Skocz do zawartości

Scholl Ice Glass Cleaner Gel


Thomas

Rekomendowane odpowiedzi

Scholl Ice Glass Cleaner Gel

dscf0143rozdzielczopulp.jpg

 

Opis produktu przez producenta :

 

Scholl ICE Glass Cleaner Gel to unikalny i bardzo skuteczny środek do czyszczenia szyb w postaci żelu. Jego charakterystyczną cechą jest fakt, że nie spływa on z pionowych powierzchni zaraz po aplikacji, dzięki czemu może on dłużej działać na pionowych powierzchniach szyb samochodowych. Scholl ICE podczas stosowania, odparowuje bez pozostawiania smug, zapewniając przy tym idealną widoczność.

Żelowa formuła do intensywnego czyszczenia szkła i innych gładkich powierzchni. Wysoka lepkość preparatu sprawia, że ​​środek nie spływa po spryskaniu powierzchni.

 

ZALETY:

- Bardzo skuteczny preparat żelowy – łatwa aplikacja bez efektu spływania produktu

- Czyści z łatwością uporczywe zanieczyszczenia szkła bez efektu rozmazywania rozmazywania

- Zintegrowane działanie wypełniające

- Nadaje się do czyszczenia prawie wszystkich gładkich powierzchni

 

Teraz ode mnie :

Środek o taki neutralnym zapachu, nie odczuwalna jakaś chemia, w miarę przyjemny.

Konsystencja tak jak piszą żelowa, co jest plusem gdyż utrzymuje się na spryskanej przez nas powierzchni,nie spływa nawet z pionowych elementów.

Co ważne nie odparowuje,nie schnie szybko czyli daje nam możliwość dobrego wyprowadzenia po powierzchni.

 

Użycie produktu zalecane jest przy pomocy ręcznika papierowego, tak też zrobiłem na połowie szyby.

Reflektor natomiast został potraktowany już odpowiednią szmatką inaczej niż podaje producent.

 

Dla porównania drugą stronę szyby i reflektor umyłem przy pomocy środka z którego korzystałem dotychczas czyli : APP Glass Cleaner.

Ten ma już konsystencję płynną i po aplikacji trzeba uważać żeby nie spłynął.

Zapach tutaj już odczuwalny chemiczny zapach środka,niezbyt przyjemny.

 

Oto pacjent, a raczej szyba :)

Jak widać dosyć mocno zabrudzona w szczególności przez owady.

dscf0125rozdzielczopulp.jpg

dscf0126rozdzielczopulp.jpg

dscf0130rozdzielczopulp.jpg

dscf0132rozdzielczopulp.jpg

 

Tutaj środek po aplikacji na szybę :

dscf0146rozdzielczopulp.jpg

dscf0147rozdzielczopulp.jpg

Jak widać utrzymuje się na powierzchni szyby.

dscf0144rozdzielczopulp.jpg

tym oto ręcznikiem umyłem pierwszą połowę szyby.

Mycie w szczególności przy tej ilości owadów nie idzie początkowo lekko, dlatego poczekałem aż sodek trochę "poleży" na szybie w celu rozmięknięcia zabrudzeń.

dscf0148rozdzielczopulp.jpg

W trakcie mycia dosyć fajnie się rozprowadza,aczkolwiek jak dla mnie ręcznik papierowy nie jest tym co lubię ;)

dscf0149rozdzielczopulp.jpg

Połowa szyby umyta.

dscf0151rozdzielczopulp.jpg

dscf0152rozdzielczopulp.jpg

dscf0153rozdzielczopulp.jpg

Różnica widoczna gołym okiem :)

 

Drugą połowę szyby dla porównania jak wspomniałem umyłem tym oto środkiem :

dscf0156rozdzielczopulp.jpg

ale już przy pomocy tego :

dscf0157rozdzielczopulp.jpg

Środek po aplikacji :

dscf0158rozdzielczopulp.jpg

Tak jak mówiłem ten spływa z szyby tak więc trzeba ścierać szybciej,poza tym użyłem większą ilość z racji wielkości zabrudzenia,aby "odmiękło".

dscf0159rozdzielczopulp.jpg

W trakcie.

dscf0160rozdzielczopulp.jpg

dscf0161rozdzielczopulp.jpg

dscf0162rozdzielczopulp.jpg

dscf0163rozdzielczopulp.jpg

A tutaj już jest po :)

Co do efektu po różnice ciężko zauważyć jakąkolwiek, może taka jedynie że Scholl ( czego tu nie widać) pozostawia mniej delikatnych smug.

 

A teraz czas na reflektory :

dscf0165rozdzielczopulp.jpg

dscf0166rozdzielczopulp.jpg

 

Tutaj po aplikacji , jak widać produkt się trzyma i nie spływa :

dscf0167rozdzielczopulp.jpg

 

tutaj 50/50 umyte i brudne :

dscf0168rozdzielczopulp.jpg

 

A tutaj już po myciu :

dscf0169rozdzielczopulp.jpg

 

Do mycia reflektora użyłem zamiast ręcznika papierowego szmatki takiej jak do szyby przy środku APP dla odmiany, wg mnie lepiej mnie się wycierało niż przy ręczniku papierowym.

