Skocz do zawartości

Co dzisiaj zrobiłeś przy swoim aucie ?


Rekomendowane odpowiedzi

  • Odpowiedzi 19,5 tys.
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Top użytkownicy w tym temacie

Top użytkownicy w tym temacie

Opublikowane grafiki

Ehhh, ostatnio pogoda coraz gorsza, pod domem stanął brudny samochód, a tu nie ma jak go zaatakować :( Na szczęście wyczułem idealny moment, kiedy przestało padać, zrobiło się trochę cieplej

i mogłem przystąpić do prac. Pacjent to bmw 740d, przebieg 38kkm jakiś miesiąc temu przeprowadzona korekta lakieru, od tego czasu kosmetyką zajmuję się tylko ja. Do rzeczy:

Prewash aktywaną pianą, następnie mycie dwoma wiaderkami szampon tenzi,glinkowanie było zbędne, przy pomocy prickborta zeszło to co było. Nadkola zabezpieczone

dressingiem do opon (wiem, to nie najlepsze rozwiązanie, ale nie miałem niczego pod ręką), położony wosk, wydechy pasta aluchrom->wosk megsa. Zająłem się też komorą silnikową, która wyglądała

nieciekawie, niestety fotek przed pracą brak :( No to jedziemy:

Co to za brudas ?!

36557872.jpg

 

Uploaded with ImageShack.us

 

Zaczynamy, samochód spyskany i czekam aż spłynie...

63234405.jpg

 

Uploaded with ImageShack.us

 

Silnik wypędzelkowany APC nielsena 1:8, osuszony i zabezpieczony TENZI SILKOK:

 

69752592.jpg

 

Uploaded with ImageShack.us

 

Wnętrze wymyte, odkurzone, skóra nie ruszana, bo nie było potrzeby (ostatnio zabezpieczana 5 dni temu). Na plastiki poszedł natural shine megsa, drewno zwykły wosk:

59809157.jpg

 

Uploaded with ImageShack.us

 

Samochód już umyty, jako tako kropelkuje, ale jakaś ta czerń przygaszona:

26830024.jpg

 

Uploaded with ImageShack.us

Na osuszenie poszedł fluffy i 2 inne ręczniki, nasepnie nałożyłem wosk, co biorąc pod uwagę rozmiary auta trochę trwało. Efekt poniżej :

41079393.jpg

 

Uploaded with ImageShack.us

No i małe odbicie, zdjęcie nie oddaje efektu ;) :

 

97428488.jpg

 

Uploaded with ImageShack.us

To by było na tyle, pozdrawiam ! :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

7mka, ulubiona limuzyna 8-)

 

Trzeba było doprowadzić vajto do ładu... Rok użytkowania firmowego, 2h odkurzania, 2h mycia podłogi, 2h suszenia i mycia dywaników ( gumowych ). Potem już tylko mycie, oponki zrobione i można jechać na Okęcie :-]

 

Tylko jedno z góry na sam koniec pyknąłem, na więcej nie było siły i chęci :mrgreen:

 

IMG_1305.jpg

hosting images

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

wczoraj wzialem sie za odswiezenie korekty na moim cabrio ;) calosc przejechalem menzerna 2500 na zoltym 3m'ie :) dodatkowo zrobilem próbe ogniowa z papierkiem ;) Klapa byla w masakrycznym stanie, wczesniej byla jechana zielonym korkiem na futrze a i tak masa glebokich rys zostala, do tego jeszcze ostatnio antena od cb jezdzila na klapie, wiec nie musze mowic jaka masakra na lakierze zosala.

 

papier 2500+3000:

p1240045.jpg

 

zielony korek na futrze, menzerna 500 na futrze, menzerna 2500 na zoltym 3m'ie, dodo lime prime

 

p1240050.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.