Skocz do zawartości

Otwarcie nowego salonu car detailing and smart repair


Rekomendowane odpowiedzi

Przyjedzie do Ciebie klient bugatti, astonem albo chociazby prosiakiem lub mietkiem za 500 000 zl

a Tobie lub pracownikowi nie wyjdzie, pomyslales co wtedy?

A z tym zglaszaniem się klientów to powiem CI dowcip

 

..Nawet gdybyś zbudował 1000 mostów a raz zrobił loda

To nie nazwą cię budowniczym tylko lachociągiem...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 66
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Top użytkownicy w tym temacie

Top użytkownicy w tym temacie

 

Popróbuj może na początek popracować nad swoim autem, sąsiada... poczytaj forum. (chociaż 80% rad stąd można sobie włożyć, więc bądź czujny i ucz się na sukcesach innych osób)

 

Dziekuje za rade, skorzystam z nich napewno, pierwsze co zrobie to napewno przeczytam forum od deski do deski, wydaje mi sie że sukcesywnie wybijacie mi z głowy porywanie sie na cos o czym naprawde nie mam pojecia :/:idea: no ale cóż człowiek uczy się na błedach ;)

 

[ Dodano: 8 Kwiecień 2012, 00:19 ]

Przyjedzie do Ciebie klient bugatti, astonem albo chociazby prosiakiem lub mietkiem za 500 000 zl

a Tobie lub pracownikowi nie wyjdzie, pomyslales co wtedy?

 

Tak zastanawiałem się nad tym bardzo głeboko, i fakt o ktorym wspomniałeś przeraża mnie najbardziej, ze cos może być nie tak, nie wyobrazam sobie tego momentu ... hrrr

 

[ Dodano: 8 Kwiecień 2012, 00:21 ]

 

..Nawet gdybyś zbudował 1000 mostów a raz zrobił loda

To nie nazwą cię budowniczym tylko lachociągiem...

 

Dosadny żart... ale zrozumiałem dokładnie!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Owczar_2008, Uważaj, Ci z nowych Mercedesów są najgorsi :) Wiesz ilu odesłałem takich co chcieli, żebym robił przy ich Autku 50h (najlepiej na "jutro") za 200-300zł? Palców by mi brakło gdym miał ich liczyć...

 

Ludzie z polecenia od poprzedniego klienta to najlepsza forma reklamy, dopóki robi się dobrze. Jak podwinię Ci się noga, a każdemu kto robi w tym dłużej się prędzej czy później może się to zdarzyć - to może okazać się, że Twój warsztat jest tyle wart co "Twój ostatni samochód".

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Owczar_2008, Uważaj, Ci z nowych Mercedesów są najgorsi :) Wiesz ilu odesłałem takich co chcieli, żebym robił przy ich Autku 50h (najlepiej na "jutro") za 200-300zł? Palców by mi brakło gdym miał ich liczyć...

 

Ludzie z polecenia od poprzedniego klienta to najlepsza forma reklamy, dopóki robi się dobrze. Jak podwinię Ci się noga, a każdemu kto robi w tym dłużej się prędzej czy później może się to zdarzyć - to może okazać się, że Twój warsztat jest tyle wart co "Twój ostatni samochód".

 

To jest problem polskiego społeczeństwa ... zrobisz milion rzeczy dobrych bedzie ok , zrobisz jedną złą i własnie tą rzecz bedą pamietac....

 

Niewiem dlaczego ale Twoje wypowiedzi napawają mnie optymizmem ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Owczar_2008, no niestety to jest praca którą trzeba lubić :) , z uśmiechem na twarzy każdego ranka musisz zaczynać dzień - wtedy efekty są najlepsze :roll: . Chcesz się przekonać czy to jest zajęcie ,które chcesz wykonywać przez kolejnych kilka lat ? to ogarnij się trochę w temacie , zrób kilka aut w rodzinie , wśród znajomych i wtedy przekonasz się o co w tym wszystkim chodzi :) 120 tysi czy ile tam, piechotą nie chodzi , nawet jeżeli nie masz problemu z monetą ;) Temat jest długi i szeroki jak rzeka , a szkolenia wszystkiego nie załatwią . Twoje doświadczenie będzie Twoim sukcesem !!! , a zaufanie klienta do Ciebie to najlepsza reklama. Studio to bardzo poważna sprawa , prowadzone z należytą starannością przyniesie dużo satysfakcji , zaniedbane i traktowane jak maszynka do zarabiania pieniędzy nie pociągnie długo . Poczytaj dokładnie to forum , a przekonasz się , że najlepszymi detailerami są osoby które to lubią i to potwierdza fakt , że i Ty to musisz lubić ...