 

Tutaj natomiast mamy drugi reflektor i środek APP :

dscf0172rozdzielczopulp.jpg

Jak widać spływa z czyszczonej powierzchni.

 

Tutaj część umyta :

dscf0173rozdzielczopulp.jpg

Do mycia tego użyłem natomiast ręcznika papierowego i środka APP.

Powiem to samo co wcześniej wolę pracować z odpowiednią szmatką.

dscf0174rozdzielczopulp.jpg

dscf0178rozdzielczopulp.jpg

dscf0181rozdzielczopulp.jpg

Powyżej jak widać jest już po.

 

Scholl Ice Glass Cleaner Gel :

Fajny środek,który można dozować w znacznie mniejszych ilościach niż płyn, nie spływa z szyby,dobrze czyści i nie zostawia smug.

Polecam :)

Co do środka porównawczego APP , minusem jest zapach,płynność ( spływa z czyszczonych powierzchni) , lubi zostawić smugi, nieduże bo nieduże ale zawsze coś.

Właściwości czyszczące podobne jak Scholl.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Potwierdzam, to co Thomas napisał :good:. Używałem już ten produkt jakiś czas temu. To taki środek do szyb- gadżet. Jak ktoś przelicza cena/pojemność to jest drogo , ale jak uświadomimy sobie ile kosztuje pojedyncze umycie szyby "Scholl-em", to tak drogo na pewno nie jest :-]...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam tego Scholla, fajna sprawa bo nie spływa i nawet na lekkim słoncu bez problemu można chwilę poczekać, nie odparowuje nagle, ale Ja zdecydowanie wole używać go z mf do szyb :-] efekt lepszy i praca przyjemniejsza

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja zdecydowanie wole używać go z mf do szyb :-] efekt lepszy i praca przyjemniejsza

dlatego też powyżej napisałem,że wolę odpowiednią szmatkę do tego celu niż ręcznik papierowy, lepiej się pracuje :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ShineON napisał/a:

ICE jest również skuteczny jako Insect Remover.

:o

A jak działa na wosk wtedy ??

tego nie testowałem ;) ale jak będę czyścił reflektory na ,które nałożyłem Migliore Original to zobaczę ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 5 lat później...
  • Moderator

Odkopuję po latach

 

scholl-concepts-ice-glass-cleaner-gel-50

 

Cytat

Scholl ICE Glasreiniger to unikalny i bardzo skuteczny środek do czyszczenia szyb w postaci żelu. Jego charakterystyczną cechą jest fakt, że nie spływa on z pionowych powierzchni zaraz po aplikacji, dzięki czemu może on dłużej działać na pionowych powierzchniach szyb samochodowych. Scholl ICE podczas stosowania, odparowuje bez pozostawiania smug, zapewniając przy tym idealną widoczność.

DSC07792.jpg


DSC07793.jpg

 

Wpadł mi do ręki ten produkt całkiem nie dawno.

Obiekt testowy to szyby w MK1. Podszedłem do testu trochę sceptycznie bo wydawało mi się, że szyby mam po prostu zaparowane przez niską temperaturę i dużą wilgotność.

Nic bardziej mylnego. Zrobiłem kilka 50/50.

DSC07653.jpg


DSC07654.jpg


DSC07658.jpg


DSC07660.jpg


DSC07668.jpg


 

Ilość brudu który zbierała MF jest porażająca. Już po zrobieniu pierwszej szyby wiedziałem, że to nie jest para tylko zimowy osad na szybach.

Polecam używać do aplikacji MF a docieranie zwykłym ręcznikiem papierowym.

Jak aplikujemy i rozcieramy MF to produkt zostawia swój "filtr" który dość szybko wyparowuje. Dotarcie papierem jest bezproblemowe i wygodne.

Widać, że produkt działa bo MF jest brudna.

2018-02-13_21.47.01.jpg


2018-02-13_21.47.04.jpg

 

Podsumowanie:

+/- szybkość aplikacji i efekt zależy od stopnia osadu na szybach. Największy problem miałem z lusterkami i dwoma szybami bocznymi pasażera. Czas czyszczenia jednej szyby był w tedy około 2 minuty. Generalnie jak pisał @Thomas

Cytat

Czyści z łatwością uporczywe zanieczyszczenia szkła bez efektu rozmazywania

+/- umiarkowane odparowanie, warto przetrzeć na końcu np ręcznikiem papierowym/kuchennym

+ ja wyczuwałem ładny jakby miętowy zapach

+ szyby są czyste i przejrzyste

+ bezproblemowe czyszczenie szyby wewnątrz i zewnątrz pojazdu

+ produkt ma postać żelową - nie spływa z powierzchni.

- trzeba uważać przy aplikacji po produkt lubi chlapać

 

 

Generalnie jestem bardzo zadowolony. Używałem AUTOGLYM Car glass polish i po obydwu produktach szyba jest czysciutka.

 

Efekt końcowy:

DSC07672.jpg

 


DSC07673.jpg

 


DSC07675.jpg

2018-02-13_21.30.13.jpg

 

 

Filmik:

 

 


 

  • Lubię to 1
  • Okay 4
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.