Skocz do zawartości

Śmieszne, średnio śmieszne, mało śmieszne


Gość marctwain

Rekomendowane odpowiedzi

  • Odpowiedzi 8,5 tys.
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Top użytkownicy w tym temacie

Top użytkownicy w tym temacie

Opublikowane grafiki

tukolarz, a widzisz, bo jak mu mrugasz długimi to on nie wie czy masz jakiś atak padaczki, czy mrugasz ostrzegając o policji. a jak pomrugasz halogenami to sie raczej skapnie.

u mnie teraz na obrzeżach miasta mgła bardzo duża. tzn miejscami widoczność na 10-20m, a za chwile na 50-100m. i są tacy bananowcy którzy jadą bez przeciwmgielnych, a są tacy którzy z przodu mają combo z mijania, halogenów i dziennych :lol: myślałem, że TIR zabłądził, a to ford c-max jechał :kox:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

bananowiec to zasłyszane kiedyś określenie na człowieka który robi coś dziwnego, nie do końca zrozumiałego.

Czyli nie wiesz o co chodzi ;)

Bananowiec,wzięło się od pojęcia bananowej młodzieży,a to dość ciekawy element w historii PRLu ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

kubik, hmmm w tamtym okresie mnie jeszcze nie było na świecie ;) ja używam tego określeenia w takim sensie jak napisałem ;)

niektóre słowa mają kilka znaczeń, może tak samo jest z 'bananowcem' :good:

Mnie też nie ;),po prostu źle używasz tego określenia :P

Tu już nie piję do Ciebie,podobnie jest ze słowem detailing,używane przez wielu,przez nielicznych zgodnie z treścią :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To ja ostatnio widziałem srebrną Vectre B która jechała wieczorem z zapalonymi czerwonymi postojówkami i światłami przeciwmgielnymi plus pasel ledów :wallbash:

A tych cymbałów jeżdżącymi na światłach mijania + przeciwmgielne to nie zlicze,tak to jest jak buractwo nie wie do czego one służyą :zly:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

weglus, bo pewnie ktoś, od kogo słyszałeś to słowo sam go używał, nie wiedząc co oznacza. To jest na prawdę ciekawe zjawisko... na początku pomyślałem, że piszesz o jakimś 18-stolatku lansującym się w jakimś nowym Porsche :-]

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A serio was aż tak mocno oślepiają przeciwmgielne?? Tył okej, ale to rzadko ludzie włączają, częściej przód, nie wiem może żeby lepiej widzieć pobocza. Ja też często widzę ale jakoś mnie nie oślepia, tył prawda wkurza.

Miałem kiedyś auto gdzie przeciwmgielne były normalnie w lampach, czasem na nich jeździłem bo mijania były bez szału, nikt nigdy mi nie mignął. Wydaje mi się że ludzie mają bardziej uczulenie na to niż faktycznie oślepiają.

Zdecydowanie bardziej i częściej walą po oczach źle wyregulowane normalne lampy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A serio was aż tak mocno oślepiają przeciwmgielne?? Tył okej, ale to rzadko ludzie włączają, częściej przód, nie wiem może żeby lepiej widzieć pobocza. Ja też często widzę ale jakoś mnie nie oślepia, tył prawda wkurza.

Miałem kiedyś auto gdzie przeciwmgielne były normalnie w lampach, czasem na nich jeździłem bo mijania były bez szału, nikt nigdy mi nie mignął. Wydaje mi się że ludzie mają bardziej uczulenie na to niż faktycznie oślepiają.

Zdecydowanie bardziej i częściej walą po oczach źle wyregulowane normalne lampy.

 

Poza tym jak się nie mylę każdy halogen też można ustawić ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

lakikwap, ja sie może źle wyraziłem z tym oślepianiem. po prostu jak na Ciebie jedzie taki delikwent to widać tylko światło i nic więcej. i masz racje, że to bardziej uczulenie. ale z drugiej strony co mu daje włączenie przeciwmgielnych jak świecą na 1-2metry przed zderzak? rozumiem na nieoświetlonej drodze poza obszarem zabudowanym, ale w mieście? :o

 

kubik, nie no rozumiem o co Wam chodzi, ale ja lubie dyskusje na takie tematy :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

kubik, nie no rozumiem o co Wam chodzi, ale ja lubie dyskusje na takie tematy

Nie ma żadnej ewolucji słowa,ktoś użył tego w złym kontekście,Ty powielasz...

Nie używaj tego tak :D

http://pl.wikipedia.org/wiki/Bananowa_m ... dzie%C5%BC

http://www.miejski.pl/slowo-Bananowiec

Dlaczego się uczepiłem?Bo to błąd rażący.Coś jak ktoś sadzi orty i zasłania się dyslekcją czy tam innym dys. Bez sensu...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ale sie dyskusja zrobiła :D w takim razie ja wymyślam nowe znaczenie tego słowa, bo mi sie zwyczajnie podoba i proszę o wpisanie go do wszelkich słowników :D

EOT ;)

Możesz sam sobie pionę przybić. ;)

Osobiście to bym się tarzał jakby ktoś mi powiedział to ,w tym kontekście...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

kubik, nie znałem 'prawidłowego' znaczenia tego słowa o czym napisałem, przyznałem sie do błędu jak i wyjaśniłem w jakim kontekście ja go użyłem. Ty dalej ciągniesz temat. chcesz błysnąć wiedzą czy co?

Wybacz,widocznie przeoczyłem,bo cały czas zasłaniałeś się ,,nie wiedzą" .Peace ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A serio was aż tak mocno oślepiają przeciwmgielne??

Tak, w połączeniu z mijania jest to oślepiające.

nie wiem może żeby lepiej widzieć pobocza.

W mieście, jak są latarnie lub lekko mglisty dzień? A nawet w trasie, swoim doświetlaniem oślepia innych i utrudnia mijanie się na wąskich, dziurawych drogach. Że o dostrzeżeniu w porę pieszego nie wspomnę.

 

Zdarzało mi się "doświetlać" tak drogę, ale tylko jak nikt z przeciwka nie jechał - ot, szybciej dziury zauważałem w drodze.

Zdecydowanie bardziej i częściej walą po oczach źle wyregulowane normalne lampy.

To też prawda, osobny temat.

 

Swoją drogą, producenci dostawczaków też mają za uszami. Uwielbiam, po prostu uwielbiam nowsze Ducato i bliźniaki, które mają światła na wysokości mojej głowy i siłą rzeczy oślepiają. Pal licho mijanie się z takim, ale jak Ci siedzi na ogonie to nawet fotochrom nie pomaga. Wiem, że lepiej przez to widzą, ale trochę to przeginka ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.