 

powodzenia

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Owczar_2008, no niestety to jest praca którą trzeba lubić :) , z uśmiechem na twarzy każdego ranka musisz zaczynać dzień - wtedy efekty są najlepsze :roll: . Chcesz się przekonać czy to jest zajęcie ,które chcesz wykonywać przez kolejnych kilka lat ? to ogarnij się trochę w temacie , zrób kilka aut w rodzinie , wśród znajomych i wtedy przekonasz się o co w tym wszystkim chodzi :) 120 tysi czy ile tam, piechotą nie chodzi , nawet jeżeli nie masz problemu z monetą ;) Temat jest długi i szeroki jak rzeka , a szkolenia wszystkiego nie załatwią . Twoje doświadczenie będzie Twoim sukcesem !!! , a zaufanie klienta do Ciebie to najlepsza reklama. Studio to bardzo poważna sprawa , prowadzone z należytą starannością przyniesie dużo satysfakcji , zaniedbane i traktowane jak maszynka do zarabiania pieniędzy nie pociągnie długo . Poczytaj dokładnie to forum , a przekonasz się , że najlepszymi detailerami są osoby które to lubią i to potwierdza fakt , że i Ty to musisz lubić ...

 

powodzenia

 

Dzięki za odrobine zrozumienia.

Zle troche napisałem odnosnie monety, 120tys to jest ogrom pieniedzy i jak najbardziej zdaje sobie z tego sprawe, ni wylewa mi się z kieszeni. Wiem czym smierdzi pieniadz i wiem jak jest cięzki. Analizując Twojego posta zabieram się za kompletowanie sprzętu ;p i w najbliższym czasie zajade swojego Opla :ad::kox::lol: wole zniszczyc cos co jest warte 8tyś zł niż limuzyne za 500tys i mieć ogromne problemy ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

owczar nie zniechęcaj się

niektórzy to myślą że nie wiadomo co robią :D i jakie to trudne, jacy są przez to unikalni, przynajmniej takie wrażenia można odnieść

to nie jest nic do czego trza 5 lat studiów skończyć i w tym 10 praktyki

trochę wiedzy i praktyki i można działać, tylko nie od razu na głęboką wodę, szkoda tracić kasę w razie co

Jeden dobry pracownik na początek ci wystarczy + ty do pomocy i nauki

koszta? sądzę że dla ciebie marne, jak wynajmiesz to przystosowanie i sprzęt i chemia, na upartego 50-70k to wypas, tu nie ma drogiego sprzętu, a hurtowni chemii zakupić nie musisz przecież od razu. Bardziej cie może kosztować utrzymanie na początek, Polska to trudny rejon, nie zarabiasz a płacisz chore zusy itd.

 

ps. ale Gorzów to raczej słaby rejon, uderz na Poznań.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

;p i w najbliższym czasie zajade swojego Opla :ad::kox::lol: wole zniszczyc cos co jest warte 8tyś zł niż limuzyne za 500tys i mieć ogromne problemy ;)

 

Ta ... najwyżej dostaniesz się do bezbarwnego lub przypalisz lakier, zapłacisz za lakierowanie elementu i heja banana. Chyba, że wstawiając/lecąc do garażu zabraknie Ci miejsca, żeby zaparkować super samochód to wtedy jest problem. : D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

owczar nie zniechęcaj się

niektórzy to myślą że nie wiadomo co robią :D i jakie to trudne, jacy są przez to unikalni, przynajmniej takie wrażenia można odnieść

to nie jest nic do czego trza 5 lat studiów skończyć i w tym 10 praktyki

trochę wiedzy i praktyki i można działać, tylko nie od razu na głęboką wodę, szkoda tracić kasę w razie co

Jeden dobry pracownik na początek ci wystarczy + ty do pomocy i nauki

koszta? sądzę że dla ciebie marne, jak wynajmiesz to przystosowanie i sprzęt i chemia, na upartego 50-70k to wypas, tu nie ma drogiego sprzętu, a hurtowni chemii zakupić nie musisz przecież od razu. Bardziej cie może kosztować utrzymanie na początek, Polska to trudny rejon, nie zarabiasz a płacisz chore zusy itd.

 

ps. ale Gorzów to raczej słaby rejon, uderz na Poznań.

