Skocz do zawartości

Mgiełka po korekcie


soshinoya

Rekomendowane odpowiedzi

Witam.

 

 

 

Pacjent: Honda Concerto, rocznik 1989,

czarny oryginalny lakier, bardzo zniszczony.

Sprzęt: pad biały i czarny farecla + pasta menzerna fg500 i ff3000.

 

Mam problem po przejazdach fg i ff na lakierze pozostaje niebieska, tłusta mgiełka nawet po przetarciu IPA. Pady są nowe, lakier jest wyglinkowany.

 

Pracuję w pomieszczeniu, w którym jest 7 stopni C. Czy to może być powodem niewypracowania pasty?

 

Poniżej zamieszczam zdjęcie.

 

aaaaaaaaaaaaakv.jpg

 

 

 

Pozdrawiam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pierwsza myśl moja też była, że przegrzałem lakier ale próbowałem na dachu i problem taki sam.

 

Pad bardzo pyli. Wcześniej tak nie miałem, czy to normalne?

 

 

Czy temperatura otoczenia może wpłynąć na pastę - blachę - pada i to jak ona pracuje?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Masz może zdjęcie pod latarką/halogenem panelu/kawałka panelu po skończonej pracy ?

Jak dla mnie na tym zdjęciu widać delikatne swirle z którymi czasami jest problem wykańczając hondowskie lakiery :idea:

 

Pad bardzo pyli. Wcześniej tak nie miałem, czy to normalne?

Może pylić bo

-jest brudny(oczyść go na włączonej maszynie szczoteczką do żebów [miękką]

-za dużo dajesz pasty, ta się gromadzi i pyli

-kiepskie pady

-brudne pady

 

Czy temperatura otoczenia może wpłynąć na pastę - blachę - pada i to jak ona pracuje?

Bardziej na pastę i ona się może różnie zachowywać, przez co są problemy pasta-pad-lakier.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ff3000 pewnie nie radzi sobie z pozostałościami po fg500. Spróbuj jakąś pośrędnią kombinację. Jeżeli masz jakiś pad polishing to ff3000 na polishu lub pf2500 na polishu.

Inne problemy zostały już wymienione powyżej.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

- źle dobrana kombinacja

- tą mikrofibrę co masz... tą co jej nie widać - wyrzuć. ;)

- jedną MF usuwasz pastę po FG500, druga czyściutką robisz prepolish po 20 sekundach po FF3000. Czekasz chwilę - docierasz najczystszą szmatą jaką masz (inną niż tą co docierałeś FG). Następnie IPA 40% i czyścimy. (tutaj też używaj innej mikrofibry)

- To idzie wyprowadzić nawet na tej paście, ale "cza" poćwiczyć (robota zajmie więcej czasu). Nie wiem jak ta gąbka finishowa od Farceli, ale wydaje mi się... :o nie wiem co mi się wydaje. :mrgreen:

 

Nie kręć FG500 za długo na wysokich obrotach tym białym padem Farceli. ;)

Rozumiem że masz taki...

 

fa-sgm-14_1.png

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.