Skocz do zawartości

Co dzisiaj zrobiłeś przy swoim aucie ?


Rekomendowane odpowiedzi

Wreszcie ogarnalem auto do konca, bo jak mialem czas to pogody nie bylo, jak byla pogoda to mnie nie bylo, a jak bylem i byla w miare pogoda to za zimno by klasc FK1000p.

Wiec dzis wzialem wolne i po kolei:

Megifoam, tenzi alux, prickbort, DG901, tenzi prix, dolne partie trzeba bylo jeszcze raz wyglinkowac, po tym tenzi prix na nie, jeszcze raz megifoam, suszenie fluffym, no i na koniec FK 1000p, niestety tylko na lakier. Szyby tenzi glass a nastepnie rain-x.

 

Aparat mialem ze soba, ale tak mialem malo czasu na ogarniecie auta, ze nie zrobilem ani jednego zdjecia :(

Moze jak spoleruje jutro wosk, to zrobie jakies foty.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 19,5 tys.
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Top użytkownicy w tym temacie

Top użytkownicy w tym temacie

Opublikowane grafiki

Stefan-16, jak na pierwszą aplikację to było całkiem fajnie. Tylko średnio mi się widzą te 3 minuty od aplikacji do starcia. Może w wyspiarskich warunkach jest ok, ale przy wilgotności 30% po 3 minutach nie dałem rady zetrzeć pozostałości (specjalnie wykonałem w piątek stosowne testy na ciemnym lakierze). Postanowiłem ścierać pozostałości/nadmiar po 30-45 sekundach od aplikacji - i jest bajka. :good:

 

Mam nadzieję, że nie wpłynie to na trwałość - więc test z czasami starcia i wytrzymałości już zacząłem. :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Uratowałem dziś coś.

Kupiłem, a właściwie dostałem drugi reflektor (do pary z nowiutkim który również spadł mi kiedyś z nieba), z tym że ten którym dziś się zajmowałem niestety nie leżakował latami na półce w zamknięciu.

 

 

Po lewej wyjęty z pudełka, rok prod. 1997, nigdy nie zakładany.

Po prawej podniesiony z ziemi na giełdzie w Poznaniu, rok prod. 1993, brudny, z uszkodzoną naklejką, ale również bez śladów użycia.

 

DSC_0435.jpg

 

Kilka godzin próbowałem wszystkich środków jakie mam. Stopniowo przez różne płyny do mycia felg i stężenia APC (Megs i Tesco) doszedłem do APC (Megs) bez rozcieńczania, później był płyn do mycia siników (zdaje mi się że to była resztka Valet Pro), stopniowo, aż do stężonego. Kilka środków do felg, do smoły itd., nawet Iron. Past nie próbowałem, bałem się że zmieni się półmatowe wykończenie tworzywa. Nie mam zdjęć z tych prób, bo byłem zbyt wkurzony brakiem efektów żeby w ogóle o tym pomyśleć. Po długim czasie, ponieważ poza miejscowymi dość mocnymi przebarwieniami, obudowa była cała wyraźnie co najmniej o ton ciemniejsza od wzoru, byłem już tak zrezygnowany, że zacząłem wymyślać rozwiązania typu rozklejanie lamp po to żeby je polakierować :/

I wtedy, całkiem przypadkiem, odkładając już środki na półkę, natknąłem się na zwykłą benzynę ekstrakcyjną... :o -> :kox:

 

Jeżeliby ktoś miał podobny problem, to polecam. Najlepiej najpierw sprawdzić jak zadziała - u mnie nie zostawiła najmniejszych śladów. Reflektorki są identyczne :)

No nie do końca - lewy Made in Poland, prawy - Italy :D

 

(gnębiony na 1. planie)

DSC_0048.jpg

 

Jeszcze przez chwilę po miałem paranoję, przyglądam się im ... nie!, chyba ten jest jednak odrobinę ciemniejszy :( oczywiście po chwili okazało się że patrzyłem na tego z pudełka :lol:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Splukales auto tylko piana,a pozniej wycierales do sucha? :shock:

Samochód był tylko ukurzony więc nie było sensu mycia go szamponem na dwa wiaderka

 

Sparco, pod prąd zaparkowałeś? :D

 

Tak zaparkowałem ale to zamknięty wiadukt ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

wczoraj "walka" z autem :)

-mycie Duraglossem(w czw.na bezdotyku dostał porządną dawke chemią,co by się wszystko zmyło),rękawice Nirgin

-suszenie K2

-Vanilla Hand Glaze

-Z Carbon

-szyby-Lusso

-plastiki Megs Trim

-Pearl na opony

-FK 1000 na felgi

Fotka telefonem,przed skończeniem kół,bo zaraz bedzie... :P

59442a9ed8c81_carbon2.JPG.c05684909213ba75b9ea10bf17a922f4.JPG

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

alarec, a co położyłeś pod Sealant? Pisząc, że jutro spolerujesz masz na myśli, że się spoci, czy tylko go nałożyłeś i zostawiłeś?