 

Dzieki za rade;) ja jestem z reguły człowiekiem który nie jedno już robił i zawsze starałem sie pasje rozwijac ;)... Polska to bardzo chory kraj, ale jak sie nie ma co sie lubi ... Narazie zrezygnuje z salonu, najpierw pokatuje moje auto ;)

 

[ Dodano: 8 Kwiecień 2012, 01:18 ]

napewno przeczytam forum od deski do deski

 

To masz zajęcie na najbliższe 2 lata :D

 

hehe no tak przynajmniej 2 lata;p postaram się ograniczyc do rzeczy które akurat na ten moment powinienem wiedizec ;p

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

to nie jest nic do czego trza 5 lat studiów skończyć i w tym 10 praktyki

 

Nie zgodzę się 8-)

Z każdą marką, modelem, rocznikiem, stanem zniszczenia, obchodzisz się inaczej. Znasz podstawy, wiesz jak zacząć, ale do każdego auta musisz podejść indywidualnie.

Nie widzę problemu, żeby powstał kierunek w tej tematyce z tą różnicą, że 5 lat to za mało :acute:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

cash no nie zgodzę się, bo tego się nie nauczysz bo bo ciągle nowe auta i ciągle nowe doświadczenia, czyli ma się uczyć całe życie żeby za kilka żyć zacząć działać? :D

ta praca to wieczna nauka ale jak napisałem podstawy starczą bo ............. sam wiesz

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

falon, Ja znam takich co mają podstawy... no i mają je już tak 7-8lat, o i tak... G3, karcher do środka, gwóźdź w podłogę. Auto Detailing Full wypas... Goście po szkoleniach, certyfikatach itp. Maja wszystko - mierniki, pasty, super maszyny i co? I pomimo tylu lat praktyki nic nie potrafią dobrze zrobić - opierają się wciąż o swoje podstawy.

 

Ja nie jestem profesjonalistą w tej dziedzinie, bo to nie mój fach, ale wiem, że to nie jest ani łatwa, przyjemna, ani prosta praca. Trzeba znać się na materiałach, sprzęcie, technologiach. Mieć pojęcie o lakierowaniu aut, po prostu duże doświadczenie...

Jak ktoś zamierza prowadzić wyspecjalizowaną działalności uczyć się na autach klientów, to powodzenia.

 

Z resztą połowa użytkowników tego forum pomimo tego, że ma i zna podstawy nie potrafi położyć poprawnie wosku. 80% nie trzymało maszyny w rękach, a o polerowaniu wie prawie wszystko.

 

O renomowanych firmach zalewających rysy nawet nie wspomnę...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Bo dalej ludzie mysla ze to super dochodowy interes a sklepy z swoimi ogromnymi prowizjami zarabiaja kokosy, prawda jest taka ze jest na rynku moze 5-8 grubo pierdzacych zawodnikow, co by nie mowic trzeba zainwestowac bardzo grube pieniadze bardzo ciezkie do wyciagniecia do tego klient by chcial po promocji w gratisie i zrobione na cacy :evil: Temat rzeka, zakladajac studio czy sklep trzeba miec pojecie o prowadzeniu przynajmniej podstaw biznesu juz nie mowie ze trzeba znac sie na detailingu a najlepiej byc jego entuzjasta....

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Powiem tak, szacun za chęci stworzenia/otworzenia czegoś...

Ale, na Boga, jak można brać się za coś o czym nie ma się zielonego pojęcia?? :idea:

Mam pytanie: czy trzymałeś kiedykolwiek maszynę w ręku?? "Zrobiłes" jakiś samochód??

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Powiem tak, szacun za chęci stworzenia/otworzenia czegoś...

Ale, na Boga, jak można brać się za coś o czym nie ma się zielonego pojęcia?? :idea:

Mam pytanie: czy trzymałeś kiedykolwiek maszynę w ręku?? "Zrobiłes" jakiś samochód??

 

Dobra panowie myśle że temat do zamknięcia z tego względu że naprawde porywam się na cos o czym nie mam bladego pojęcia (jeszcze)

 

[ Dodano: 8 Kwiecień 2012, 13:30 ]

O ooo,tez słyszałeś

chyba wszyscy słyszeli :lol:

dyskusja dotyczy fantazji jakiegoś młodziaka.

też odniosłem takie wrażenie :idea:

Szkoda tylko że temat, został co po niektórych potraktowany w formie zartu, a ja poprostu chciałem usłyszeć pewne opinie, no i usłyszałem żebym dał sobie spokój.

 

Pozdrawiam,

admin temat do zamkniecia.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

, no i usłyszałem żebym dał sobie spokój.

 

 

wiem że do zamknięcia ale wiesz co ile razy to słuszałem i robiłem swoje, fakt faktem dziwi mnie to że ktoś nie mający pojęcia chce się za to brać, ale z drugiej strony czemu jak ktoś chce coś zrobić otworzyć jest odrazu mieszany z błotem bo to chyba takie polskie :-]

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.