Skocz do zawartości

Co dzisiaj zrobiłeś przy swoim aucie ?


Rekomendowane odpowiedzi

Petexy widzę, że są pare złotych droższe, więc skoro są polecane to nie wiem czemu kupiłeś jakieś nołnejmy....

 

marzy mi się jeszcze oryginalna siatka przytrzymująca bagaże, ale cena zabija :/ muszę znowu polować na okazję :-]

 

właśnie kupiłem nową oryginalną za 50zł, w ASO 233,40 :D:D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 19,5 tys.
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Top użytkownicy w tym temacie

Top użytkownicy w tym temacie

Opublikowane grafiki

W weekend przygotowałem swoją omegę i megankę żony do zimy :)

Było:

- Bilberry

- Magifoam

- Surfex HD

- Pędzelki :D

- Big Apple i dwa wiaderka

- Tar&Glue Remover Megsa

- SRP na czarnym waflu Urbana

- AG CGP na szybki

- Endurance na opony

- Odświerzenie listw przy pomocy opalarki + UP Megsa

Niestety z powodu ograniczonego czasu musiałem zrezygnować z glinki :thumbdown:

 

Omega dostała 2x Colli476 w odstępach - przy okazji kilka testów z IPA

Meganka dla odmiany AG EGP. Ładnie się błyszczy ale lakier prosi się o futro i FG, zajechany baardzo. To EGP w postaci płynu zaciekawiło mnie. W tygodniu zobaczę jak odpycha wodę i jak to w dzień wygląda :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

BMW 325i MTechnik II - wszystko jest orginalne, łacznie z lakierem na każdym panelu. M Technik miał inne zderzki, panele na drzwiach, szerokie progi i ten właśnie spojler dwuczęściowy. W '88 roku styliści mieli inne pojęcie o aerodynamice :) Tutaj z "koleżanką"

 

img3304zj.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

:shock::-]

Cukierek

Swego czasu oglądałem podobną,tylko 320i i była w stanie agonii,ale za 2,5k do wzięcia,żeby mieć na restauracje,to pewnie bym się skusił,ale to i tak nie to co oryginał ;)

Szacunek ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

dzisiaj postanowilem odszczurzyc papamobila, bo juz nie moglem na to auto patrzec... ale zasluzylo wiec niech ma ;P niestety kiedys trzeba bedzie korekte zrobic, bo mimo ze srebrne to widac ze matowe...

 

wp001198.jpg

 

na poczatek mocna piana (apc), efekt byl taki ze ... nic nie ruszylo brudu... pozniej mycie szamponem presty, domylo sie, ale lakier byl szorstki jak papier scierny... i musialem podjac decyzje czy tne go twarda glinka i siedze do polnocy jadac go cleanerem czy olac... no i odpuscilem, ale odsmolilem go i juz bylo lepiej.... pozniej suszenie. Na plastiki na zewnatrz VP Dionisus, opony megs endurance, NW RainX, srodek odkurzanie, plastiki Sonus Cockpit Detailer. Jeszcze zrobilem mala próbe na masce PF2500 + Honey Comb żółty - wyszło zadowalajaco, wiec pewnie taka kombinacja pojdzie przy odswiezeniu, nie ma sensu go ciąć bo pewnie niedlugo i tak bedzie podobnie wygladal...

 

wp001201.jpg

wp001202.jpg

wp001203.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Może nie przy moim ale ogarnąłem i20 rodziców ;)

Mycie(z pędzelkami, a jak!)-benzyna ekstrakcyjna-glinka-mycie-troszkę UC bo poprzycierany miejscami-wiadro IPY-na maskę i błotniki z przodu RG4x4 a na reszte FK Hitemp.

 

Wiem. Brak cleanera. Ale się nie dorobiłem, a nie przemawia do mnie czyszczenie Tripplem.

Auto ma 2 lata, i przez te dwa lata nie widziało myjni. Oprócz bezdotyku. Plus taki, że mało rys. Minus - kilogramy smoły, widoczne na złotawym kolorze wzorowo i straszny syf z przodu auta, miliardy much :D:D wszystko usunięte ;)

4x4 tak miło się aplikuje i poleruje, że aż szkoda, że duża pucha tyle kosztuje, jednak za 380 pln wziąłbym już coś z S albo V na początku ;)

 

Ah, jeszcze co do szamponu, którego używałem - 4nano. Ze względu na biedną pianę produkt nie dla mnie, nie oceniam śliskości, bo lakier był tępy jak jednorożec joli rutowicz. Jednak domywanie na ładnym poziomie, zapach też :oops: I fakt - zostawia po sobie jakiś efekt "sealantu", bo naaawet widać było jakieś kropelki ;P

 

A - pics or didn't happen - no cóż. Miałem na ww. czynności 2.5 h. Więc wiecie, rozumiecie :P

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Może nie dziś, ale wczoraj lecz - pojechałem rano na godzinę 10 do Galerii Malta (Poznań) na parking poziom -1 i oddałem do mycia do tamtejszego Auto Aqua Park (30zł - trochę drogo). Potem korzystając z faktu, że na tym parkingu jest cieplutko (w krótkim rękawku bez problemu) użyłem combo DJ LP Lite (jedyny mój cleaner) i FK 1000p co by zabezpieczyć na zimę. Skończyłem koło 12:30 i zostawiłem autko na parkingu niech się "wygrzewa" i "wiąże" ;) Wróciłem koło 19:30 i jeszcze raz przed wyjazdem przetarłem Cobrą. Mam nadzieję, że do marca starczy FK 1000p

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.