Skocz do zawartości

Co dzisiaj zrobiłeś przy swoim aucie ?


Rekomendowane odpowiedzi

  • Odpowiedzi 19,5 tys.
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Top użytkownicy w tym temacie

Top użytkownicy w tym temacie

Opublikowane grafiki

DawPi tak jak pisałem, pierwszy raz używam RainXa i pół szyby pokrłem po to, żeby zobaczyć jak to działa, mieć porównanie do czystej szyby.

Bo na tylnej szybie to podejrzewam, że szału nie zrobi (w porównaniu do przedniej szyby).

A i tak mam w zamiarze dzisiaj szurnąć na bezdotyk, to pewnie po myciu nałożę na całą tylną szybę od nowa (i będę miał pół z jedną warstwą i pół w dwiema).

To tak dla rozrywki ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pavlik, muzyczka z filmiku bardzo pasuje do tego hipka sąsiada w Twoim awatarze. ;)

wybieram losowo to co podpowiada YT. Nie bawię się w obróbkę filmów w WMM, celem uzyskania jak najlepszej jakości video, niestety WMM podczas konwersji ją pogarsza, niby niewiele ale jednak.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No więc w weekend trochę powalczyłem i pomyłem co nie co :song:

 

1. Mycie wnęk drzwi i bagażnika:

 

DSC_0196_Kopiowanie.jpg DSC_0197_Kopiowanie.jpg DSC_0198_Kopiowanie.jpg DSC_0199_Kopiowanie.jpg DSC_0200_Kopiowanie.jpg DSC_0201_Kopiowanie.jpg DSC_0202_Kopiowanie.jpg

 

2. Prewash - ValetPro PH Neutral Snow Foam:

 

DSC_0205_Kopiowanie.jpg DSC_0206_Kopiowanie.jpg DSC_0207_Kopiowanie.jpg DSC_0208_Kopiowanie.jpg DSC_0209_Kopiowanie.jpg DSC_0210_Kopiowanie.jpg

 

3. Mycie właściwe - 2 wiadra, Szampon Big Apple, felgi oberwały połączeniem ValetPro Blue Gel 1:4 i ValetPro Bilberry 1:3:

 

DSC_0203_Kopiowanie.jpg DSC_0204_Kopiowanie.jpg DSC_0214_Kopiowanie.jpg DSC_0215_Kopiowanie.jpg

 

4. Usuwamy smołę i zabrudzenia metaliczne - Nielsen Tar ang Glue Remover oraz IronX:

 

DSC_0217_Kopiowanie.jpg DSC_0218_Kopiowanie.jpg DSC_0219_Kopiowanie.jpg

 

5. No to czas na glinkę:

 

DSC_0222_Kopiowanie.jpg DSC_0223_Kopiowanie.jpg DSC_0224_Kopiowanie.jpg

 

6. Mycie po glince - 2 wiadra, szampon Big Apple

 

DSC_0227_Kopiowanie.jpg DSC_0228_Kopiowanie.jpg DSC_0229_Kopiowanie.jpg DSC_0230_Kopiowanie.jpg

 

7. Wjeżdżamy do garażu i suszymy - Monster Shine Fluffy Dryer

 

DSC_0231_Kopiowanie.jpg DSC_0232_Kopiowanie.jpg DSC_0233_Kopiowanie.jpg DSC_0235_Kopiowanie.jpg

 

Niestety nie mam zdjęć z użycia cleanera - Dodo Juice Lime Prime i woskowania Collinite 476s.

 

Oto efekt końcowy:

 

DSC_0192_Kopiowanie.jpg DSC_0194_Kopiowanie.jpg DSC_0195_Kopiowanie.jpg DSC_0198_Kopiowanie.jpg DSC_0199_Kopiowanie.jpg DSC_0200_Kopiowanie.jpg DSC_0203_Kopiowanie.jpg DSC_0206_Kopiowanie.jpg DSC_0207_Kopiowanie.jpg

 

DSC_0203_Kopiowanie_fhdr.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

GracjanS4, świetne autko, dawno nie widziałem tak dobrze złożonego, zadbanego i "prostego" a4 a co dopiero s4.

Naprawdę rewelacja.

 

P.S.

Pomijając fakt ze lakier na drzwiach pasazera pod świtło budzi kontrowersje :mrgreen:

 

Wiedziałem że zauważą :lol:

 

Może już niedługo :o

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

a ja dzisiaj na jetwashu opędzlowałem swoją rakietę. Drugi raz w życiu byłem na tzw. bezdotyku, a lata swoje mam ;)

Najpierw pianownica z magifoam, bardzo mi się to podoba, potem płukanie, felgi W5 i szczotka a na koniec proszek i jeszcze raz płukanko. Niestety, jeszcze nie mam wprawy i za słabo opłukałem, zostały zacieki po proszku, ale i tak jest o niebo lepiej niż jak było...

No a potem RainXna szyby. Dokończyłem, bo wczoraj zacząłem...

Aha, na tylnej miałem pół RainXa i robi to ogromne wrażenie jak leciałem po niej proszkiem. Po stronie z RainXem spływa "jak op kaczce" :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

GracjanS4, Powtarzam się ale te auto to kocur :D:D:-]:-]

 

Dzisiejszy dzień był owocny w pracę przy aucie :-]

Mycie bezdotykowe pianą aktywną DB TFR Economy - świetny zapach i moim zdaniem bardzo dobra skuteczność.

Mycie DB Szampon, ładnie się pieni.

Usunięcie osadów ulicznych DB tar&glue remove, bardzo łatwo wszystko schodziło.

Wysuszenie auta

Przetarcie całego IPA

I teraz jako że nie byłem jakoś przekonany do testów jednak tym razem udało mi się zrealizować:)

Na pół auta poszedł wosk smartwax Concours a na pół coś z stajni PGS od DB.

Środek wyczyszczony APC Hard Surface DB, zaskoczony jestem: zapachem, kolorem i skutecznością tego środka.

Na opony wskoczył Replenish DB.

 

Całkiem ciekawe produkty, trzeba zbierać $$$ aby zagościły na półce :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzisiaj od rana usuwanie smoły SNB Tar Extra (dzisiaj nie poradził sobie na masce, nie wiem o co chodzi, ale smoły nawet nie ruszał :? ), mycie, płukanie, glinkowanie Bilt Hamber Medium, zakamarki i itp. APC Nielsen i znowu mycie, płukanie, osuszanie ręcznikiem K2, później pogłaskałem lakier UC, na to SRP, a jako wykończenie #2685. Na opony Endurance, na plastiki Bumper Care, a szyby Tenzi.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.