Skocz do zawartości

Co dzisiaj zrobiłeś przy swoim aucie ?


Rekomendowane odpowiedzi

Ja dzisiaj ogarnąłem swoją służbową Fokę. Co prawda nie moje auto, ale robię nim więcej km niż swoim prywatnym :D, więc jemu też się coś należy, a co :kox: . Dzisiaj starczyło czasu tylko na zajęcie się autem z wierzchu. Nie patrzeć w nadkola, bo brakło czasu :(

 

Wnętrze ogarnę w następnej wolnej chwili.

 

Poszło po kolei:

Piana VP NSF + APC

Wnęki APC

Prickbort i IronX

Mycie

Glinka

Mycie

Suszenie

Cleaner - PA EL

Wosk - Pete's 53

Plastiki Koch Chemie Nano

Szyby DG Nu-glass (brakło czasu na RainXa)

Kołpaki - FK 1000

Opony - Megs Endurance

 

Foty robione pałąkiem od wiadra, ale coś tam widać :mrgreen: :

 

pct9.jpg

 

xwxr.jpg

 

ph0q.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 19,5 tys.
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Top użytkownicy w tym temacie

Top użytkownicy w tym temacie

Opublikowane grafiki

dlaczego świnia Subaru jest nie lubiana? :D

 

bo większośc chyba się naczytała nie odpowiedniej teorii "pochodzenia" i przyzwyczajenia do miejsca bytu tej naklejki i później, jak widzą na innym aucie niż subaru to głoszą dalej te pierdoły i hejtują. ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Odebrałem dziś auto z serwisu,w weekend padało,więc nie chciało mi się myć,a gruzem już trochę była założona,no i oczywiście umyli w serwisie,miało być samo mycie kół,bo niedomyte były,a wyszło małe wash&wax :-]

Otworzyłem szafeczkę,myśląc czym by tu dzisiaj posmarować...oczy same uciekły w stronę pewnego czarnego kartonika z napisem The Carnauba Palm,a w nim Husaria 8-)

Co ciekawe spsikałem dość obficie auto sanesolvem,potem 60ml-piany+50ml apc,mycie,a resztki carbona wciąż zrzucały wodę :dontknow:

Potem wiadomo glinkowanie i chyba odpowiedź,czemu carbon,tak szybko się poddał,glinka po chwili była zielona,po procesie oczywiście woda uciekała jeszcze lepiej :mrgreen:

Potem szybko PA EL i na to 2 warstwy Husarii.Lakier niestety drażni już moje oko i wypadałoby zrobić korektę,ale czekam na robotę lakierniczą,ogólnie po tych zabiegach,fajna głębia się pojawiła i na razie tyle mogę powiedzieć,bo była 23 i wyjechałem z garażu do garażu ;)

Użyłem też pierwszy raz #701+parownica :shock:

Muszę kupić większą ilość.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

#701+parownica

 

??

 

:o

Parownica ogólnie sama w sobie bardzo dobrze oczyszcza gumę,ale jak opony najpierw spsikałem duraglossem 701,a potem użyłem parownicy to naprawdę syf leciał na lewo i prawo.

Poczekałem,aż przeschły i wrzuciłem Perl-a,może na początku się świeci,ale siedzi na oponie czy deszcz,czy bezdotyk :good:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

jeffik jak Ci się jeździ tym focusem ?

 

o to samo miałem pytać

 

Bardzo przyjemnie, szczególnie porównując do poprzedniej wersji Focusa, którą jeździłem przed zmianą na obecny model. Akurat ja mam wersję z benzynową jednostką 1.6 105KM i skrzynia 5 biegowa. Poprzednika miałem w dieslu 1.6 TDCI. Na plus względem poprzedniego modelu, napewno fotele - są o wiele wygodniejsze, bardziej podoba mi się wnętrze (takie trochę bardziej nowoczesne). Zawieszenie też jest ok. Starsza wersja po 4 latach w tylko moich rękach zaczęła rdzewieć na klapie bagażnika, w okolicach tablicy rej. Mam nadzieję, że to w nowym poprawili. Wersja wyposażenia jaką jeżdżę to chyba Ambiente, szału nie ma, ale do pracy wystarczy. Średnie spalanie z prawie 30kkm to ok. 6,3l/100km, z czego w znacznej większości w trasach po drogach krajowych i wojewódzkich, rzadko autostrady, trochę po miastach typu Lublin, Łódź, Rzeszów. Generalnie jak narazie jestem zadowolony, zobaczymy jak będzie dalej.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Rozmiękczanie owadów z SBN Sanesolv (z braku czego innego)+VP NSF+dwa wiadra z DG 901 ( fajny zapach, bdb piana, domywanie w normie)+ glinka( szyby, front i lusterka)+ wycieraczka Autoland+ Wosk na mokro "moje auto" jako QD (resztki ze starych zapasów)+ VP citrus bling we wnękach. Na koniec Brilannce na opony i 303 na plastiki.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

dlaczego świnia Subaru jest nie lubiana? :D

Jaka tam Subaru :P

 

 

Subaru Pig Manga Mascot

 

"The pig is a mascot for the Japanese manga (comic) magazine Young Magazine. It's always somewhere on the cover... The pig appears on Petter Solberg's rally car. For the past two years the pig has only been on the driver's side mirror. Back in 2002 it showed up on the co-driver's side as well, but that seems to have been dropped now. It ONLY appears on Petter's car -- Mikko's car doesn't have it, and Tommi's (when he was with Subaru) did not either. Toshihiro Arai (in the Production championship) has the pig on both of his side mirrors, as well as a little piggie on his driving suit. I suspect that it's a personal sponsor, rather than sponsoring the entire Subaru World Rally Team or STi."

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.