Skocz do zawartości

4nano Anti - Fog


Fancivi

Rekomendowane odpowiedzi

  • Odpowiedzi 80
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Top użytkownicy w tym temacie

Top użytkownicy w tym temacie

szybka przetarta benzyna ekstrakcyjna bedzie dobrym podlozem pod anti foga?

 

Zalecalbym IPA lub mocno alkoholowy plyn do szyb.

 

[ Dodano: 17 Październik 2012, 09:31 ]

A ja mam pytanie co do aplikacji. Z tego co zrozumiałem to najpierw należy płatkiem kosmetycznym rozetrzeć produkt po powierzchni szyby, odczekać trochę i wytrzeć/wypolerować !?

 

Z grubasza tak, przede wszystki powierzchnia musi byc czysta i nie tlusta. Nakladamy cienka warste, 20 minutek i polerowanie recznikiem waflowym lub papierowym, ewentualnie MF z krotkim wloknem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

No, nareszcze mi się udało zostać właścicielem AntiFoga :)

W czwartkowe deszczowe popołudnie (zwłaszcza w Katowicach), po bardzo krótko wstępnym kontakcie telefonicznym z Panem Marianem odebrałem swoje zamówienie :)

I nie trzeba było mówić że jestem z forum i chciałbym zniżke czy takie tam:)

Była i żniżka i dostawa na miejsce, kilka porad na temat aplikacji, prezentacja innych produktów i zaproszenie do częstszego odwiedzania strony i pewnie również sklepu :)

Z czystym sumieniem muszę powiedzieć, że z takim traktowaniem klienta detalicznego to się jeszcze nie spotkałem :)

Od 4nano mogli by się co poniektórzy uczyć :)

Pozdrawiam serdecznie :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No, nareszcze mi się udało zostać właścicielem AntiFoga :)

W czwartkowe deszczowe popołudnie (zwłaszcza w Katowicach), po bardzo krótko wstępnym kontakcie telefonicznym z Panem Marianem odebrałem swoje zamówienie :)

I nie trzeba było mówić że jestem z forum i chciałbym zniżke czy takie tam:)

Była i żniżka i dostawa na miejsce, kilka porad na temat aplikacji, prezentacja innych produktów i zaproszenie do częstszego odwiedzania strony i pewnie również sklepu :)

Z czystym sumieniem muszę powiedzieć, że z takim traktowaniem klienta detalicznego to się jeszcze nie spotkałem :)

Od 4nano mogli by się co poniektórzy uczyć :)

Pozdrawiam serdecznie :)

 

Dokładnie, w moim przypadku ze względu na nie moc wysłania towaru od razu otrzymałem konkretny dodatek, z czystym sumieniem polecam 4nano :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

pazuzu, lukas10313, :good: polecamy sie na przyszlosc ;)

 

Wiadomo coś na temat wydajności ze 100ml ?

 

do 100m2, w zaleznosci od chojnosci aplikacji, uzywanego aplikatora i zabezpieczanej powierzchni.

 

Ja mam jeszcze pytanie - jak wygląda mycie szyby z nałożonym antifogiem? Czy mycie płynem do mycia szyb usuwa powłokę na tyle, że po każdym razie trzeba ja nakładać ponownie? Dzięki za odpowiedź :)

 

Powloki zapobiegajace parowaniu beda cierpiec z kazdym myciem, niestety. Z drugiej strony, nasz anti fog nie tylko zapobiega osadzaniu sie pary ale tez znaczaco ulatwia czyszczenie. Glass shine 1:100 a nawet 1:150, lekkie machniecie fibra i szklo znow czyste, a powoloka dalej na miejscu ;) Nie wiem jak sie to ma do standardowych plynow do szyb bo w domu tylko GS :D - kupie, sprawdze, napisze ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

pazuzu i lukas10313 dziękujemy za miłe słowa - od początku działalności przyjęliśmy właśnie takie standardy, że każdy Klient ma być tak traktowany i czuć się doceniony, tym bardziej cieszy nas, iż właśnie tak się dzieję ;)

 

A wynika to z naszego doświadczenie w różnych branżach, gdzie na przykład Klient płacący kilkaset tysięcy PLN za samochód jest traktowany tak że nie powiem...

 

U nas czy ktoś zostawia 10 PLN czy 1000 PLN jest tak samo ważnym Klientem i ma takie same prawa. Mamy nadzieję i dołożymy wszelkich starań żeby to się nigdy nie zmieniło ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...

Fancivi pytanie do Ciebie: na filmach nie widać smug, ale czy faktycznie ich tam nie było?

Pytam bo już trzy razy aplikowałem antifoga i szczerze mówiąc mam dosyć - co prawda para nie osiada, ale te smugi mnie wykończą...

