Skocz do zawartości

Co dzisiaj zrobiłeś przy swoim aucie ?


Rekomendowane odpowiedzi

Jeśli mam być szczery na Audi zrobiłem dzis to samo. Wczoraj rękawica, wiaderka etc. Postawilem auto pod domem no z przebiegiem 3km pokropiło, no i dziś wyjazd na bezdotyk. Wycieranie i smarowanie. Jakoś nowych swirli nie uświadczyłem ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 19,5 tys.
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Top użytkownicy w tym temacie

Top użytkownicy w tym temacie

Opublikowane grafiki

GracjanS4 masz moze porownanie do Gtechniq G5, albo tez z 4Nanom Jestem ciekaw co i jak?

 

Niestety... Tylko do RainX ;) Jeśli chodzi o aplikację to nie ma porównania, Angelwax-a jest banalna, a co do efektów to więcej będę mógł powiedzieć jak wyjadę i trafię na deszcz ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

jak na spowiedzi ;)

dzień wcześniej piana + mycie szamponem Werkstat + wycieranie + Akrylic Jett i oczywiście swiateczna wizyta i samochod znowu brudny .Wiec na 2 dzień ponowna wizyta na bezdotyku .

Co do IPA to miałem trochę więcej czasu i młodego do pomocy - wiec chciałem sprawdzić czy selant polozony na lakier przetarty IPA będzie się lepiej zachowywać ( taka porade dostałem kiedyś na forum )

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

grochu70, oj tam zaraz jak na spowiedzi. normalna dyskusja ;)

a co do IPY- z tego co czytałem w podwieszonym temacie Evo, to IPA raczej nie usunie sealantu. ewentualnie go osłabi więc z testem będziesz musiał poczekać do procesu z cleanerem. bardziej bym obstawiał, że mycie dzień po nałożeniu mocniej Ci osłabi sealant.

w moim przypadku zaszkodziła rosa pod koniec spolerowywania(brak garażu) i w sumie nie mam zabezpieczenia na aucie na zime :(

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

snap, szczerze mówiąc myślałem o czymś w psikadle, nawet o jakimś QD, ale nie uśmiecha mi sie w zime zapitalać na bezdotyk z wiadrami, a po samym bezdotyku raczej nie będe jechał fibrą po lakierze :P

musze brata białe auto wziąć na przetestowanie myjni ręcznych :D tam rys nie będzie widać :lol:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

weglus, kup reloada i będziesz miał spokój na miesiąc

 

Dokładnie. Tańsza alternatywa to np DG 951 itp. Po umyciu auta nałóż takiego "mokrego" sealanta i spokojnie zimę przejeździsz z woskiem ;). Przy sealantach w spray-u nie trzeba się przeważnie bać o wilgoć czy "curing time" = "wipe on wipe off" i już :).

 

Pojedź na myjnię: daj swoje szpeje (rękawice, ręczniki, szampon) i krzywdy Ci takiej wielkiej nie zrobią, jak nie masz możliwości normalnego mycia.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja dzisiaj swój i "Tatowy":

-Prickbort

-Magi Blue - oba

-DG 901 u mnie a potem VP Concnetrated Car Shampoo u Taty

-BH Soft - oba

-AF Rejuvenate + DG 4X4 u mnie

-AB Euphoria u Taty - bardzo fajnie wyciągnęła ziarno

-szyby umyte IPA i na to RainX - oba

-Perl na opony i plastiki zewnętrzne - oba

-jeszcze odkurzanie i pobieżne środek u mnie.

Jak zacząłem o 10 to skończyłem o 23 :D:mrgreen:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.