Skocz do zawartości

Śmieszne, średnio śmieszne, mało śmieszne


Gość marctwain

Rekomendowane odpowiedzi

  • Odpowiedzi 8,5 tys.
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Top użytkownicy w tym temacie

Top użytkownicy w tym temacie

Opublikowane grafiki

Tyle że pokazywałem im inne fotki nieco.

Tak czy inaczej powiedzmy sobie szczerze, podobieństwo jest wręcz uderzające (nowe BMW 7 czy Lexus LS - zwłaszcza tył).

Może dlatego, że były to inne fotki... Mnie chodziło o to, że brak nerek na przodzie od razu informuje, że BMW to nie jest.. :P

Nie mniej jednak sama bryła nadwozia jak najbardziej podobna... :good:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

gruby_RS, jeśli Europa dalej będzie brnęła w EKO-SREKO, a cały Świat wokoło miał EKO w upie, no to z plastikiem z recyklingu daleko nie zajedziemy.

 

Nie żebym był jakimś przeciwnikiem ekologii, ale jestem za tym, aby pomagać jej w bardziej wymyślny sposób niż Toyota Prius i zarzynanie krajowych gospodarek eko haraczem.

 

Co do KIA - to ktoś się w BMW napracował, a przyszedł żółtas i ukradł jego nieprzespane noce.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

4/5 osób które zapytałem poweidzialo że bmw albo lexus :D

 

Nie wiem dlaczego ale jak spojrzałem na pierwsze zdjęcie to pomyślałem sobie, że to jakaś... Skoda :kox:

 

Tył, linia boczna i wnętrze wyszło im bardzo fajnie ale przód mi się nie podoba. Ogółem jako całokształt znacznie bardziej mi się podoba odpowiednik Hyundaia - EQUUS, z którym ta KIA pewnie ma sporo wspólnego.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A co ma Eko-Pier..lec do tego że nowe "koreańczyki" są fajne? Mnie tylko śmieszy jak drwi się z tych marek... Kilkadzieścia lat temu Amerykanie tak samo wyśmiewali Toyotę jak próbowała wchodzić na ich rynek... Dziś siły się trochę "przetasowały"... :lol:

 

Co do KIA - to ktoś się w BMW napracował, a przyszedł żółtas i ukradł jego nieprzespane noce.

 

No bez jaj... :shock: To można powiedzieć o każdym nowym aucie, że ukradziono z innego lampy, grill, leawrek.... ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

gruby_RS, co ma wspólnego? Jakość materiałów, koszta wytworzenia, siła robocza. Koreńce obecnie w większości projektowane są za odrą. Z resztą... KIA produkowana jest w Europie (Czechy). Ale chodzi tutaj o cene końcową auta i współczynniki dzięki którym wszystkie nowe padła sa prawie takie same.

 

[ Dodano: 19 Lipiec 2012, 22:24 ]

No bez jaj... To można powiedzieć o każdym nowym aucie, że ukradziono z innego lampy, grill, leawrek....

 

Panie, ale nie w tym przypadku.

To tak jak nagrać nową wersje Boys Boys Sabriny dodając jeden akord i mówić że to mojego autorstwa, utwór prosto z duszy :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nowe koreańczyki są fajne?

 

Rzecz gustu... :) IMO tak...Nowy Ceed wymiata :good:

 

Nowa B-klasa jest tak dobrze wykonanana, że wszelaka Kia ma do niej daleko.

 

Nie wątpię, wszak bez gwiazdy nie ma jazdy :P , ale co nam maluczkim dywagować...zadecydują klienci w salonach :-]:)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie wszystkim do jazdy trzeba gwiazdy. Wolę widzieć nową KIA'e niż dojechanego premium'a.

 

Pamiętam kilka lat temu jak angole szydzili ze skody, Superby i Octavie widywałem praktycznie wyłącznie jako Taxi i Przewóz Osób. Teraz... wystarczy zerknąć w showroom na DW, jakie ochy i achy nad nowymi VRSami

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Obecnie Kia czy Hyundai już nawet przegonili Mercedesa o lata świetlne zachowując przy tym rozsądną cenę.

Mowa też o modelach niedostępnych w EU.

Uważam że Kia/Hyundai będą w krajach wysoko rozwiniętych coraz bardziej istotnymi graczami w kazdym segmencie a zwłaszcza "tzw" premium bo nie ma tam żadnych uprzedzeń do marek koreańskich i nie ma parcia na "wożenie się po wsi" starym vagiem czy bmw.

 

Auta są wreszcie ładne, bardzo dobrze zaprojektowane, przebijające jakością konkurencję i do tego wszystkiego znacznie tańsze.

