać ostatnim programem - wnet mniejsze szanse na plamy po "wodzie".

 

Kolega sam poleca mi uzywać gąbki z racji, ze myjnia ta jest mało efektywna, przy mocnych zabrudzeniach, ale pisałem już o tym wcześniej.

 

Wszystko można, ale z głową.

Bezdotykówki to taki McDonald's.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 7 miesięcy temu...

do tej pory było Ciężko, ale teraz się otworzyła nowa myjnia (Jadąc na bielany, tuż przed ruskim cmentarzem skręcasz w prawo z ul Karkonoskiej - po 100m po prawej masz myjnie) Nie wiem jakiej jest jakości i czy da radę umyć auto na dwa wiadra, bo jeszcze nie sprawdzałem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To mam niusa dla 3miasta a raczej GD na hełmie w tescco jest na parkingu myjnia ''MYJESZ JAK CHCESZ ''-NAZWA super bo płukam auto w wiadra woda i ogień :) potem odjazd na bok sobie a myjka jest na krytym parkingu i bawić się można godzinami :) :) :-]

 

dobrze wiedzieć :) choc ja i tak na podworku badz w garazu czesciej myje. Ale zajade tak z ciekawosci w zimie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

GD na hełmie w tescco jest na parkingu myjnia ''MYJESZ JAK CHCESZ ''-NAZWA super bo płukam auto w wiadra woda i ogień :) potem odjazd na bok sobie a myjka jest na krytym parkingu i bawić się można godzinami :) :) :-]

 

Byłem dziś oblookać temat...to zwyczajna myjka bezdotykowa z tym, że ulokowana na parkingu podziemnym (temperatura jak na zewnątrz). Obsługa jest chyba tylko w godz. 14-16...więc domyślam się, że Twoja opinia nt. mycia ręcznego szamponem na 2 wiadra to zwyczajnie liczenie na to, że nikt się nie "przywali", a nie przyzwolenie obsługi...?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

GD na hełmie w tescco jest na parkingu myjnia ''MYJESZ JAK CHCESZ ''-NAZWA super bo płukam auto w wiadra woda i ogień :) potem odjazd na bok sobie a myjka jest na krytym parkingu i bawić się można godzinami :) :) :-]

 

Byłem dziś oblookać temat...to zwyczajna myjka bezdotykowa z tym, że ulokowana na parkingu podziemnym (temperatura jak na zewnątrz). Obsługa jest chyba tylko w godz. 14-16...więc domyślam się, że Twoja opinia nt. mycia ręcznego szamponem na 2 wiadra to zwyczajnie liczenie na to, że nikt się nie "przywali", a nie przyzwolenie obsługi...?

 

 

Obsługi to ja tam nie widziałem ''krytym parkingu pisałem'' nie podziemnym !!

a po 2 tam ruchu żadnego jak ja byłem stały 2 auta w tym moje mi tam pasuje na głowę nie pada a dla ludu co garażu nie mają dobra alternatywa mi pasuje w 100000%:)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie dziwcie sie tak, ze na bezobslugowych ganiaja za mycie wlasnymi srodkami, po pierwsze to pieniadze, jak zaczyna sie myc normalnie szamponem z wiaderka to za czas ktory spedzasz w boxie nie placisz, nie uzywasz ich produktow wiec nie dostarczasz zyskow, druga sprawa ze w tym momencie ktos inny moglby tam stac i grzecznie placic za wszystko. Ale nie to jest najwazniejsze, na tego rodzaju myjkach wiekszosc wody jest odzyskiwana do ponownego uzycia. Zamontowany jest system filtracyjny, odstojniki i wszelkiego rodzaju pierdoly a wszystko to z reguly przystosowane do oczyszczania konkretnych sciekow. Tak wiec jesli splywa tam cos czego instalotor nie przewidzial istnieje duze prawdopodobienstwo szybszego zuzycia czy poprostu zapchania calego systemu, dlatego wola dmuchac na zimne ;)

Natomiast jesli ww aspekty macie w powazaniu musicie szukac myjek bezobslugowych ktore nie sa przy stacjach paliw, z reguly nikt tam nie pilnuje, wieczorami czy ranem ruch na nich jest znikomy wiec mozna wyprawiac co sie chce ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak wiec jesli splywa tam cos czego instalotor nie przewidzial istnieje duze prawdopodobienstwo szybszego zuzycia czy poprostu zapchania calego systemu
Nie sadze aby szampony których My używamy,czyli bardzo delikatne, były niebezpieczeństwem dla tego systemu bardziej niż mocna chemia stosowana na takich myjniach.