 

Szyby przygotowane Autoglym CGP, uprzedzając pytania:

-temperatura otoczenia wynosiła ponad 10*C

-wg zaleceń na opakowaniu naniosłem też drugą cieńszą warstwę, nie pomogło

-po odczekaniu 15-20min przepolerowałem szyby bawełnianą szmatką, co znacząco osłabiło działanie specyfiku

 

Popełniam gdzieś błąd czy po prostu tak ma być? Dodam że zrobiłem również mały test na lustrze w łazience, to samo :/

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Fancivi pytanie do Ciebie: na filmach nie widać smug, ale czy faktycznie ich tam nie było?

Pytam bo już trzy razy aplikowałem antifoga i szczerze mówiąc mam dosyć - co prawda para nie osiada, ale te smugi mnie wykończą...

 

Szyby przygotowane Autoglym CGP, uprzedzając pytania:

-temperatura otoczenia wynosiła ponad 10*C

-wg zaleceń na opakowaniu naniosłem też drugą cieńszą warstwę, nie pomogło

-po odczekaniu 15-20min przepolerowałem szyby bawełnianą szmatką, co znacząco osłabiło działanie specyfiku

 

Popełniam gdzieś błąd czy po prostu tak ma być? Dodam że zrobiłem również mały test na lustrze w łazience, to samo :/

 

 

 

Pomocne przy polerowaniu nadmiaru środka okażą się ręczniki papierowe. Gdyż to właśnie nadmiar środka powoduje smugi.

Polerować należy po minimum 30min, jeśli poleży dłużej na pewno szkód nie będzie.

A szybki najlepiej przelecieć jakimś płynem do szyb a następnie IPA i podłoże mamy przygotowane.

 

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

a ja mam problem a anty fogiem od 4 nano. Mianowice, umyłem szyby, ipa i na to anty fog z 40min poczekałem i przetarłem ścierką tak od szyb. rano jadę do pracy specjalnie nie włączałem ogrzewania żeby sprawdzić czy działa, a tu ostro sobie parują szybki, to na wieczór znowu do garażu, mycie, ipa i anty fog kolejny raz, znowu po ok 30-40min wytarłem szyby ale teraz ręcznikiem papierowym i dalej parują. To już sam nie wiem co jest nie tak. Ze duży mróż na dworze?? Aplikacje przeprowadzałem w garażu ok 10 stopni.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

a ja mam problem a anty fogiem od 4 nano. Mianowice, umyłem szyby, IPA i na to anty fog z 40min poczekałem i przetarłem ścierką tak od szyb. rano jadę do pracy specjalnie nie włączałem ogrzewania żeby sprawdzić czy działa, a tu ostro sobie parują szybki, to na wieczór znowu do garażu, mycie, IPA i anty fog kolejny raz, znowu po ok 30-40min wytarłem szyby ale teraz ręcznikiem papierowym i dalej parują. To już sam nie wiem co jest nie tak. Ze duży mróż na dworze?? Aplikacje przeprowadzałem w garażu ok 10 stopni.

 

U mnie w polonezie na 17 letniej szybie też jest tak samo (takie same warunki pogodowe), jutro napiszę spostrzeżenia przy takiej samej aplikacji na nowszej szybie nowszego auta :)

Też jestem ciekaw jak mróz wpłynie na anti foga.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Powodow moze byc kilka, zaczynajac od temp. otoczenia (i co wazne samej szyby), przez stare preparaty na szybie (IPA to w wielu przypadkach nie rozwiazanie) az po sama wilgotnosc wnetrza i co najwazniejsze - punkt rosy. Wiek szyby nie ma znaczenia, musi byc poprostu czysta.

 

Wnetrze samochodu to male pomieszczenie gdzie w obecnych warunkach wnosi sie mase wody, a amplituda temperatur waha sie na chwile obecna miedzy -15*C do +25*C, nie ma sie wiec co dziwic, ze przy wylaczonej cyrkulacji powietrza (nawiew) woda skrapla sie/osiada na szybie ktora z jednej strony dostaje temp. -10 a z drugiej +36 od rozgrzanego ludzkiego ciala. Taka kolej rzeczy. Polecam normalnie uzytkowac auto, przewietrzyc go od czasu do czasu, uzywac ogrzewania bo chyba nikt nie lubi marznac, a problemu z para byc nie powinno :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Niekoniecznie, preparat w znacznym stopniu zapobiegnie parowaniu i mocno ulatwi ewentualne 'przedmuchanie' szyb z nalotu pary.

 

Tak mniej wiecej wyglada roznica pomiedzy szyba zabezpieczona, a nie zabezpieczona. Nawiew na pozycji 1 puszczony na kratki centralne, brak strumienia na przednia szybe.

 

AF nakladany w temp. +8, zdjecie przy zewn. temp. ca. -8*C

 

antyfog.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.