Skocz do zawartości

Pranie alcantary Gliptone pytanie


michuu

Rekomendowane odpowiedzi

Witam, mam w aucie jasna alcantare (szara) zakupilem zestaw gliptone to czyszczenia i zabezpieczenia alcantary. Dostalem informacje by prac przez ekstrakcje ale za bardzo nie mam sprzetu, moglibyscie prosze cos podpowiedziec? Czy zwykly domowy odkurzacz z waska ssawka wystarczy? Czy jest jakis inny sposob na przepranie, moze bez ekstrakcji?

 

Robilem test na kawalku, spryskalem, przeszczotkowalem i wytarlem dokladnie pielucha potem mikfofibra. Pielucha lapie sporo brudu. Ale czuje ze to nie dokonca to. Jezeli mialbym tak czyscic cala tapicerke to potrwa to tydzien. :thumbdown: Czy to dobra droga?

 

Chemia ktora mam do czyszczenie to Gliptone-15.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ekstrakcja to ekstrakcja i ciężko będziesz miał znalęźc jakąś inna alternatywe. Jedyna szansa to taka jak już zacząłeś robić, czyli spryskanie i delikatnie przecieranie ( może jakaś szczotka z naturalnego włosia??) oraz osuszanie za pomocą pieluchy bądź MF. W sumie zobacz też jak pójdzie MF nasączoną płynem czyli coś w stylu jak sie pierze nie raz podsufitke w samochodzie.

PS. Lepiej kilka razy a delikatniej niż raz a na chama bo za mocno możesz powycierać Alcantarae.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Dystrybutor
alcantare się nie trze nie szczotkuje bo ci się zmechaci najlepiej poprostu wyprać odkurzaczem piorącym

 

:D

 

Szczotkujcie zawsze przed i po czyszczeniu (jeszcze na mokro), aby włosy się nie posklejały.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 lata później...
  • 2 tygodnie później...

@michuu widze , ze jestes z duzego miasta. Teraz jest masa osob ktora Ci pozyczy odkurzacz za jakies grosze na dobe ;) wez kolege zgadajcie sie w dobe ogarniesz 2 fury i po klopocie wyjdzie Cie - nie wiem jak w Szczecinie ale pewnie z 30-40 zl na glowe :) gumtree , allegro , olx

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 lata później...

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.