Skocz do zawartości

Co dzisiaj zrobiłeś przy swoim aucie ?


Rekomendowane odpowiedzi

  • Odpowiedzi 19,5 tys.
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Top użytkownicy w tym temacie

Top użytkownicy w tym temacie

Opublikowane grafiki

dzinkins, A mi nie chodzi o to żeby pokazać pól auta zrobionego a pół nie tylko żeby zobaczyć jak będzie się ,,brudzić`` ipt. czy będzie duża różnica w utrzymaniu czystego auta ;)

Zajmujesz się tym zawodowo i masz takie wątpliwości? :?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A ja sie bawie z nowym nabytkiem ( Laguna) czyli doprowadzam ja do stanu "jak najlepszego" narazie technicznie a za kilka dni juz detailngowo. Na chwile obecna zrobione/wymienione: koncówki drązków, sworznie ( to akurat znajomy mechanik robił gdyż ja nie mam kanału a bez kanału wiem że bym się męczył), wieszaki wydechu, naprawa podswietlenia klimatronica, zabawa z zamkami i szybami ( Renault :ad: ) oraz przed chwilka co właśnie wymieniłem wycieraczki szyb gdyż tamte...ach szkoda gadać jak można było na takich jeździć. Jutro w planach wymiana wszystkich nie sprawnych diód w przyciskach i myjka bezdotykowa :D A i jeszcze kupienie dwóch opon, gdyż wczoraj wracając z łodzi zgarnąłem jakiś kawałek grubej blachy i opona do wyrzucenia... :wallbash::wallbash:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Prespray z szamponu Nigrin na 20 minut z butelki ze spryskiwaczem przed wyjazdem na bezdotyk

Płukanie na bezdotyku.

Samosuszenie przy 50-70km/h - (dwie warstwy Coli476 trzymają sie dobrze).

Jak na temperaturę bliską 0stC wystarczy :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Może i nie ja robiłem ale wymiana w megance uszczelki pod głowicą i rozrząd + termostat, olej,pompa wodna, płyn do chłodnicy, świece + przewody filtry itp i w końcu mogłem umyć silnik nie martwiąc się że zaraz będzie w oleju :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Umyty karcherem, szampon z woskiem, dressing na opony, wymyte wycieraczki gumowe w środku, odżywione plastikowe progi (wewnętrzne), wosk w spray'u na maskę, wymiana klamek (na klamki bez zamka), przymiarka nowego grilla (rare), zatankowałem, posmarowałem uszczelki :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W sobotę pracowałem nad Ducato. Zdjęcia w tym temacie: http://forum.kosmetykaaut.pl/viewtopic. ... t=1800#top

Dzisiaj dokończyłem dzieło, czyli mycie podłogi (ciężka przeprawa...), drzwi i dressing w środku. Z góry zaznaczam, że celem nie było zrobienie na tip-top (bo wtedy wyjęte byłyby fotele). Miałem tylko "z grubsza odkurzyć", ale jak tu jeździć w takim syfie :o

 

Całość robiona APC Meg'sa i AutoGlyma, AG V&R oraz AG ITD. Muszę się zaopatrzyć w twardy pędzelek, bo obecny, jak widać, nie wybiera całego brudu z zakamarków :x

 

p1230019.jpg

 

p1230020d.jpg

 

p1230021.jpg

 

p1230022g.jpg

 

p1230023v.jpg

 

p1230024v.jpg

 

p1230026a.jpg

 

p1230027w.jpg

 

p1230028.jpg

 

p1230029x.jpg

 

p1230030.jpg

 

p1230031.jpg

 

p1230032.jpg

 

p1230035u.jpg

 

Dla kierownicy już nie ma ratunku:

 

p1230034w.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Uznałem, że nie wypada jechać jutro do MrCleanera brudnym autem, więc proszek, 2 wiadra, osuszanie. Wosku nie było nic a nic, więc na to IPA i Colli 476 przy temperaturze koło zera ;). Ciekawe ile to wytrzyma, nałożyłem całe auto a potem spolerowałem. Cała akcja 2 godzinki.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.