Jump to content

Segregacja firm pod względem jakości


MrBoot

Recommended Posts

Witam

Mam pytanie, ale trochę z innej beczki.

Chciałbym się dowiedzieć od was, bo zapewne przetestowaliście już różne środki wielu firm, czy regułą jest, że jak np. wezmę środek firmy Meguiar's (półka średnia) to wiem, że na pewno będzie lepszy od Turtle czy Sonax-a (półka niższa) albo jak wezmę Swissvax-a albo Zymol (wyższa półka) to wiem, że będzie lepszy od Meguiar'sa (półka średnia). Chodzi mi o to, że jak chcę kupić jakiś środek to wiem - nie patrząc na to forum - że kupuję środek wysokiej jakości (np. Zymol, Swissvax), dobrej jakości (np. Collinite, Meguiar's), czy średniej jakości (np. Turtle, Sonax). Oczywiście rozumiem, że to jest duże uogólnianie ale czy można się opierać na tej regule.

Link to comment
Share on other sites

Jeszcze do końca nie mam odniesienia co do produktów związanych z tym forum, ale wiem z doświadczenia, że taka zasada nie przekłada się w 100% na inne branże. Nie zawsze droższe jest lepsze od tańszego. Poza tym duże znaczenie ma ocena subiektywna, co utrudnia rozstrzygnięcie. ;)

Link to comment
Share on other sites

możesz uogólnić na zasadzie podziału środków na te ze średniej bądź wyżdzej półki. możesz mieć też pewność, że kupując produkt firm zwykle pozycjonowanych na wyższej półce, nie będziesz zawiedziony. musisz jednak pamiętać, ze także producentom z niższej półki zdarzają się produkty, mogące konkurować z najlepszymi, choć nie jest to regułą i słowo zdarzają się jest tu jak najbardziej na miejscu.

uwzględnij także, ze niektóre produkty turtla czy sonaxa (te w sumie kilka najlepszych i najbardziej udanych substancji) mogą konkurować np. ze słabszymi modelami megsa, a w absolutnie wyjątkowych przypadkach je przewyższać.

mój ulubiony przykład turtle wax gloss protectant;)

 

Mariusz - dokładnie tak jest, z naciskiem na subiektywne wrażenia - zawsze jest ten trudny balans między trwałością a wyglądem!

Link to comment
Share on other sites

Też tak myślałem. Problem ten poruszyłem, ponieważ z tego co tutaj na forum zauważyłem (chyba, że zbyt słabo je "przekopywałem") wszędzie są problemy typu wosk Megs czy Colli itp. czyli poruszane w jednym segmencie a brakuje tutaj pytań typu wosk Colli 476 czy Swissvax Onyx, albo cleaner Zymol czy DoDo, gdzie byłyby testowane produkty z dwóch różnych segmentów. Może ktoś by się pokusił na taki test ?

Link to comment
Share on other sites

ja w za 2 tygodnie będę robił test 6 wosków, brakuje mi jednak czegoś z najwyższej pułki,

będzie to 2 woski od rascalla, k2 ultra wax, prestone (może) gold class, i cleaner wax, jeśli ktoś podrzuci jeszcze 2 próbki to mogę jeszcze coś dodać i zrobić 8 wosków na jednej masce

Link to comment
Share on other sites

malkolm, poczytaj o problemach podczas testu CWWC 2009. tam były 4 woski na jednej masce i jak się okazało potrafią na siebie nawzajem oddziaływać. taki test nie jest do końca obiektywny. lepiej dorzuć coś na dach/bagażnik, bo 8 na masce, to duzo za dużo.

Link to comment
Share on other sites

MrBoot, można by sie było pokusić o stworzenie takiego powdziału, choć jak pisał julian, uogólniać też nie można, bo zdazają się produkty wybitne które pomimo ogólnego zakwalifikowania ich producenrta do niższej klasy wychodza poza tę klasę.

Ale gdyby pokusić się o taką klasyfikację to moim zdaniem wygladała by oba tak:

1. Środki budżetowe - F1, Moje Auto, Plak, itp marketowe wynalazki

2. Środki budżetowe premium - Sonax, Nigrin, Turtle Wax

3. Klasa średnia - Meguiars, Collonite, Auto Glym, Sonus, Dodo Juice, Poorboys

4. Środki ekskluzywne - Zymol, Swisswax,

Link to comment
Share on other sites

Ja myślę że dobrym rozwiązanie jest test konkretnych produktów, np. test szmponów do mycia ręcznego. Odrobina wolnego czasu, dobry aparat, trochę miejsca i można bez problemu zrobić taki test. Musiałby to zrobić ktoś bezstronny żeby nikt nie zarzucił braku obiektywnej oceny. Wiem że Globy lubi takie testy ;) ale ostatnio jest bardzo zajęty więc pewnie się nie skusi.

 

Aha ja ze swojej strony udostępnię próbki swoich produktów do takich testów. Myślę, że przedstawiciele innych sklepów również zrobią to bez problemu.

 

Pozdrawiam,

Łukasz

Link to comment
Share on other sites

Segmentacja/klasyfikacja firm/produktów jest na pewno pomocna.

Takie 3 regułki ode mnie ;)

1. Wysoka cena produktu postrzegana jako bardzo wysoka jakość produktu (zawsze kupując coś drogiego spodziewamy się bardzo wysokiej jakości :!: ).

2. Jakość za rozsądną cenę (kompromis ;) )

3. Nie liczy się firma, liczy się konkretny produkt (każda firma ma produkt godny uwagi i każda ma gniota ;) ,,Bardzo dobre" firmy nie powinny mieć słabszych produktów :o , ,,Słabe" firmy mogą nas jakimś produktem mile zaskoczyć :)

Link to comment
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...

Important Information

We have placed cookies on your device to help make this website better. You can adjust your cookie settings, otherwise we'll assume you're okay to continue.