Skocz do zawartości

Co dzisiaj zrobiłeś przy swoim aucie ?


Rekomendowane odpowiedzi

Niestety w ASO Seata czas oczekiwania nawet na nity rozprężne wynosi 4 tygodnie (leci/jedzie/idzie/płynie z Hiszpanii) i zamiast 2 potrzebnych musisz kupić 10.... Dlatego co mogę to kupuję w ASO Skody bo jest dostępne od ręki albo trzeba czekać 2-3 dni :D Winyli do Leona niestety tam nie dostanę :P

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 19,5 tys.
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Top użytkownicy w tym temacie

Top użytkownicy w tym temacie

Opublikowane grafiki

Po całym tygodniu trzeba było umyć dziś,więc:

 

Najpierw z opryskiwacza Shiny Garage truskawkowy,spłukanie

 

Potem mycie Zymolem-ten szampon mnie powala...

 

Następnie poszło SRP na miękkiej gąbce-Prima Amigo to to nie jest,ale nie powiem-połysk,śliskość na wysokim poziomie,szkoda tylko że tak chlapie na wszystko dookoła..

 

Na to poszedł AG Express Wax-baaaardzo przyjemny produkt,nie żałuje zakupu

 

Na szybki również od AG-Glass Polish

 

Opony odświeżyłem Kochem PlastCare

 

Felgi "dostały" Bilberrym i też ExpressWaxem

 

Wyszło jakoś tak:

28_09.jpg.90f202b8291151f898b5488c34fd6a26.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jako że jest środek Weekendu i trochę wolnego czasu, to spędziłem dzisiejszy dzień właściwie od rana do wieczora przy samochodzie.

Efekt jest - dla mnie jako początkującego i mającego pierwszy raz styczność z tyloma interesującymi rodzajami kosmetyków do samochodu - bardzo pozytywny. :D

 

1vmq.jpg

 

1) Zacząłem od nadkoli, wnęk, rantów, kół, komory silnika... - wszystkiego co dawno nie widziało światła dziennego.

Zabawa zajęła dobre 2-3 godziny.

- NIELSEN APC CYCLONE (1:10),

- mikrofibra (przeznaczony na straty 100% poliester o dziwo dobrze się spisał),

- pędzelki od SHOWCARSHINE,

- szczota,

- opryskiwacz z wodą do opłukiwania na bieżąco i z APC,

 

2) Następnie przeszedłem do wnętrza i wytrzepałem co trzeba, wyjąłem dywaniki i wyczyściłem kokpit+obicia drzwi. Kilka plam na tapicerce również udało się domyć oraz wyczyścić szyby.

- NIELSEN APC CYCLONE (1:10),

- SONAX "Do czyszczenia wnętrza samochodu",

- SONAX "Płyn do mycia szyb",

- dużo mikrofibry (20% poliamid, 80% poliester),

- bawełniana gąbka,

- opryskiwacz,

 

3) Dalej kolej przyszła na karoserię. W otoczeniu przyjemnego zapachu cytrusów zlałem całą karoserię z węża (ogrodowego) i wypsikałem resztki APC, które zostały mi z czyszczenia kół.

Aby zatrzymać się w klimatach tropików użyłem szamponu o aromacie pomarańczowym podczas mycia na dwa wiadra. Wisienką na torcie była nowa, świeża i nie śmigana rękawica z owczej wełny. Po umyciu całość spłukałem na 2 razy - z gładzeniem rękawicą i bez.

- SHINY GARAGE CAR WASH,

- FLEXIPADS MERINO SOFT LAMBSKIN WASH MITT,

- wiadro czarne + białe

 

4) Zanim karoseria zdążyła zarejestrować że pora wyschnąć sięgnąłem po glinkę i przy pomocy opryskiwaczy o składzie woda+szampon (1:5 chyba) zacząłem po kolei opryskiwać i glinkować.

