Skocz do zawartości

Co dzisiaj zrobiłeś przy swoim aucie ?


Rekomendowane odpowiedzi

Umyłem samochód z zewnątrz i wytarłem do sucha Fluffy,następnie Meguiars Quik Detailer,wnętrze odkurzone,plastiki Poorboy's World Natural Look,szyby Meguiars Nxt Glass Cleaner,komora silnika Autogym Bumper Care,opony Turtle Wax :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 19,5 tys.
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Top użytkownicy w tym temacie

Top użytkownicy w tym temacie

Opublikowane grafiki

Pavlik, Gloria in action - zadowolony? Bo ja po kilku próbach bardzo, póki co testuję różne stężenia co by piany nie bić na próżno ;) muszę jeszcze tylko przed zimą znaleźć jakiegoś pracownika myjni, który nie będzie cięty na takie zabawy :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Stanley08, mega-zadowolony. Miałem tylko problem z odkręceniem końcówki aby wyciągnąć filce, ale jakoś poszło kombinerkami. Dzisiejsze stężenie 25ml Magi na 1l wody i wyjąłem dwa filce z glorii.

 

W naszej okolicy jest tyle myjni, że właściciela nie stać na odmowę.

 

Na chwilę obecną zawartość glorii pozwala na pokrycie pianą cały samochód, ale w pogotowiu, w platikowej butelce, jest dodatkowy litr gotowej mieszanki, tak w razie co :P

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

U mnie na Ehrle jest 6 stanowisk, a w weekend zawsze kolejka :P Ja sobie wczoraj opryskałem auto z opryskiwacza ciśnieniowego na pobliskim parkingu i dopiero podjechałem, póki wjechałem na stanowisku to akurat piana już spłyneła.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

DawPi, Wszystko zależy od tego ile w mieście jest bezdotykowek, ilo stanowiskowe, które są najczęściej obstawiane i na których jest największy ruch. W czewie są myjnie na których możesz od rana do wieczora zajmować stanowisko i nikt złego słowa nie powie bo ważne ze kogoś maja, a jeśli sprzedawca LPG ma dodatkowo myjnie to mu to Lotto. Latem w niedzielne przedpołudnie zajmowałem stanowisko przez jakieś 4h a z pracownikiem od czasu do czasu dodatkowo żartowałem, 7 stanowisk wyrabialo sie na tyle ze mogłem 8 zajmować, ale zazwyczaj

Zjezdzam na stanowisko do odkurzania / których akurat jest 4 szt. /

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

muszę jeszcze tylko przed zimą znaleźć jakiegoś pracownika myjni, który nie będzie cięty na takie zabawy :D

 

rzucają się coś o to?

 

Cieżko powiedzieć, ogólnie jest zakaz stosowania własnych środków na myjniach, bo filtry i że odpowiedzialności nie ponoszą itp.

 

Pavlik - z wyjmowaniem filców jeszcze nie próbowałem, ale sprawdzę :) i dokładnie tak jak ty - w zapasie druga litrowa butelka ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Prewash z Glorii i VP Neutral Snow Foam.. Potem pudel z SV i Car Bath (znów prawie go zjadłem :P). Potem osuszanie i bilberrowanie stalówek, by na koniec położyć na nich autobahn :mrgreen: , a na oponki dressing Endurance Megsa. Na szyby Crystal Glass, a na lakier Nano Express i dzień można uznać za udany..

 

Jeszcze miałem zaaplikować na reflektory ten specyfik od DG Plastic Lens, ale nie zabrałem go z domu :x , a potem już mnie się nie chciało. :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A ja opłukałem na bezdotyku, bo nie mogłem już patrzeć na tą warstwę brudu na aucie. Myłem z 1,5 tygodnia temu, zakurzył się, od dwóch dni niskie temperatury i taka maź się utworzyła, masakra. Do tego jeszcze lekka mżawka i skorupa z brudu gotowa :evil:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Proszę o zmniejszenie rozdzielczości do rozsądnego rozmiaru

 

 

Sory za off :P

 