 

[ Dodano: 25 Listopad 2010, 19:02 ]

to pieniadze, jak zaczyna sie myc normalnie szamponem z wiaderka to za czas ktory spedzasz w boxie nie placisz, nie uzywasz ich produktow wiec nie dostarczasz zyskow, druga sprawa ze w tym momencie ktos inny moglby tam stac i grzecznie placic za wszystko.
Tylko o to chodzi...
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak wiec jesli splywa tam cos czego instalotor nie przewidzial istnieje duze prawdopodobienstwo szybszego zuzycia czy poprostu zapchania calego systemu
Nie sadze aby szampony których My używamy,czyli bardzo delikatne, były niebezpieczeństwem dla tego systemu bardziej niż mocna chemia stosowana na takich myjniach.

 

[ Dodano: 25 Listopad 2010, 19:02 ]

to pieniadze, jak zaczyna sie myc normalnie szamponem z wiaderka to za czas ktory spedzasz w boxie nie placisz, nie uzywasz ich produktow wiec nie dostarczasz zyskow, druga sprawa ze w tym momencie ktos inny moglby tam stac i grzecznie placic za wszystko.
Tylko o to chodzi...

 

Mysle ze nie tylko kwestia kasy. Nie przygladalem sie dokladnie systemom oczyszczania w takich myjniach ale calkiem mozliwe jest ze nie sa przystosowane do oczyszczenia wody z typowego szamponu a co za tym idzie pozniej mozesz plukac samochod na gotowo woda z szamponem ;) Druga sprawa to ze my uzywamy dobrych kosmetykow nie znaczy ze kazdy przyjezdzajacy na taka myje ktory ma chec dodatkowo umyc samochod ma srodki do tego rownie dobre.

 

Reszta dywagacji po zapoznaniu sie z systemem oczyszczania. Nie chce palnac jakiejs glupoty.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A propos Trójmiasta, to ja korzystam z myjni na Karwinach-Gdynia (stacja pod żaglami?) Jest przy stacji i w każdym boksie jest kamera skierowana prosto na mnie i jak na razie nic :D Mycia zajmuje mi jakieś 10 minut, to nawet mniej niż wszystkie ich barbarzyńskie programy :lol:

Wracając do tematu, to szampony może i są delikatne, ale np: Atak do felg może dobrze pomieszać w tych wszystkich systemach.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A propos Trójmiasta, to ja korzystam z myjni na Karwinach-Gdynia (stacja pod żaglami?) Jest przy stacji i w każdym boksie jest kamera skierowana prosto na mnie i jak na razie nic :D Mycia zajmuje mi jakieś 10 minut, to nawet mniej niż wszystkie ich barbarzyńskie programy :lol:

Wracając do tematu, to szampony może i są delikatne, ale np: Atak do felg może dobrze pomieszać w tych wszystkich systemach.

 

Kawałek dalej w strone Dąbrowy-Dąbrówki po prawej stronie jest samoobsługowa 4 stanowiskowa tam też nikt niema nic przeciwko a od wieczora do rana nikt nie pilnuje :evil:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ja do mycia na 2 wiadra polecam pojemniki do przechowywania zywnosci. duze 33-44L i hermetycznie zamykanne. Nalewam sobie polowe, zamykam i klade na tylne siedzenie. nie ma szans zeby cos sie wylalo bo zamkniecie jest naprawde szczelne. dodatkowo dlugo utrzymuja cieplo i woda nie stygnie.

 

jak ktos ma psa to w wiekszosci sklepow internetowych mozna taki pojemnik otrzymac gratis do zamowienia. oczywiscie nie do kazdej karmy, ale dosc czesto sa promocje z pojemnikami.

 

 

 

chodzi mi o cos takiego np:

kat7r.jpg

 

albo lepiej bardziej stabilny:

mwb5gp.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

adii, w obi są takie same: 10L, podziałka, pokrywka(szczelna) ale pomarańczowe po 6 zł. Są na tyle małe że oba się mieszczą za siedzenie na podłodze, żeby nie jeździły. Następnym razem poszukam tej myjni, jak nie będzie śniegu...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.