Skocz do zawartości

Co dzisiaj zrobiłeś przy swoim aucie ?


Rekomendowane odpowiedzi

  • Odpowiedzi 19,5 tys.
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Top użytkownicy w tym temacie

Top użytkownicy w tym temacie

Opublikowane grafiki

  • Dystrybutor
Naklejka Shoei :good:

Śmigasz na czymś?

 

widzę, że nie tylko ja jestem "zboczona" na tym punkcie :D

 

też chciałam zapytać o naklejkę :)

 

moje auto wczoraj umyte na bezdotyku, wysuszone na s8, szyby umyte od wewnątrz. Jest zdecydowanie lepiej :)

 

Wiolka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Piciosz, gdybym był zainteresowany zakupem takiego Polo ,to mimo ze zrobiony i wygląda naprawdę ładnie ,to przez te koła z tymi ohydnymi kołpaczkami to bym nawet do niego nie podszedł...

Nie odbierz tego jako złośliwość. Po prostu wygląda to fatalnie i myślę ze nie tylko mi się nie podoba. Chyba ze ja się nie znam...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

JM63 Latałem CBR, a jako że poszedłem na studia to jestem bez sprzęta. Ale w towarzystwie cały czas siedzę więc serce jest w temacie.

 

Marco Mi też to się nie podoba, ale nie miałem kiedy przemalować. Ojciec pod moją nieobecność zakładał zimówki i taki dekle sobie wymyślił, od letniego set up'u sa bezowe więc jeszcze większy mezalians by był. Ale pozytywnych opinii słyszałem dużo :dontknow:

 

Polo miało już parę różnych kompletów, 'najdostojniej' wyglądał na standardowym srebrnym, który idealnie pasował pod fabryczny kolor dekielków, ale były też:

 

dsc5014e.jpg

 

dsc5016n.jpg

 

dsc4306b.jpg

 

dsc4108.jpg

 

Pierwsze dwa zdjęcia Colli 476 + Dodo PHP (na oponach Temachem z silikonem)

Dwa ostatnie Tutrle Wax Ice.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Thomas207 Ludzie kupują oczami, więc jeśli byłby większy kontrast międzi kołami a autem to byłoby ono bardziej dostrzegalne. Zwróć uwagę, że w obecnych czasach kiedy liczba aut jest potężna głównym czynnikiem który wyróżnia samochody są koła. I to One stanowią największy procent odbioru. No ale co kto lubi.

 

Proponuję, pooglądać zdjęcia ze zlotów VAG gdzie do ledwo jeżdżącego rzęcha wstawia się dobre koło i wszystkim opada szczena. Mimo, że na auto nikt by nie spojrzał w innym przypadku.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dotychczas zbierałem potrzebne specyfiki i narzędzia ale nadszedł ten PIERWSZY RAZ (myłem i woskowałem auto (chyba) jak należy - wersja ekonomiczna)

 

-Przed wyjazdem na bezdotyk (ok15 min) auto opryskałem roztworem szamponu Nigrin, fajna pogoda była bo +5st i lekka mżawka także nie wyschło na aucie i dobrze pogryzło brud.

Parking zakrytyty w Tesco z samoobsługową myjką bezdotykową

- mikroproszek

- płukanie

- odjazd nieopodal myjki, wyciągam z bagażnika 2 wiadra (10L+szampon Nigrin-2 nakrętki i 15LCASTO+GritGuard samorobny z koszyczka na cebulki i kilku kawałków plexi, rękawica Nigrin) Wodę przywiozłem w 4x5L baniakach (zagrzaną :-] )

- mycie na 2wiadra (wszystko super tylko GG mi pływa zamiast siedzieć na dnie :o )

- płukanie na bezdotyku

- glinka BitHamber + kilka psiknięć wodą z kilkoma kroplami szamponu jako lubrykant

- IPA (1:2 z wodą)

- krótkie płukanie

- wycieranie Fluffym (sam bym się nim powycierał :mrgreen: )

- Coli 476+ aplikator gąbkowy "słoneczko" warstwa pierwsza / polerka / druga warstwa / polerka

 

W trakcie woskowania zastanawiałem się czy by nie nakładać wosku rękoma. Myślę że łatwiej byłoby wyczuć nałożenie cieniutkiej warstwy niż aplikatorem. Nie wiem czy Coli jest bezpieczna dla dłoni. No i musiałbym jakoś zdjąć obrączkę ale QD+ już mi kiedyś w tym pomógł :mrgreen:

 

Efekt... auto szczęśliwe, ja też.

I te oczy dżonki :shock: gdy wchodziłem do domu z wiadrem MF do wyprania :lol::mrgreen:

 

Czas 2:30

 

Nasunęły mi się dwa pytanka:

 

Jak rozcieńczać Nigrina do mycia na 2 wiadra by nie zdejmował Coli? (na opakowaniu jest tylko przepis na myjkę ciśnieniową - 1:1/1:2 :o )

Jedna/dwie nakrętki na 10L wiadro będzie dobrze?

 

Fluffy ma krótsze i dłuższe włoski - która strona lepiej wchłania wodę?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

marcingg, wosk nakładałeś w garażu? Jeżeli ten standardowy Nigrin to nie cała nakrętka na 10l. Coli aplikatorem się nakłada, drugą metodę zostaw dla wosków naturalnych, które się nakłada z przyjemnością :P

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W trakcie woskowania zastanawiałem się czy by nie nakładać wosku rękoma. Myślę że łatwiej byłoby wyczuć nałożenie cieniutkiej warstwy niż aplikatorem.

Dobrze, że tego nie zrobiłeś bo najdelikatniej rzecz ujmując producent 47s w karcie charakterystyki nie poleca nakładać go dłońmi...

 

Edit:znalazłem info od producenta

Skin:

Avoid-strong irritantcan cause dermatitis

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Proponuję, pooglądać zdjęcia ze zlotów VAG gdzie do ledwo jeżdżącego rzęcha wstawia się dobre koło i wszystkim opada szczena. Mimo, że na auto nikt by nie spojrzał w innym przypadku.

O widze, że nie tylko ja to widzę.

Pare lat temu bardzo grzałem się na zloty VAGów - gleby, kołka nowe pomysły co zrobić autem. Wszystko na fotach cacy. Przejechałem się na pare zlotów VAGa. I nie wyobrażałem sobie jakimi ludzie szrotami jeżdzą :cry:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.