Skocz do zawartości

Co dzisiaj zrobiłeś przy swoim aucie ?


Rekomendowane odpowiedzi

ogarnęliśmy auto kolegi :) w rodzinie od 12 lat czyli od nowości w jednych rękach:) oczko w głowie ojca, a teraz syna, który na szczęście nie ma zamiaru prędko go sprzedawać. W życiu bym nie pomyślał, że srebrny lakier może dać tyle frajdy :D samo oczyszczenie i glinkowanie dużo dało :) Kolega zachwycony z efektu :-]

czas pracy to 12h w dwie osoby. to nie był jakis gruby prodżekt a raczej miło spędzona sobota z kumplem w garage :lol: sponsorem dnia był zimny Le... zimne piwko :-]

 

img1167va.jpg

 

img1180mm.jpg

 

img1216aa.jpg

 

teraz coś dla hejterów uważających, że 50/50 na srebrnym wychodzą nijakie :-]

 

img1217w.jpg

 

img1251bt.jpg

 

img1259is.jpg

 

img1265b.jpg

 

img1287kq.jpg

 

img1300bd.jpg

 

img1301o.jpg

 

img1305x.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 19,5 tys.
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Top użytkownicy w tym temacie

Top użytkownicy w tym temacie

Opublikowane grafiki

Kilka ładnych lat temu całe wakacje przelatałem z kolegą taka Fabia SDI(kombiakiem) jako służbówką i bardzo miło wspominam ten samochód jak i silnik :) Bardzo dzielnie znosił ciężką nogę i dziurawe drogi południowo-wschodniego Mazowsza :kox:

Potem po przesiadce w 1.4 TDI było niby ciut szybciej ale tak głośno ,że głowa pękała.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

kolega mówił, że pali mu 4l/100 przy narmalnej jezdzie, więc jak dla mnie jest naprawde oszczędny :good: do tego 12 lat eksploatacji i dosłownie ZERO problemów. nie wiem jaki auto ma teraz przebieg, ale używane było normalnie (codzienna jazda do pracy itp) a nie stało na dywaniku w garażu

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ale mnie dowartościowaliście :lol: cały dzień pracy psu w d.pę bo nawet nikt nie zauważył, że przy aucie zostało coś zrobione.... tylko dywagacje na temat silnika :wallbash:

 

nikt nie widzi jakichś refleksów/ smug/ niedotartego wosku/ hologramów/

 

tyle lektury forum, treningów z maszyną, nieprzespane noce w garażu ......

wszystko je...ał pies.........

a gdzie "guud dżob :good: " albo "najs reflekszyns"

 

 

 

:D

 

eeej zobaczcie na to ;P

 

img1167va.jpg

 

img1301o.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@uri90 stunning work and results mate :good::D

 

p.s 1.9 SDI? Polatałem kiedyś firmowym pare tys km...Bak do pełna, dusiło się cycek odpowietrznika, dolewało jeszcze 8-9 litrów "w rurę" i 1200km na baku bez problemu...

Ale fakt, wersja 1.9 TDI to przy tym dragster Top Fuel :D:mrgreen:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

spons, nie zgodzę się. jakie silnik porównujesz? ;)

 

Swojego czasu mialem okazje jezdzic ibiza 1.9 SDI na przemian z ibiza 1.9 TDI 110ps na pompie rotacyjnej. Przy oszczednej jezdzie tdi palilo 3.8L, SDI 4.2, przy "dynamicznej" choc nie wiem czy dla sdi to dobre slowo, ten wynalazek bez turbo chlal 7-8l gdzie tdi 6-7 a jazda byla duzo przyjemniejsza. W trybie normalnym spalanie bylo na podobnym poziomie, z tym ze sdi bylo mocno bardziej uciazliwe. Awaryjnosc... poza osprzetem typu zaworek od turbo czy czujnik wody w tdi nie dzialo sie nic. SDI calkiem bezawaryjne ale ja jednak wolalem doplacic to 100zl raz na pare miesiecy i jezdzic bezpiecznie ;)

 

I zeby nie bylo, fabia ladnie odzyla ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

spons może 1.9 takie jest, nie wypowiem się bo nie mieliśmy. W caddy 2.0sdi pali 6litrów, przy duszeniu w mieście 6,5l, gdzie ten sam motor z turbo spala 7-8litrów.

 

w ogóle jak normalne auto może spalić poniżej 4litrów? :mrgreen: 4,5l to jeszcze zrozumiem, bo było to do zrobienia w golfie 3 1,9d.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

coobah, Wskazania komputerów, ale po przeliczeniu kalkulatorem wszystko się zgadzało.

Ale wiecie, to jest jazda 80km/h po ekspresówce, minimalny nacisk na gaz, hamowanie silnikiem, unikanie zatrzymań, itp. Generalnie, wiele wyrzeczeń :P Kolejny raz już bym chyba tego nie chciał powtarzać :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.