Skocz do zawartości

Czym i jak poprawnie nakladać prespray?


bomul

Rekomendowane odpowiedzi

Witam. Jak w temacie.

 

Temat przeniosłem z działu TESTY, myślę że jest prawidłowo umieszczony.

 

Zaczynam czyszczenie i mam kilka pytań, chociaż na wiele znalazłem już odpowiedzi na tym forum.

 

Zakupiłem do nakładania presprayu opryskiwacz Marolex industry /niby do chemi/ biały 1,5 L, w specyfikacji napisali że ma 0,4MPa ciśnienia, czyli pompowac go aż psiknie przez zawór ciśnieniowy i wtedy nanosić? A extraktor Karcher 8/1c ma wg prospektu tylko >Ciśnienie spryskiwania / tłoczenia (bar) 1/2,5< Znaczy że opryskiwacz kompresyjny ma prawie 4 razy większe ciśnienie? Chyba że coś źle policzyłem...

 

Czy może lepiej kupic model z lancą 5L i wlewać do niegoi 1,5 – 2L i pompować do końca aby dłużej trzymał jednakowe ciśnienie? Można wtedy praktycznie wszędzie wcisnąć końcówkę i używać takiego opryskiwacza do spłukiwania przy zawiasach itp..

 

Następne pytanie jest takie czy taki opryskiwacz wytrzyma 50-60stC czy tylko 40 C jak zaleca producent? Jaką gorącą wodę /gotowy roztwór/ można w praktyce nalać aby wytrzymały uszczelnienia? Czy może prespray nie potrzebuje takiej temperatury?

 

Do prania tapicerka samochodowa i czasami wykładziny.

 

Czekam na jakieś porady.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

co do rodzaju opryskiwacza to moim zdaniem wygodniej się pracuje opryskiwaczem z lancą, tymi parametrami ciśnienia w opryskiwaczu się tyak bardzo nie przejmuj - masz tym poprostu rozpylić środek, potem i tak musisz go wyszczotkować. Co do temperatury prespray-a to zależy jakiego używasz - czytaj zalecenia producenta, używam opryskiwaczy Kwazara i często używam w nich roztworu o temp. 50-60 stopni i nic złego się z nimi nie dzieje

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czyli następnym zakupem będzie opryskiwacz knompresyjny 5L. I teraz zapytanie; czy da się używać takiego opryskiwacza bez lancy do trudno dostępnych miejsc typu szpary między fotelami, jakieś zakamarki itp, czy lanca wszystko obsłuży. A z lancą na pewno jest to bardzo wygodni»e do wykładzin.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 lata później...
  • 1 rok później...

Hej. A ja mam pytanie, czy zdarza się Wam prac dywan/wykładzinę? Jeśli tak to po rozpyleniu presprayu czym go szczotkujecie? Raczej nie będę klęczał na podłodze ze szczotką do butów, tylko chciałbym coś większego. Macie jakieś sprawdzone produkty? Myślałem o jakiejś szczotce na kiju coś w tym stylu: 134670.jpeg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Hej. A ja mam pytanie, czy zdarza się Wam prac dywan/wykładzinę? Jeśli tak to po rozpyleniu presprayu czym go szczotkujecie? Raczej nie będę klęczał na podłodze ze szczotką do butów, tylko chciałbym coś większego. Macie jakieś sprawdzone produkty? Myślałem o jakiejś szczotce na kiju coś w tym stylu: 134670.jpeg

 

To zależy jak dużo tuch dywanów do prania masz. Mi sie zdarza od czasu do czasu uprac dywan ale wolę to zrobic na kolanach. Wiecej wtedy widzę i dokładniej mogę panować nad szczotą. Co do trawdosci to lepiej pomacac przed zakupem. Duzo zależy od rodzaju włosia. Na krótkim sztywna szczotka nie będzie się zaczepiała ale np na jakims skręcanym długim włosiu nie pomachasz taką szczotą. Zreszta te z "dredami" to dla mnie najgorsze dywany do odkurzania/prania.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To zależy jak dużo tuch dywanów do prania masz. Mi sie zdarza od czasu do czasu uprac dywan ale wolę to zrobic na kolanach. Wiecej wtedy widzę i dokładniej mogę panować nad szczotą. Co do trawdosci to lepiej pomacac przed zakupem. Duzo zależy od rodzaju włosia. Na krótkim sztywna szczotka nie będzie się zaczepiała ale np na jakims skręcanym długim włosiu nie pomachasz taką szczotą. Zreszta te z "dredami" to dla mnie najgorsze dywany do odkurzania/prania.

Te z dredami czyli shaggy z tego co wiem to dobrze jest przeprać/płukać w każdym kierunku. Tylko wtedy jestes w stanie dobrze dotrzeć pod każdy dred :P :P

Ide do sklepu z art. gosp. dom. Powinienem coś znaleść. Dam znac jak poszukiwania.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

[ref=#ff3366]Jamalrabka[/ref], Jeśli robisz regularnie dywany to kup sobie szorowarkę Sebo Duo. Dużo wygodniej, szybciej, lepiej. (mowa o praniu dywanwów po domach, a nie o przemysłowych halach :) )

Fajna sprawa ale troche drogo jak na początek kariery pracza :) Może za jakis czas :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.