Skocz do zawartości

Wnioski po aplikacji Poorboy's Wheel Sealant


CAR CRAZY

Rekomendowane odpowiedzi

  • 1 miesiąc temu...

Witam wszystkich maniaków samochodowego piękna:) Za oknami zrobiło się cieplej wiec nadszedł czas na zmianę opon. W związku z tym nadeszła także pora na sprawdzenie tego, czy na feldze utrzymuje się jeszcze wheel sealant. Przypomnę ze od daty jedynej aplikacji minęło ok 2 miesiące, a felgi były przez zimę opukiwane czystą woda pod ciśnieniem (ograniczenie techniczne). Felgi po odkręceniu myłem w wannie bo warunki atmosferyczne nie były korzystne aby zrobić to na zewnątrz, padało :). Na wewnętrznej części felgi był Colli 915 a na zew. wheel sealant. Do mycia użyłem szamponu z megsa Shampoo Plus. Po początkowych ruchach gąbki zauważyłem iż powierzchnia felgi jest śliska co mogło zwiastować obecność wheel sealanta. Brud bardzo ładnie schodził. Trochę więcej roboty było od wewnętrznej strony felgi ale tam zastosowałem dwukrotne mycie i wszystko było czyste. Po opukaniu woda pojawiły się kropelki wody które udowodniły obecność wheel sealanta. Woda bardzo ładnie i szybko spływała z zewnętrznej strony felgi. Gorszy efekt był od wewnętrznej strony gdzie przy zimowej zmianie felg zapikowałem 915 . Kropelkowanie było mniej widoczne ale było:) Po wyschnięciu felgi są czyste mi mogą spokojnie czekać do następnej zimy, ale oczywiście natrę je wheel sealantem :) Uważam że whell seanant zdał egzamin bo warunki tej zimy go nie rozpieszczał. Polecam i Pozdrawiam

DSC00969.JPG.cc74b1390cb9568533620dba070fa3b7.JPG

DSC00968.JPG.df7962429af3a5c70c78f4cd826ef210.JPG

DSC00967.JPG.b75b3afa61f02e82fdc101ddd09e6ec0.JPG

DSC00965.JPG.1687e058bc1480a6e9c44d2781b80364.JPG

DSC00964.JPG.c9b6f05e84800205a905ca892f5635a0.JPG

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam

 

Tomek,

 

Czyli można stwierdzić że whell seanant zdał egzamin tej zimy :good:

 

Tez mam go już w domu i będę zabezpieczał felgi na sezon :)

18" jeszcze w pudełkach planuje 2-3 warstwy

 

I tu moje pytanie.

Czy przy zakładaniu opon istnieje obawa że od tego mazidła/uszczelniacza

którym wulkanizator smaruje oponę, whell seanant może spłynąć jeśli ta pasta

dostanie się na felgę?

 

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cześć Łukasz :)

 

Wiem o które mazidło Ci chodzi:) Ja w każdym razie nie zauważyłem żeby po tym mazidle którego użyli wheel sealant zszedł. Ja jak go nakładałem zaaplikowałem 5 warstw i może to był klucz do sukcesu tej zimy, bo trzeba przyznać że długi okres czasu było nie ciekawie na drogach . W każdym razie ja po umazaniu tym smarem umyłem felgi szamponem z megsa i wszystko ładnie zeszło, a sealant pozostał nadal. A jeśli chodzi o ilość warstw, to mój sąsiad miesiąc temu zabezpieczył felgi 2 warstwami i po sprawdzeniu w tą sobotę sealant nadal jest. Myślę ze 2-3 warstwy na lato to max, choć od czasu do czasu można odnowić warstwę. Miłej zabawy. Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...
  • 2 tygodnie później...

Po prawie dwóch tygodniach i 2500km umyłem autko oraz felgi z Wheel Sealantem nań :) Niestety sama woda nie wystarczy, żeby felgi były czyste. Myłem gąbką i GC, brud schodził bardzo lekko i po umyciu wosk bardzo ładnie kropelkuje. Ogólnie wosk dobry, jednak moim zdaniem jest zbyt drogi do stosowania wyłącznie na felgach :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 tygodnie później...

Mam pytanko. Piszecie o latwosci mycia, wytrzymalosci itd., ale nie ma info o tym na ile aplikcji starczy jedno opakowanie. Napiszcie jak jest u was (+ilosc nalozonych warstw)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chodzi o wydajność to uważam ze jest duża. Ja w zimie miałem 5 warstw a teraz mam 3, przy okazji obleciałem oba auta rodziców to znaczy kołeczka i straciłem ok 20% opakowania. Wheel sealant ma konsystencje bardziej miękka iż wosk wiec wystarczy lekko dotknąć aplikatorem po jego powierzchni i już masz warstwę na 2-3 kółeczka.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 9 miesięcy temu...

Wkrótce i do mnie dojdzie poorboy`s wheel sealant i będe miał możliwość go przetestować. Zastanawiam się tylko, jak to będzie przy wyważaniu kół, bo wosk już będzie siedział na felgach, a przecież żeby przykleić odważniki do felg, trzeba najpierw felga oczyścić i odtłuścić w tym miejscu.. ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wkrótce i do mnie dojdzie poorboy`s wheel sealant i będe miał możliwość go przetestować. Zastanawiam się tylko, jak to będzie przy wyważaniu kół, bo wosk już będzie siedział na felgach, a przecież żeby przykleić odważniki do felg, trzeba najpierw felga oczyścić i odtłuścić w tym miejscu.. ?

 

Jak zastosują nitro, to wosk padnie w momencie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Fajna sprawa a zapaszek faktycznie milutki, bede zabezpieczal na lato moje alu przed zalozeniem na auto, czekam tylko na troche cieplejsze dni i jak najbaradziej zrobie zdjecia z przebiegu prac. Pozdrawiam wszystkich

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 11 lat później...

Korzysta ktoś dziś z tego wosku i jest w stanie coś więcej o nim powiedzieć? Jak z realną trwałością przy jednej warstwie, a ile przy np. dwóch/trzech? Przetrwa zimowe warunki? Ile poleży w lecie?
 

Ogólnie zastanawiam się czy jest sens iść w wosk do felg, czy lepiej wyjdzie wziąć jakaś powłokę.. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@belzebiasz moim zdaniem jeśli chodzi o felgi to tylko powłoka. Mają styczność z największą iloscią niesprzyjajacych warunkow, gdzie wosk nie ma szans przetrwac tyle co powloka. W tym roku polozylem na wiosne powloke od Aqua. Przejezdzily cala wiosne, lato i teraz w listopadzie po gruntownym myciu powloka wciaz lezy, a komfort bierzacego mycia niewyobrazalnie na +. Na stalowki na zime tez zaaplikowałem, ale wnioski dopiero poczatkiem wiosny bede miec 🤭

  • Lubię to 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.