Skocz do zawartości

Co dzisiaj zrobiłeś przy swoim aucie ?


Rekomendowane odpowiedzi

  • Odpowiedzi 19,5 tys.
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Top użytkownicy w tym temacie

Top użytkownicy w tym temacie

Opublikowane grafiki

Dziś bardzo pracowita niedziela a więc tak,start godzina 11.30 fajrant około 20.00

Seitek:

Na pierwszy ogień poszedł Snb Prickbort Mac

Irox

APC Surfex HD plus pędzelki ValetPRO

spłukanie

Mycie na dwa wiaderka,szampon Shiny Garage Strawberry Car

Glinka ValetPRO Yellow Clay Bar

Ponowne mycie Shiny Garage Strawberry Car

Suszenie Fluffy

Obklejenie niebieską taśmą 3M

Wjazd do dziupli

Pasty Menzerna 500,2500,4000

pady,niebieski,zielony,żółty

Umycie z resztek past Duragloss 901

Suszenie Wet Wet Look Tao

Maszynowo na czarnym padzie cleaner Lusso Revitalizing Creme

Na to następnie Carbon

e1ddfdfa56b29bc6.jpg

5306ec74c4b38b75.jpg

4ab6b34ef81b989a.jpg

6b619affc5c18e24.jpg

cde97850e7d9ead3.jpg

 

Następnie ogarnołem trochę bemewu:

Pianownica PA plus piana Magifoam 1:10

Spłukanie

Mycie na dwa wiadra,szampon Duragloss 901,cękawica CarPro

Suszenie Wet Wet Look Tao

Na to Reload 1:1

Opony Endurance

ffe2959a5d611270.jpg

c9f8d5daf0c41dbe.jpg

f224bbb194faf0d1.jpg

ed8b99661572143d.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

mała fotorelacja ode mnie z ostatniego majówkowego odswiezania :)

 

Na początek karchek k.2.15 z szajsowatą pianownicą i pianą tenzi zostały wykorzystane do opłukania nadkoli i felg:

DSC_0417.JPG

DSC_0408.JPG

DSC_0409.JPG

DSC_0410.JPG

 

spływający syf:

DSC_0411.JPG

DSC_0412.JPG

DSC_0413.JPG

 

autko ogólnie nie było brudne, kilka dni wczesniej bylo myte zabójczą tenzi,, dlatego od razu chwyciłem za dwa wiadra z Monster Shine Very Cherry:

DSC_0418.JPG

DSC_0416.JPG

DSC_0415.JPG

 

umyte:

DSC_0419.JPG

 

opłukane:

DSC_0420.JPG

 

w między czasie jak karoseria wysychała wziłaem odkurzacz w dłoń i jazda z dywanikami i środkiem. Wnęki i środek wymyte APC 1:10, dresiingu żadnego nie posiadałem jeszcze niestety:

DSC_0424.JPG

DSC_0423.JPG

DSC_0422.JPG

 

pomocnica:

DSC_0421.JPG

 

ponieważ na tylnim zderzaku posiadam nieładny bubel postanowiłem wreszcie przykryc go folią od chabsa żeby nie ciekło za zderzak. Zdemontowałem przy tym tylnią listwę z progu bagażnika:

DSC_0426.JPG

DSC_0429.JPG

DSC_0431.JPG

DSC_0434.JPG

 

w tym czasie autko ładnie doschło, gdzie nie doschło tam poszedł fluffy. Dzieki siw-y'emu moglem porobic wreszcie zaprawki odpryskow z autostrady:

DSC_0438.JPG

DSC_0437.JPG

DSC_0439.JPG

 

zaprawki miały troche czasu żeby doschnąć, w miedzyczasie zabralem sie za wydech za pomoca szczotki drucianej i dwóch past:

DSC_0445.JPG

 

efekt:

DSC_0446.JPG

 

popierdólki skończone, czas na lakier i dressingi. Najpierw glinka, po niej opłukanie "pianą":

