Skocz do zawartości

4nano Glass Cleaner


Fancivi

Rekomendowane odpowiedzi

4nano Glass Cleaner

 

Glass cleaner - zalecane rozcienczenie to 1:100, z probki mozecie zrobic sobie kilka stezen i potestowac z jakim bedzie pracowac sie najlepiej. Srodek ma mocne wlasciwosci odtluszczajace, polecam pracowac ze szmtaka do szkla a.k.a. recznikiem waflowym, standardowe MF moga zbyt tepo slizgac sie po powierzchni i zostawiac wloski

 

 

Zrobilem 2 stezenia 1:100 i na mocny brud 1:20

 

P1100301.JPG%20

 

Na piewszy ogien poszly szyby mojej Hondy bardzo brudne, tluste, ogolnie brud wiec 1:20 ... no i tak sie szybko latwo umylo ze zapomnialem zrobic zdjecia.

 

No to auto rodzinne, szyby srednio brudne, efekty:

 

p1100303i.jpg

p1100311r.jpg

p1100302c.jpg

 

Do tej pory uzywalem produktow do szyb z marketu. Po tescie, srodek marketowy zmienil wlasciciela.

 

Pozniej przyszedl czas na stezenie 1:100 ktore to sprawdzalo sie na lekkich zabrudzeniach, do systematycznej pielegnacji. Wewnatrz wystarczalo i efekt byl zadowalajacy. Ale zdjec brak bo jakos nie szlo mi udokumentowanie tego

 

Kiedy skonczyly sie szyby w samochodach postanowilem umyc okno.

Zabrudzenia od deszczu, osad kurzu i innych smieci z powietrza ktore osiadly na oknie.

Do dziela 1:20 stezenie psiku psiku szmatka w ruch, dwa przejazdy i okno czyste. Jeszcze male poprawki, dopolerowanie i muchy moga jej nie zauwazyc teraz.

 

Wnioski:

 

- Aplikacja atomizerem wiekszym napewno bedzie wydajniejsza ale te mialem pod reka.

- Wydajnosc bardzo dobra, rozcienczenie jak i ilosc srodka do oczyszczenia szyby

- Nic mi sie nie mazalo

- Odparowywanie srodka, na spokojnie mozna umyc szybe nie bojac sie ze odparuje

- Szyba staje sie idealnie czysta przy nie duzym wysilku

 

Mysle ze bedzie to alternatywa dla produktu Megsa. No i dostepnosc w mniejszej pojemnosci z racji na bardzo duza wydajnosc.

 

Osobiscie bardzo zadowolony bylem z uzyskanych efektow, fakt ciezko to zaprezentowac. Ciekawostka robiac zdjecia szyby w trybie makro po stronie czystej punkt pomiaru znajdowal sie wewnatrz, a strona brudna wiadomo na brudzie. Wiec przejrzystosc jest na wysokim poziomie.

 

Pozdrawiam!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Używałem w rozcieńczeniu 1:70. Wewnątrz radził sobie bardzo dobrze, usuwał plamy, zabrudzenia po palcach etc, natomiast od zewnątrz nie radził sobie z plamami po wodzie.

 

Fancivi mógłbyś zrobic jeszcze test czy w większym stężeniu (np. 1:20) usuwa łater spoty?

Ja dysponuje tylko gotowym produktem w rozcieńczeniu jak powyżej.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja również otrzymałem próbkę do przetestowania 8-)

 

Na początek szyby, nie myte niczym od ok. 3 miesięcy, waterspoty, kurz i ogólnie syf, do tego jakiś dziwny nalot :o

Rozcieńczyłem Glass Cleanera do 1:20 i wlałem do wszystkim znanego atomizera :-]

IMAG0010.jpg

 

Obiekt testu:

IMAG0012.jpg

IMAG0013.jpg

 

Lewa strona 4nano:

IMAG0015.jpg

Prawa konkurencyjny Meg's 1:5

IMAG0016.jpg

 

Na wydzieloną część 2 strzały z atomizera wystarczy w obu przypadkach.

