Skocz do zawartości

Co dzisiaj zrobiłeś przy swoim aucie ?


Rekomendowane odpowiedzi

  • Odpowiedzi 19,5 tys.
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Top użytkownicy w tym temacie

Top użytkownicy w tym temacie

Opublikowane grafiki

Dziś było odszczurzanie felasek. Zapuszczone od nowego (mają 9latek razem z autem, u mnie 2lata)

Myte było tylko od zewnętrznej strony więc jakoś jeszcze wyglądało, ale...

od środka...

 

dscn1167z.jpgdscn1162f.jpgdscn1163u.jpg

 

Na początek Marolex i pianowanie rozcieńczonym płynem do naczyń, szczoteczka ze średnim włosiem i szuru-buru / płukanko / i jeszcze raz.

Drugi etap to odsmolenie przy pomocy nafty i takiej samej szczoteczki.

Naprawdę nafta dobrze się spisuje tylko przy "strupach" jakie miałem trzeba było czasu żeby trochę wsiąkło i potem jeszcze raz i jeszcze.. w sumie tak wszystkie fele przeleciałem z 6 razy

 

dscn1168j.jpgdscn1173o.jpg

dscn1177e.jpg

 

Potem zmycie nafty pianą z płynu do naczyń x2 i ...

..wejście żelaznego rycerza - IronX

efekty.. widać :shock:

.....wujas u którego na podwórku robiłem zawołał sąsiada żeby zobaczył jak CZYSTE felgi potrafią KRWAWIĆ :D

 

dscn1184o.jpgdscn1185d.jpg

 

IronX poszedł mi cały (50ml) i jeszcze by się przydało bo jak się przyjrzeć idealnie nie jest ale cóż... tyle lat...

Potem dokładne zmycie odszczurzaczy, IPA1:1, wosk (jakiś tam miałem Formula1), na oponki coś tam starego z Plaka do opon i ... w końcu zamiana zimówek na letnie ;)

 

dscn1187q.jpgdscn1188s.jpg

 

Nie wyszło idealnie ale.. wiem że jak będę je zdejmował i przygotowywał do zimowania to będę miał 80% roboty mniej :mrgreen:

czas 5godz.... pora spać.. czuję każdą kostkę w kręgosłupie :/

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Korzystając z chwila wolnego i tego że akurat aut w garażu nie ma, postanowiłem trochę uprzątnąć i pozamiatać :) Wymierzyłem też ile potrzebuje płytek więc pewnie w niedalekiej przyszłości zmieni się trochę wystrój garażu :)

 

DSC_0317_Kopiowanie.jpg

 

DSC_0318_Kopiowanie.jpg

 

DSC_0319_Kopiowanie.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Administrator

Na mieście chodzą słuchy że LC9Z jest ciężki w robocie i generalnie się nie da :-]:D Dzisiaj nie wytrzymałem i powygłupiałem się trochę z S3 Gold ,Menzerną 106 i Gtechniqiem C 1.5 :

 

 

isdsc03964.jpg

isdsc03958.jpg

isdsc03944.jpg

isdsc03954.jpg

isdsc03955.jpg

isdsc03956.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Na mieście chodzą słuchy że LC9Z jest ciężki w robocie i generalnie się nie da :-]:D Dzisiaj nie wytrzymałem i powygłupiałem się trochę z S3 Gold ,Menzerną 106 i Gtechniqiem C 1.5 :

 

Orzesz k...wa mać :shock::shock::shock::shock:8-)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Co prawda nie "przy aucie",ale "dla autka" ale też jest banan na twarzy,że wreszcie coś ruszyło... :mrgreen:

 

th_2012-05-05163219.jpg

 

I drzewka żeby smutno nie było na podjeździe (na razie 10,ale w tym tygodniu dojdzie jeszcze 14,aż do samej bramy) 8-)

 

th_2012-05-05163242.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Administrator

No bardzo biednie, chociaż tylko na tym kawałku pod wlotami i światłami, reszta jest ok. Teraz na dniach będe miał malowany zderzak razem z resztą, może tym razem będzie lepiej.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Lakier nie był w złym, stanie natomiast dach tragedia. Na dach poszedł 303 Aerospace Protectant, a na lakier SSR3, SSR1, VP Achilles i Natty's RED.

Zostały jeszcze do zrobienia koła i plastiki na dole

 

PRZED

1-2.jpg

2-1.jpg

PO

4.jpg

3.jpg

 

Jeszcze znalazłem zdjęcia z przed 2 tygodni z przemiany woła roboczego :)

Auto odzyskało blask, jeszcze mają wlecieć alumy z ostatniego zdjęcia. Auto wyglądało przed dużo gorzej i po dużo lepiej jak na zdjęciach.

 

1_zmienazw.jpg

2_zmienazw.jpg

3_zmienazw.jpg

4_zmienazw.jpg

5_zmienazw.jpg

6_zmienazw.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.