DSC_0427.JPG

DSC_0442.JPG

DSC_0443.JPG

 

następnie IPA i szuszenie:

DSC_0430.JPG

 

na lakier najpierw Autobirte Cherry glaze, następnie Dodo juice Hard Candy:

DSC_0441.JPG

DSC_0440.JPG

DSC_0447.JPG

 

na koniec Nielsen Brillance na kapcie, i Nielsen SAS na plastiki:

DSC_0436.JPG

DSC_0435.JPG

DSC_0455.JPG

 

efekt końcowy:

DSC_0448.JPG

DSC_0449.JPG

DSC_0450.JPG

DSC_0452.JPG

DSC_0453.JPG

 

na koniec foteczka mojego skromnego arsenału:

DSC_0457.JPG

 

 

za felgi się nie brałem bo jak dobrze pójdzie niedługo pójdą do renowacji. Przepraszam za jakość zdjęć ale nie posiadam lepszego aparatu niz powyzszy ;) garty dla tych ktorym chcialo sie ogladac, i czekam na krytyke i wskazowki ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

E90 chyba za bardzo skręcone na gwincie z tyłu czy mi sie wydaje?

No może troche tak,z tyłu wrzuciłem same sprężyny plus oczywiście amortyzatory bez tej tulejki z regulacją i usiadła więcej niż z przodu,jeszcze liczę na to że usiądzie ten przód bo zrobiłem zaledwie z 300km

 

piotr13,wiesz co to moja pierwsza korekta maszynowa i powiem Ci że strasznie się ździwiłem,zielony pad 3M plus pasta menzerna 500,dociskałem,różnymi obrotami leciałem i pod halogenem nadal są ryski :shock: chyba lakier jest bardzo twardy,nie wyszło źle ale nie jest to co bym chciał osiągnąć :x

Spoko można się ustawić,nie ma problemu tylko nie myśl sobie że on taki idealny jest w standardowych miejscach klapa i podszybie z przodu coś tam go powoli chrupie :? więc żeby nie było wstydu :P

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mateusz glinki odcina sie kawalek, a po uzyci do kosza. Ja przynajmniej tak robie;-)

 

ja młody ja głupi ;) miałem ją rypnąć na kawałki ale jak przyszla do mnie juz daaawno temu, to ofc ugniotłem i heja na auto ;) teraz nie wiem czy ma sens ją dzielić :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mateusz glinki odcina sie kawalek, a po uzyci do kosza. Ja przynajmniej tak robie;-)

 

ja młody ja głupi ;) miałem ją rypnąć na kawałki ale jak przyszla do mnie juz daaawno temu, to ofc ugniotłem i heja na auto ;) teraz nie wiem czy ma sens ją dzielić :)

Każdy na początku jakieś wpady zalicza. :D

Taką pajdę to musiałeś ugniatać że ho ho :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Sparco, Wiesz czy był lakierowany ? Mam ten sam lakier i jest masło. Może nie jest to czarna Honda, ale sam fakt, że UC + 3color można usunać wiele. W PSB jest Sejo robione przez kolegę fazy i też potwierdza, że przyjemny lakier. Chyba, że miałeś mocno przeorany lakier :?: Nie mniej trochę się zdziwiłem. :roll:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Co prawda praca wczorajsza ale nawet dobrze wyszło. Renault Modus, auto nauczycielki porysowane w kilku miejscach chyba od kluczy, niestety dopiero przy ostatniej rysie się obudziłem że wypadałoby zrobić jakieś zdjęcia... :oops:

 

Użyto:

Past Menzerna FG500, FF3000, Poorboys SSR 2.

Pady Flexi, Urban, ABW, 3M - wełna, cutting, polishing.

Papier wodny 2000.

 

DSC_0106_zps75f65761.jpg

DSC_0102_zps5b4f90c2.jpg

 

A tak to wyglądało po kilkunastu minutach zabawy z papierkiem i maszyną:

 

DSC_0111_zpsbb7800e0.jpg

DSC_0117_zps7b863de5.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.