Skocz do zawartości

Co dzisiaj zrobiłeś przy swoim aucie ?


Rekomendowane odpowiedzi

Sucre, Połowa sumy, którą miałbyśwydac na dwumas zostaje w kieszeni, a nawet jak nie będziesz tego robił samemu, to i tak jesteś na plus. :) No i niby mocniejsze są, w sensie lepiej sobie radzą w autach, które mają trochę więcej KM i Nm niż fabrycznie. ;)

 

patryczken16, doświadczone na własnej skórze, czy gdzieś wyczytane i obiło się o uszy ? :o

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 19,5 tys.
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Top użytkownicy w tym temacie

Top użytkownicy w tym temacie

Opublikowane grafiki

Tyle że sprzęgła od G60 i VR6 pasują jedynie do TDI gdzie skrzynia jest 5-gang. Ja w swoim przy 6-gang musiałem zostać przy dwumasie, gdyż dopiero Valeo raczkowało z wprowadzeniem jednomasu do skrzyń 6-gang.

Dlatego do grubszych modów zakłada sie wtedy zestaw z sharana, który i tak wychodzi ok 2300pln :/

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No i niby mocniejsze są, w sensie lepiej sobie radzą w autach, które mają trochę więcej KM i Nm niż fabrycznie.

 

Hmm, kiedy ja myślałem o jednomasie u siebie w aucie, to mi ludzie zaczęli odradzać, że skrzynia umrze, ze względu właśnie na moc. :o

Komu wierzyć teraz :dontknow:8-)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Hmm, kiedy ja myślałem o jednomasie u siebie w aucie, to mi ludzie zaczęli odradzać, że skrzynia umrze, ze względu właśnie na moc. :o

Komu wierzyć teraz :dontknow:8-)

 

to jak widac podobnie z mitem o zmianie gestosci oleju, w moim focusie odkad go mam tj 4 lata lalem 10w40 (nie wiedzialem na czym jezdzil wczesniej a ze moje znajomosci raczkowaly to taki byl lany) teraz zrobilem rozeznanie i zakupie na dniach 5w30 Millersa.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Z tymi lekkimi zamachami to w dieslu to wiadomo jak jest,że to odrobinę bez sensu,ale w takim oplu V6 gdzie zamach masz ok.16kg,a schodzi się o ponad połowę,do tego krótsza skrzynia,dawały wyraźnie ożywienie :-]

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No i niby mocniejsze są, w sensie lepiej sobie radzą w autach, które mają trochę więcej KM i Nm niż fabrycznie.

 

Hmm, kiedy ja myślałem o jednomasie u siebie w aucie, to mi ludzie zaczęli odradzać, że skrzynia umrze, ze względu właśnie na moc. :o

Komu wierzyć teraz :dontknow:8-)

 

Rozmawiałem ostatnio ze swoim mechanikiem i powiedział, że niektóre firmy na pierwszy montaż dają jednomasę

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

memo, no tak jak kolega kilka postów wyżej od Ibizy napisał.

 

Do Vectry C chyba nie było jednomasów w serii. Dopiero z rok temu Valeo zaczęło wypuszczać pierwsze.

Ja się jednak nie zdecydowałem i poszedł sprzęgło i dwumas od LUK'a :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

kerad do 6 gang też da radę ogarnąc to na jednomasie, ale nie wytrzymują kompletnie i do tego skrzynie na tym się strasznie sypią. Definicja na ten temat jest prosta - do 5 gang można bez obaw zakładac jednomas, do 6 gang dwumas od BTB, chyba, że już moce są grubsze to jakieś wzmacniane dociski, kevlarowe. 8-)

 

patryczken16 eM 3 to nie tdi 5 gang, trochę inna bajka raczej. ;)

 

kubik, w moim przypadku nie chodzi mi o założenie jakiegoś odelżonego zamachu, tylko poprostu jest potrzeba wymiany sprzęgła i ja decyduję się, że spróbuję na jednomasie. ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tadek daily. 1.9tdi 101ps, ori 208000km, ksiazka do konca, malowana tylko tylna klapa, klimatronic, grzane fotele, tempomat, komputer. Kupowany z mysla zarobkowa ale tak mnie ujal ze zostal ( mam sentyment do passata, uczylem sie jezdzic na b5 ). Planow troche mam co do niego, gwint albo kit, 18 albo 17 z parapetem. Przez moment chcialem 18 z bmw wsadzic ale za duzo zamoty. Pali tyle co nic, od 4,8 do 6,4 po miescie. Buka a co wiecej mozna napisac o oplu :D;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Sebcio zgodze sie ze w porownaniu do bmw emocji nie wzbudza nic a nic...ale wiesz jak mowia, passat to marzenie kowalskiego. Nie ukrywam ze mialem ostatnio mysl zeby sprzedac i kupic e39 3.0d, ale to juz inne koszty utrzymania.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzisiaj się zabrałem za Punto :)

Rozłożyłem myjkę , i inne graty i jazda :ad:

Umyte szamponem: AutoGlym Bodywork Shampoo Conditioner

Zakamarki , nadkola , listwy , lusterka, koła: APC od Autoglym'a

Osuszanie Jankiem , i do garażu :)

Smoła i inne zanieczyszczenia: AutoGlym Intensive Tar Remover (Pozytywnie mnie zaskoczył ten produkt :) )

Wnętrze APC , i AutoGlym Vinyl&Rubber Care :)

Plastiki zewnętrzne: SmartWax Smartdressing i Vinyl&Rubber Care od AG :)

Opony: (tutaj test zrobiłem, użyłem zamiast Meguiars'a Sonax'a) Sonax Xtreme Tire Gel.

Potem lekkie odświeżenie silnika APC i dolanie płynu do spryskiwaczy z Shell'a :D i dressing z AG :D

No i na końcu lakier , AutoGlym SRP :D

Teraz zostało mi dokończyć auto :D Założyć Wunderbaum'a i narobić sobie nerwów przy wymianie żarówek przednich na Philipsy Blue Vision Ultra H4 :lol:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.