Dodajmy ze obecne modele nie są projektowane nawet przez koreańczyków, rzecz dzieje się w Europie ;)

 

Nowe koreańczyki są fajne? Wolne sobie. Nowa B-klasa jest tak dobrze wykonanana, że wszelaka Kia ma do niej daleko. Zobaczymy co ten nowy sedan pokaże.

Jechałeś jakimś dobrym koreanczykiem kiedykolwiek ?

Tylko że za cenę klasy B 122km w wersji "golas" można nabyć:

- Hyundai i40 z najmocniejszym silnikiem 177km i srednim wyposażeniem

- Kia Optima z silnikiem 170km i srednim wyposażeniem

Nie wliczam rabatów.

 

Wsiądź do obydwu aut, później wsiądź do golasa klasy B i to dopiero jest miarodajne które auto jest lepiej wykonane i co zapewnia kierowcy (pomijając komfort z tytułu róznicy gabarytów kompakt vs. sredniak).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To tak samo po co kupować Audi,skoro to VW w innym przebraniu?

Własnie nie wiem.

Powiem więcej , po co kupować audi czy vw skoro ty samo ma skoda (i to dosłownie bo części identyczne).

Generalnie jest to po prostu oferta dla tych co lubią być dymani i musza mieć "znaczek", a z takich doi się ile wlezie.

Koreańce to fajne auta,do przemieszczania się,ale polotu tam nie ma.

Jakby niemieckie miały :lol:

Golf, Passat ?

Jeśli chodzi o charakter to sa auta typu toyota, poprawne ale nic poza tym, idealne w podeszłym wieku.

Zresztą koreanskie auta jak już ktoś wyzej wspomniał zostały zaprojektowane przez samych niemców :D

Polot to mają auta włoskie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Powiem więcej , po co kupować audi czy vw skoro ty samo ma skoda (i to dosłownie bo części identyczne).

Generalnie jest to po prostu oferta dla tych co lubią być dymani i musza mieć "znaczek", a z takich doi się ile wlezie.

 

Kamil, czym jeździsz na codzień?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

maestro00, usiądź sobie w salonie w nowym audi, przejedź się, potem wsiądź do skody i zrób tak samo... popukaj w plastiki, zwróć uwagę na tapicerkę i jakość wykonania, porównaj sobie a na pewno zauważysz różnice :)

 

Nie piszę tego dlatego że jestem fanem marki z Ingolstadt, czy coś podobnego... żeby zobaczyć co jest nie do końca dopracowane albo gorszej jakości to nie trzeba być maniakiem motoryzacyjnym ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tu chodzi tylko o możliwość wyboru.

W oplu mogę mieć zupełną biedę i zamówić xenony,a w Koreańcach są pakiety i to jest jeden z powodów dobrej ceny ;)

Mogę też zamówić Insignię z 2,8v6turbo pod maską i fotelami recaro i skórą za 18k.W salonie Hyundaia nie mam takiej możliwości.

Poza tym nowinki techniczne to trochę inna bajka.

Kolejna rzecz utrata wartości i dostępność części ;) mogę wymieniać i wymieniać.

Żeby nie było w firmie dość często śmigam hyundaiem atosem i uwielbiam ten samochód,bo jest niezniszczalny.

Każdy ma wybór.

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

GracjanS4,

Mogę tak zrobić ale pod jednym warunkiem ze walka będzie uczciwa.

Czyli - zrobię tak jak wyzej już w jednym poscie wspomniałem.

Wezmę najtańsze audi A4 i za dokładnie te same pieniądze skonfiguruję skodę po czym dopiero porównam jakość plastików, tapicerki czy czegokolwiek innego.

I to dopiero pozwala prawidłowo i bezstronnie stwierdzić ile producent oferuje za daną kwotę.

Innymi słowy, albo porównujemy "jakość/cena"

albo tylko "jakość" - wtedy w związku z tym ze nie zalezy mi na pieniadzach wezmę Maybacha i porównam z Audi , dalsza cześć wiadoma :D

 

Kolejna rzecz utrata wartości i dostępność części mogę wymieniać i wymieniać.

Proszę Cie, w DE C.C5 ma utratę na poziomie rodzimych marek.

Za wcześnie mówić o utracie wartości bo sa to zbyt młode modele i za mało ich na rynku wiec nie ma żadnych szans oszacować utraty wartości dopóki nie pojawi się sporo ofert na rynku wtórnym.

Dostępność i ceny części - jak w każdej innej marce, dosłownie.

 

W salonie Hyundaia nie mam takiej możliwości.

Chcesz lepsze wyposażenie to bierzesz po prostu wyższe.

Tak czy inaczej, wyższy stopień wyposażenia kosztuje tyle co jedna przyzwoita opcja u konkurencji.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.