Z racji, że aura od kilkunastu dni sprzyja ... dzięki czemu jesienna zamułka skazuje mnie w ramach AD na spłukiwanie kurzu na ehrle :roll: postanowiłem się wziąć za moje fele. Plan był taki, żeby wydusić z nich maxa, a najlepiej powrót do stanu fabrycznego-skończyło się na sensownym odświeżeniu i zabezpieczeniu. Niestety latka lecą i zmarszczki na felach i Foce pojawiają się szybciej niż aktualny obwód ud Jennifer Lopez. Ale tam, jak to mawiają moi współpracownicy: "tylko nie mów kierownikowi, że się czegoś nie da zrobić a jeśli sytuacja jest mocno kryzysowa to ... masz przerąbane". No i niestety sytuacja z felgami była mocno kryzysowa. Nie dość, że porysowane od wewnątrz jakimś ostrym narzędziem to na dwóch 7-8 cm resztki kleju z odważników (a dla mnie nauczka-nigdy więcej klejonych ciężarków, nie pozbyłem się tych resztek kleju żadnym z zastosowanych środków).

 

Do rzeczy.

 

Czas pracy ok 8-9h.

Użyte środki:

-PUR jabłkowy 8)

-CarPro IRON-X

-CarPro PERL

-VALETpro Tar and Glue Remover

-Decabit

-TENZI Alux

-APC Meg's 1:4

-Woda demineralizowana - jako lubrykant dla glinki (jeśli chodzi o glinkę BH soft to moim zdaniem WD idealnie do niej pasuje)

-Glinka BH soft

-IPA 1:1 z wodą

-FK 1000P

 

Na rozgrzewkę plastikowe dekielki+APC Meguiars i woda demineralizowana 1:4

 

 

 

No dobra, co my tu mamy [hehe]

 

 

 

Jak widać-szału nie ma tragedii też nie. Podejrzewam, że felaski od wewnątrz nie myte od nowości ale, że jakiś czas temu potraktowałem je tenzi aluxem za dużo syfku się nie nazbierało.

 

PUR jabłkowy IN ACTION. Tak, wiem-fajna wanna. Jakby kto się pytał to NIE, nie kręcili u mnie Silent Hilla

 

 

 

I po zabiegu

 

 

 

I komplecik

 

 

 

Po jabłkowej akcji lecimy z APC

 

 

i Po

 

 

 

 

Czas na wagę półciężką. W czerwonym narożniku Tenzi alux, w niebieskim Decabit

 

 

 

I całość po

 

 

 

NIESTETY, w przypadku tych panów polegli i purek i APC i Tenzi Alux (swoją drogą GORĄCE pozdrowienia dla panów od wyważania kół)

 

 

 

Jak widzicie na ring musieli wejść zawodnicy wagi superciężkiej/sumo+coś bez czego ten klej po prostu nie dałby się usunąć-drewniana łopatka kuchenna

 

 

I jedziemy

 

 

 

No i w końcu, niczym ostatnia cześć gry na Commodore pojawił się LAST STAGE czyli glinka IPA i sealant

 

 

 

Ostatnie fotki. FK 1000P i CQuartz PERL

 

 

Ostatnie 3 no dobra 4

 

 

Coś tam zeszło, coś zostało. Tak jak podejrzewałem na początku-doczyścić je na 100 % nie byłem w stanie. Zastanawiam się tylko czy brak mi jeszcze dodatkowych środków, czasu, $ na nowe fele, motywacji, a może umiejętności, aby doprowadzić je do ładu i składu? Z góry dzięki za sugestie i rady. Pozdr i do następnego ;)[si

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ja dziś wypróbowałem tlenek ceru ręcznie na przedniej szybie....

efektów piorunujących się nie spodziewałem ale to na co liczyłem zadziałało

mianowicie "tęczowanka" po płynie do spryskiwania szyb (Autoland zielony w koncentracie) który zostawił nie-fajny szlaczek na brzegu pracy wycieraczek.

Robiłem filcem wcześniej rozmoczyłem tlenek w nakrędce od butelki.

Wypróbowałem w kilku miejscach na szybie co by się nie napocić jakby miało nie przynieść efektu (wcześniej próbowałe to to zczyścić różnymi domowymi sposobami ale ni hu hu).

Efekt - zeszło ;)

teraz muszę się uśmiechnąć do kogoś z maszyną i.... przy okazji troszkę rysek jeszcze by zeszło :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.