Skocz do zawartości

Co dzisiaj zrobiłeś przy swoim aucie ?


Rekomendowane odpowiedzi

  • Odpowiedzi 19,5 tys.
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Top użytkownicy w tym temacie

Top użytkownicy w tym temacie

Opublikowane grafiki

Zainwestowałem w nowe oponki. Letnie Continentale Sport Contact 5 225/45/17 oraz nowe zimowe które mam nadzieję są takie jak je zachwalają Continentale VikingContact 5 205/55/16. Nigdy nie jeździłem na nordyckich wersjach gum. :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wczoraj:

 

1. Mycie - 2 wiadra, szampon Angelwax, rękawica CarPro

2. Suszenie - Fluffy Dryer

3. Wosk - FK 1000p

4. Opony - Endurance

5. Plastiki - AP 303

6. Szyby - RainX

 

Dzisiaj z rana na zakupy...

 

3inqf.jpg

 

Oprócz tego dorwałem się skóry - Gliptone GT12 / GT11, jutro zostało jeszcze dokładnie odkurzyć i zmienić płyn do spryskiwaczy na zimowy...

 

Jak przyjdzie zima zostanie tylko zmiana kół i kręcenie gwintem ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Panowie, wszystko wiem ale nie chciało mi się jeździć za mannem czy knechtem jak na tym oleju nie zrobię więcej jak 2tyś km ( na lato znowu wlewam Motul 300V 20w60 ) więc wszystko raczej da radę ;)

 

[ Dodano: 27 Listopad 2012, 14:50 ]

Co do filtra - też bym polecił jakiś MANN ;)

 

Swoją drogą ile oleju wchodzi Ci do silnika jeśli kupiłeś 7l ...

 

6,5 jest do maxa na bagnecie ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Panowie, wszystko wiem ale nie chciało mi się jeździć za mannem czy knechtem jak na tym oleju nie zrobię więcej jak 2tyś km

Tylko tu nie chodzi o to jak długo wytrzyma, ale o to, że filtry Filtrona już na starcie dają dużo większe opory przepływu niż taki np. Mann&Hummel ;)

Zapewne nic się nie stanie przez te 2tys., niektórzy więcej robią i nie wymieniają ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dobry ten płyn Motula? Jaki koszt?

 

Nie wiem czy dobry, jeszcze nie używałem... Facet w sklepie zachwalał ;)

 

Kosztował coś koło 15zł ;)

 

a gdzie go tak zachwalał ??

 

Bytom, LucArt, ul. Łagiewnicka 11B ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Skończyłem temat automatu świateł i wycieraczek. Do kompletu brakowało przełącznika świateł, bo nie zgadzały się położenia przełącznika wobec ikonek po podmianie elektroniki - były o jeden w lewo przesunięte.

 

Było brutalnie, czyli wycinanie cylindra mocującego prowadnice:

 

64.jpg

 

Po sklejeniu:

 

67.jpg

 

Złożeniu z różnych komponentów w dobrej kolejności:

 

69.jpg

 

I poprawieniu innych baboli wyszło tak:

 

75.jpg

 

Owszem, dorobiłem sobie ikonkę "A", żeby nie było wątpliwości co jest włączone. No bo nie było takich przełączników ;). Niestety nie ma za bardzo miejsca na diodę, więc świeci znacznie słabiej:

 

78.jpg

 

Ale ogólnie pasuje i wszystkie ikonki się zgadzają z położeniem pokrętła:

 

79.jpg

 

P.S. Tego A ładniej nie umiałem, bo plastik jest pomalowany w chropowatej fakturze i taśma nie chciała dolegać. A jedyny sposób to było wyklejenie literki po paseczku i zmycie farby acetonem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja to mam czasem wrazenie, ze nie warto robic przy takich autach. Jezeli ktos doprowadzil do takiego stanu, to nie ma sensu sie grzebać, bo za moment bedzie identycznie :D

 

Ja np. dzisiaj robilem Corse - zaprawki przed zima + mycie + wosk. Auto dobrej kolezanki. Z srodka wyrzucilem przy okazji worek smieci - w drzwiach kierowcy bylo 13 paczek po fajkach. Domyslacie sie jak wyglada reszta auta :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli to Audi miałoby wyczyszczone na "tip-top" to trzeba by posiedzieć przy nim jeszcze z tydzień. Nie zajmowałem się lakierem(tylko umyłem) bo brakło mi czasu. Na całym aucie pełno rys i zmatowień. Byłby ładny efekt po korekcie lakieru

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pojechalem dzisiaj do kolegi red'a przymierzyc zarowki LEDowe Philipsa do postojowek. W trakcie pracy postanowilismy sprawdzic jak sie sprawdza w tablicy rejestracyjnej - w efekcie zamiast postojowek wrocilem z LEDami w tablicy, bo raz wlozone w oprawke nie bardzo chcialy dac sie wyjac :lol:

 

Ale za to efekt naprawde fajny i nie generuje bledow w kompie:

 

30ic57q.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.