To był mój pierwszy kontakt z tego typu sprzętem, więc wcześniej obryłem się jak dobrze z niego skorzystać. Efekt powalił mnie na kolana.

Tryb pracy - kilka sprysków + glinka, ruch podłużny, poprzeczny i znowu podłużny. Bez zataczania kręgów (z resztą jak w każdym przypadku mojego kontaktu z karoserią).

Najpierw w ruch poszły szyby, dalej karoseria i zderzaki.

Po wszystkim zlałem karoserię wodą aby ochłonęła.

- VALETpro YELLOW CLAY BAR 100G

- SHINY GARAGE CAR WASH

- opryskiwacz

 

5) Jako że już wszystko było gładkie i "odkryte" jak trzeba wysuszyłem całość ręcznikami z mikrofibry metodą - jak to nazwę - na mokro:

Pierwszy ręcznik lekko wilgotny ściąga warstwę wody z samochodu.

Drugi ręcznik suchy zbiera to co zostało pozostawiając przy tym suchą karoserię.

W dalszej kolejności złapałem za cleaner i z pomocą aplikatora od Meguiars ruszyłem do nacierania.

Warstwa była na tyle mała, że ledwo zauważalna pod światło. Wyznaję zasadę - im mniej tym lepiej - w kwestii ochrony farby i lakieru. Przejechałem najpierw szyby, później karoserię.

- mikrofibry 30x90,

- MEGUIARS SOFT FOAM APPLICATOR PAD

- DURAGLOSS 601 POLISH BONDING AGENT

 

6) Była już 15 więc zrobiłem przerwę na herbatę, a w między czasie cleaner zdąrzył się wchłonąć.

Na niego bezpośrednio przy pomocy kolejnego aplikatora zacząłem nakładać wosk. Miałem wrażenie że pastuję duży but ze względu na zapach wybijający się z tropikalnych pomarańczy. Po wszystkim dałem mu 2-3 godziny na wchłonięcie i resztę dopolerowałem ręcznie mikrofibrą.

- MEGUIARS SOFT FOAM APPLICATOR PAD

- FINISH KARE 1000P HI TEMP PASTE WAX

- mikrofibra

 

We wszystkim pomogły mi:

- opryskiwacze z Auchan za 3,74 zł z regulacją strumienia z dyszy - świetna zabawka i na prawdę dużo mi pomogła,

- wiadra 10L czarne + białe (które straciło ucho po pierwszym napełnieniu) za 7 zł z Auchan

- mikrofibra Auchan 20% poliamid, 80% poliester 6 szt. za 6 zł.

- szczególne podziękowania dla węża ogrodowego, który mimo że nie chciał lać wody z dużym ciśnieniem to pozwolił mi sprawnie i względnie szybko opłukać auto

 

Efekty:

 

kxsb.jpg

 

7aux.jpg

 

9q7f.jpg

 

c66s.jpg

 

mogq.jpg

 

75j6.jpg

 

bqyv.jpg

 

 

 

Zdjęcia robione telefonem w jakości jak widać.

Był to mój pierwszy raz w kwestii używania ambitniejszych produktów detailingowych więc bardzo proszę o wyrozumiałość.

Z czasem będę wdrażał w cykl czyszczenia kolejne i odmienne produkty.

Następnym razem postaram się o dokładniejszą dokumentację fotograficzną :)

Proszę o uwagi, komentarze, etc.

Pozdrawiam! ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

a1m1abram,

 

Widać moje rady nie poszły na marne i efekt jest z tego co widzę (i z tego co widziałem) więcej niż zadowalający.

 

Pierwsze koty za płoty, teraz Adam będzie już tylko lepiej.

 

PozdraVWiam :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No chyba tak,heh Dzięki. Do sprzedania jest: 2.0 benz 2002r Tylko od tych rurek mnie łeb bolał przez 700km

Jeszcze foteliki muszę przeprać i lakier Menzerną przelecieć albo Achillesem.

m2.jpg.0a9886dd9ab7d6ccf573c51a57d08ff9.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.