Skocz do zawartości

Co dzisiaj zrobiłeś przy swoim aucie ?


Rekomendowane odpowiedzi

  • Odpowiedzi 19,5 tys.
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Top użytkownicy w tym temacie

Top użytkownicy w tym temacie

Opublikowane grafiki

wnętrze ogarnięte G-101, odkurzone, nałożony PB NL, szybyprzetarte, silnik jako tako - szału nima, potem bezdotyk, Nielsen na opony, 303 na plastiki zewnętrzne.

 

Wieczorem zdrowaśkę klepnę w intencji kupującego :) ma być jutro. Mam nadzieję że mocno niedowidzący :lol:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wiosna za oknami,więc i wiosna na aucie,a w ramach tego:

mycie felg letniaków,zmycie z nich poprzylepianych kawałków asfaltu(nie było dużo),następnie cleaner i woskowanie i na opony z obu stron dressingi: snb10076.jpg

Po zrzuceniu zimówek delikatnie przemyłem nadkola i nałożyłem na plastikowe elementy SASa:

snb10101.jpg

snb10107.jpg

snb10081.jpg

No i pozakładałem kółka:

snb10117.jpg

snb10128.jpg

snb10126.jpg

A tu chwile przed zmianą obuwia:

snb10069.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

damianTDCi, jeżeli ma to "owocowac" praktycznie bezsiłowym ściąganiem kół po całej zimie to wole se przesmarowac i miec nie pozapiekane,niż później butowac koła i napierac młotem. A z resztą kto nie smaruje ten nie jedzie. ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

kojak, i dobrze. Mi w jednym "warsztacie" podmieniali stalówki bo miałem krzywe. Regenerowali je sami, polakierowali i nawet nie wyczyścili z lakieru środka felgi (otworu centrującego). Jak miesiąc później byłem u "swojego" wulkanizatora na zmianie kół to we dwóch się kilka dobrych minut męczyli z jednym kołem. Młot 10 kg, przekładka drewniana i huzia. Nie chce myśleć, co by się działo gdybym złapał kapcia. Z buta nie było szans ściągnąć koła. Co najwyżej zrzucić auto z lewarka ;)

 

Są na forum inne auta niż czarne golfy IV :o

Są, np. nudne kombifoki ze zmasakrowanym lakierem i na stalówkach. Szału nie robią, papy z dachu nie zrywają, "zamieszać" nie ma czym :lol::D:song:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie chce myśleć, co by się działo gdybym złapał kapcia. Z buta nie było szans ściągnąć koła

Dokładnie to samo sobie pomyślałem jak sie wczoraj mordowałem z przekładką w astrze 3 .... A dziś w golfie,w którym przy zakładaniu zimówek oczyściłem piasty,nasmarowałem miedzianym i koła zeszły,że tak powiem jak miód. ;):song:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Smary mają za zadanie obniżać tarcie, a kontakt felga z płąszczyzną piasty wymaga najwyższego tarcia! Oczywiście to co teraz powiem to skrajny przypadek, ale szpilki nie są projektowane pod ścinanie, tylko pod rozciąganie. W momencie kiedy współczynnik tarcia obu płaszczyzn (felga-piasta) maleje, to działające siły ścinające na szpilki rosną krotnie. Może to doprowadzić do zerwania szpilek np. podczas awaryjnego hamowania. Dlatego niepolecam smarowania piast jakimikolwiek smarami. Oczyścić obie płaszczyżny z brudu i założyć kola. Smarem ew. pokryć delikatnie pierścień centrujący.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Miałem mały wypadek, podczas wymiany koła, to uciekło i :zly:

210220123234.jpg

 

tak więc pójdą do renowacji...pewnie w następną zimę, aczkolwiek zastanawiam się nad zamianą na 17''. Te fronty - nie jest to gołe aluminium, jak i zresztą środek felg potraktuję zapewne dremelem z nałożonym krążkiem filcowym i pastą polerską. Lepszej metody nie widzę.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Heh,to powiem Ci,że miałem podobnie jak zmieniałem na zimówki. Już chciałem wkładac koło do bagażnika i w tym momencie podjechało Mitsu Evo,no i ja się zagapiłem na maszyne,a koło akurat stroną zewnętrzną jep i akurat idealnie ramieniem na kamień... :zly::zly: I obawiam się,że nic z tym za bardzo nie zdziałasz... Jedynie może się trochę coś zamaskuje.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.