Polerowanie to ręczniki papierowe, moje ulubione i nigdy nie zamienie ich na mf do szyb :dontknow:

 

 

Po:

IMAG0018.jpg

 

strona 4nano:

IMAG0019.jpg

 

Meg's

IMAG0020.jpg

 

 

foto ze zdjętą taśmą:

IMAG0021.jpg

(to białe to pyłki z papieru ;) )

 

 

Wnioski.

Glass Cleaner od 4nano to silny produkt który możemy rozcieńczyć nawet w proporcjach 1:100.

Do bierzącej pielęgnacji sprawdza się idealnie usuwając kurz z szyb, ślady palców i świeże resztki owadów, co czyni go niesamowicie wydajnym.

Jedyne nad czym proponowałbym popracować to zapach, który nie powala.

Przez niego do domycia reszty szyb użyłem Meg'sa.

 

W tym porównaniu konkurenci wypadli na bardzo zbliżonej pozycji, zobaczymy jak im pójdzie w jutrzejszym teście na lustrach nie mytych ok 2 lat :shock:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

kupusso postaram sie poszukac water spoty wpierw bo jakis czas temu pousuwalem co bylo na szybach ;D

 

 

I juz mnie spons uprzedzil nizej co do later spotow. U mnie wszystko sie ladnie usuwa, nie znalazlem jakis ciezkich do usuniecia. Tylko wlasnie pozostaje kwestia jakosci wody...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No i po raz kolejny podziekowania za obszerne testy :good: Od siebie dodam ze produktu nie trzeba nawet do konca na szybie wypracowac, zostawiajac nawet mokre mazy odparuja bardzo szybko i nie pozostanie po nich slad ;)

 

Zapach - jak juz gdzies pisalem, nie zawsze da sie go dodac bez zmiany wlsciwosci srodka, nam zalezy na latwosci i jakosci pracy, zapach jest sprawa drugorzedna ;)

 

Łater spoty - wszytsko zalezy od twardosci wody i warunkow w ktorych powstana, mnie czasem trudno je usunac G&MC a ten srodek jest srodkiem ciernym. Ogolem, mamy srodek do usuwania waterspotow, moze uda mi sie zrobic jakis filmik jak dziala...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 miesiące temu...
  • 1 rok później...

Odkopię temat. Zachęcony testami zakupiłem preparat i mam duże zastrzeżenie, a mianowicie w rozcieńczeniu 1:90 preparat owszem myje, ale niestety pomimo zastosowania sprawdzonej techniki zostawia smugi na szybie. Wiem, że to nie moja wina bo ta sama metoda mycia przy użyciu Koch Chemie Speed Glass Cleaner daje idealnie przejrzystą szybę bez smug. Zauważyłem, że kiepskie płyny zostawiają jakiś osad na szybie, który po kilku dniach zaczyna być widoczny. Niestety, mam ten efekt również z 4nano.

Macie jakis pomysł? Ja wracam do Kocha jeśli chodzi o szyby aut wewnątrz oraz szyby domowe. 4nano zostaje do mycia szyb samochodowych zew, aż się skończy.

Czy moze zmienić stężenie? Ma ktoś z Was jakiś pomysł? Zawsze moge wylać bo kwota nieduża, ale nie lubię marnotrawstwa, więc szukam rozwiązania....

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

MarcinM - stary babciny sposób na kiepskie płyny do szyb: dolać ok. 50 ml octu na 1/2 litra płynu.

Tylko, że ocet przyśpiesza korozję i jeśli ktoś ma ubytki w lakierze to może sobie narobić biedy. Niestety ale stare babcine sposoby które w domu się sprawdzają, już niekoniecznie muszą się sprawdzić przy aucie. :?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

MarcinM, ja używam 4nano Glass Cleaner w stężeniu 1:30 i wszystko jest git ;)

 

Moze sprobuje zwiekszyc stezenie do 1:30 w takim razie. Aczkolwiek nie sadze, ze to pomoze, zawsze myje jedna fibra, a druga docieram i dbam o to aby docierac czysta czescia. Ja po prostu chce miec szyby przezroczyste jak przyslowiowy krysztal, a przy tym nie zachodzace "filmem" po kilku dniach. Koch tak dziala, wiec mialem nadzieje ze 4nano tez, ale najwyrazniej nie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 tygodnie później...

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.