2 tyg temu glinkowalem cale auto, na to poszedl meguiars deep crystal polish.

 

Polerowanie: oczywiscie poleruje bo sie poci, juz wczoraj sie zaczal pocic przy 14*C

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przy aucie nic ale przygotowałem sobie wszystko do ogarnięcia auta na nadejście zimy... Garaż wysprzątany, fibry i aplikatory wyprane, kosmetyki też już czekają na użycie ;) Od jutra walczymy :-]

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie dziś a wczoraj od 9 do 16 tej i tydzień temu w sobotę od 11 do 18:

Komora silnika:

- odświeżenie widocznym elementów karoserii w komorze silnikowej przy pomocy roztworu 100ml APC SG Red Devil HD Nano + 100ml marketowej aktywnej piany + 800ml wody demineralizowanej,

- tydzień temu plastiki w komorze silnikowej wyjęte i wyszorowane powyższą mieszaniną, po wyschnięciu nasmarowane Bampem AutoLandu i częściowo w ramach testu SG Back2Black (wiem, że to specyfik do opon ale po tygodniu plastiki wyglądają znakomicie).

Prewash:

- Marolex + VP NSF

Mycie właściwe:

- mycie na 2 wiadra SG Orange Car Shampoo, osuszanie Flufferem i Jankiem pomarańczowym,

Dopieszczanie:

- tydzień temu druga warstwa FK1000 (miesiąc temu pierwsza poprzedzona 2xSRP), a wczoraj całość dopieszczona QD FK 425,

- przednie błotniki przetarte obficie IPĄ, spolerowane ręcznie po dwa razy Meg's UC na gąbce VP Ergo (likwidowanie "zemsty mechanika" jaką zostawili mi Panowie wymieniający przednią szybę, nawet jakoś wyszło)... po wszystkim jeszcze raz IPA i warstwa FK1000,

Szyby:

- umyte SG Perfect Glass Cleaner, przednia dodatkowo powyższym roztworem APC i obficie IPA, następnie RainX x2 (pozostałe szyby mają warstwę RaiX od miesiąca),

Koła:

- felgi umyte przy "dwóch wiadrach" i dodatkowo wypędzelkowane powyższym roztworem APC, opony tydzień temu potraktowane SG Back2Black (więcej felunku nie pieściłem bo oglądając prognozy pogody to za tydzień chyba już trza myśleć o zimówkach i przy tej okazji będą odsmalane i IronX'owane do snu zimowego),

Uszczelki:

- uszczelki drzwiowe miesiąc temu zdemontowane, umyte APC Lime 1:5 i nasmalcowane gliceryną... wczoraj przetarte i nasmarowane Autolandem do uszczelek,

- gumowe elementy przy szybach przetarte SG Back2Black.

 

Sprzątanie wnętrza przewidziane na przyszły tydzień.

 

Całość przedstawia się tak (zdjęcie z dziś, niestety z bliska już widoczne działanie kurzu z parkingu w połączeniu z poranną rosą):

img6948n.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przygotowałem auto do zimy :)

 

Mycie, suszenie, przygotowanie powierzchni...

 

11219335.jpgp

 

potem Prima Amigo na DA...

 

11219337.jpg

 

odkurzanie wnętrza, plastiki, szyby AG CGP na DA, końcówka wydechu Autosolem, nadkola PB Trim Restorer, opony DB Replenish i zabezpieczenie lakieru...

 

11219338.jpg

 

Kilka zdjęć w środku...

 

11219339.jpg

 

11219341.jpg

 

11219342.jpg

 

11219344.jpg

 

i na zwenątrz :)

 

11219346.jpg

 

11219350.jpg

 

11219351.jpg

 

11219352.jpg

 

11219353.jpg

 

11219355.jpg

 

..hOOnda :-]

 

11219356.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dałbym delikatny dystans, a poza tym lalka :good:

Dystanse czekają na następny sezon :-]

 

senz ładna sztuka, ale nic z JDM? :o

Heh nie, bardziej OEM.

 

łutututututu było? :-]

Pewnie tak, tylko kto i kiedy ? :P

 

Dobra miejscówka... :song::P8-)

Najlepsza w mieście :mrgreen:

 

 

Lakier wyszedł mega śliski, na zdjęciach i w słońcu tego nie widać, na żywo "ale ona się k. świeci" :mrgreen:

 

 

Dzięki za komenatrze !

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.